Reklama

Reklama

Manželka a manžel

  • Itálie Moglie e marito (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Vztah dlouholetých manželů, uznávaného neurochirurga Andrei a ambiciózní televizní moderátorky Sofie, se ocitne v krizi. Po nevydařeném experimentu se manželé probudí v těle toho druhého. Přinuceni prožívat každodenní život svého partnera mají možnost vidět svůj vztah z úplně jiné perspektivy. Pomůže jim tato neobyčejná situace zachránit manželství? (Mirius FD)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (23)

Zagros 

všechny recenze uživatele

Oddechová italská romantická komedie o prohození těl a myslí jednoho manželského páru, to je ve zkratce Manželka a manžel. Zápletka je to neoriginální a příběh přináší spoustu klišé. Proto velmi záleží na obsazení a zpracování. Obojí se naštěstí povedlo. Kasia Smutniak i Pierfrancesco Favino to zahráli výtečně a většina scén je povedených a také převážně vtipných. Ideální je italský dabing, ve kterém vyniknou dialogy. Jako fajn oddechovku na jeden večer mohu s klidem doporučit. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Situace kdy dojde k výměně těl, nabízí scénáristům velký prostor, kde se dá pracovat jak s komičnem, tak s přesahem v podobě empatického procitnutí výměnou postižených osob. Někdy se to povede víc, jindy se tvůrci příliš utápí v patosu, nebo zbytečně moralizují a někdy se na ten přesah zapomene a celý film stojí jen na hercích. V případě Manželky a manžela to tvůrci s tím komičnem zase tak moc nepřehání, ale zase to vynahrazuje sympatický Favino a skvělá Smutniak, která si to evidentně užívala. Příběh nebyl nijak zvlášť originální, ale na druhou stranu jsem se ani nenudil a párkrát se zasmál. Je docela zvláštní, že si zatím filmaři s tak vděčným námětem neumí poradit na výbornou...resp. já zatím o takovém filmu nevím. ()

Reklama

maoc 

všechny recenze uživatele

Nehloupých dobře natočených komedií je pomálu. Pravda, pro českého diváka mohlo být zvoleno vhodnější jméno hlavního hrdiny než Andrea, ale stejně jsem moc rád za tento svěží italský snímek, který je natočený s ambicemi minimálně evropského ne-li světového rozměru. A kvalita za ambicemi nepokulhává. Film stojí a padá na výkonech ústřední dvojice a ty jsou, no, možná ne dokonalé, ale rozhodně velice dobré a milé a živé. Scénář mohl lépe podchytit třeba zakončení aférky s chůvou, neurologové se při něm asi válejí smíchy, feministky střídavě pálí podprsenky nebo na protest menstruují bez tampónu a intelektuálové se nad jeho povrchností přežehnávají znameními jin a jang, ale pro běžné nehloubavé a nehnidopišné smrtelníky, kteří se chtějí bavit, je povedený. Stejně jako celý film. ****** Viděno 12/2017 na Festivalu italského filmu v brněnské Lucerně. ()

Tawni 

všechny recenze uživatele

Měla jsem strach, že tolikrát omílané téma (výměna těl mezi dvěma lidmi, kteří se neustále hádají) nemůže být dobře a originálně zpracované. A italské produkci se to přece povedlo. Komedie je svižná a hlavně opravdu vtipná (což bohužel už dávno není u komedií zvykem). Po dlouhé době jsem se u komedie upřímně od srdce zasmála. Stejně jako minulý rok ve filmu Perfetti Sconosciuti, i tentokrát Kasia Smutniak ukázala, že opravdu má co nabídnout. Stejně tak Pierfrancesco Favino. Jejich herecké výkony byly perfektní. ()

Prubner 

všechny recenze uživatele

Na téma výměny těl je asi těžké vymyslet něco nového - a tvůrci této komedie se o to ani nepokusili (nebo toho nebyli schopni). Bohužel je nenapadlo ani nic moc vtipného. Na toto téma znám hodně komedií a skoro všechny jsou vtipnější než tahle. Ale oba hlavní herci hráli dobře a jen oni si zaslouží pochvalu. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (1)

  • Kolem času 1:34:30,  v posledním televizním pořadu, je vidět, že když Sofia (Kasia Smutniak) sedí, má zapnuté oba knoflíky saka, když vstává, má jeden rozepnutý, a když sedí, má opět oba zapnuté. Přitom si je nerozepíná ani nezapíná. (johnny01)

Související novinky

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

29.11.2017

To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XV. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2017. Česká republika se již popáté… (více)

Reklama

Reklama