Game of Death

• Kanada Game of Death (více)

Partia tínedžerov nájde uprostred letnej zábavy hru s názvom Game of Death. Hru rozohrajú bez toho, aby si zistili, o čo v nej ide. To sa im stane osudným, pretože zmyslom celej hry je vyvraždenie počtu osôb, ktorý hráčom určí samotná hra. Majú len málo času na to, aby zistili, ako hru poraziť a zachrániť tak seba aj ďalšie nevinné obete. (Marceloo)

Arsenal83

Začiatok ako z lacnej erotiky, samozrejme bez toho, aby bolo niečo ukázané. Jeden si honí, ďalší mrdajú, no všetci sú tak nejak menej pohľadní, čiže estetický zážitok nula. Inak chodiť v plavkách a teniskách to je fakt už úroveň, pleseň medzi palcami to istí. A potom príde akože krvák, ale fakt, že smiešny, chce sa tváriť surovo, ale nemá ani za mak dôveryhodnosti. Len keď si zoberieme, koľko krvi má človek v obehu, tak tu to vyzeralo, akoby porazili minimáne stádo byvolov a nie pár chudých teenagerov. Jediným pozitívom filmu je, že má len niečo cez hodinku. ()

LIVINGDEAD odpad!

To už fakt není možné? Já asi stahuji jiné filmy? Já jsem viděl otřesnou kameru, amatérské herce, krev sice stříkala, ale ani se tu barvu nesnažili namíchat do barvy krve. To jako fakt růžovofialová krev? Já jsem celou dobu kroutil hlavou, že tahle píčovina přece nemůže mít 63%? Svět se v prdel obrací! ()

ricci.s

O 90% menej inteligentné ako Open Graves, ale súčasne aj o 90% viac krvavé. Skupinka teenagerov rozohrá hru, ktorá im určí, že má umrieť 24 ľudí. No keď to odignorujú, odrazu im začnú postupne explodovať hlavy a je po srande. Takže či chcú, či nechcú, musí sa začať masakrík. Krvi je teda rozhodne dostatok, ďalším plusom je perfektné gore, a za tých 70 minút to vlastne nemá kedy nudiť. Je to iba tupé. Našťastie sa to ale neberie moc vážne, takže kto nebude filozofovať nad správaním hlavných postáv, celkom si to užije. ()

darkrobyk

Když parta mladých rozehraje hru smrti, netuší, že půjde skutečně o život. Jenomže pak dojde na scénku, kterou tak zpopularizoval film Scanners, že je všem jasné - zabij, nebo zemřeš. Tedy úplně všem to jasné není, takže parta zbývajících se rozdělí. Samozřejmě hra si žádá mrtvoly, a je jí jedno, čí budou. Divím se, že v žánru není komedie, anžto pro alespoň mírně cynického diváka je to pěkná bžunda. Pro kečup se nejde daleko, a tak již od prvního úderu jsou všichni zbroceni krví, která už jen přibývá. Gore slušné, asi nejhezčí je kolabující běžec, byť v daném stavu asi už moc živý být nemohl. Jenže nelogičností a nesmyslů je více, což nakonec nevadí. Ovšem hlavou mi vrtala pistole s nekonečným zásobníkem... A připomněl jsem si jednu z mála her, co jsem hrával - Carmageddon, takže fajn. Snad jen návštěva ústavu pro umírající mohla být doslovnější, ale jinak pěkná oddechovka na jedno podívání rozhodně. ()

Marceloo

Partia tínedžerov nájde uprostred letnej zábavy hru s názvom Game of Death. Hru rozohrajú bez toho, aby si zistili, o čo v nej ide. To sa im stane osudným, pretože zmyslom celej hry je vyvraždenie počtu osôb, ktorý hráčom určí samotná hra. Majú len málo času na to, aby zistili, ako hru poraziť a zachrániť tak seba aj ďalšie nevinné obete. - Od tohto hororu som vôbec nič neočakával a pozeral som ho bez akýchkolvek informácií o deji. To bola perfektná volba, pretože ma príjemne prekvapil a riadne som si ho užil. Zo začiatku to vyzerá ako nesmierne hlúpy Teen Horror, v ktorom postavy učinia zlé rozhodnutie a to sa im stane osudným, čiže koncept, ktorý možno vidieť v každom druhom horore s podobnou témou. S pribúdajúcimi minútami z toho ale začína vznikať sofistikovaná jazda plná brutality, v ktorej sa postavy nezastavia vôbec pred ničím. Pomáha tomu aj celkovo vysoká miera nepredvídatelnosti, keďže dej neovládajú postavy, ale vražedná hra. Krv tu tečie v potokoch a gore je ukážkové, takže to ideálne funguje aj ako Splatter. A naviac sú tí, ktorí v hre neuspejú, popravení tou najlepšou smrťou. Vybuchnutím hlavy, ktoré milujem už od čias Scanners. Všetko doplnila úžasná Synthwave hudba a kreatívne animácie, ktoré robia tú hernú tematiku ešte záživnejšou. Vela nedostatkov som tu nenašiel, ale treba spomenúť slabšie herecké výkony, čo nie je prekvapením, keďže herci vela skúseností ešte nenazbierali. Inak ale pre mňa jeden z najlepších tohtoročných príspevkov do žánru, ktorý má len 68 minút. Podobnú stopáž zvyčajne chválim, ale tu by mi nevadilo, keby to malo aj cez dve hodiny, pretože od začiatku do konca sa bolo na čo pozerať. Hodnotenie na IMDb treba odignorovať, pretože takáto podarená spolupráca dvoch kontinentov sa velmi často neobjavuje. + herečka z Warm Bodies ()

• Natáčení začalo 13. července 2016 a trvalo 20 dní. (bianci)