Manželka a manžel

Wife and Husband

Manželka a manžel

Komedie / Romantický

Itálie, 2017, 100 min

Tento snímok je trošku neohrabaný vzhľadom na kvalitu scenára. Naozaj zaujímavá myšlienka výmeny oboch pohlaví do tej druhej a uvedomenia si životných potrieb a ašpirácií svojho partnera bola trošku dokaličená nezaujímavým režisérskym poňatím a určite sa z toho dalo dokázať vyžmýkať o dosť viac. Takto je to len ďalšia lepšia komédia, ktorá v podstate neprinesie až tak veľa humorných scén, ale vyrobí vám pohodovú náladu. 70 %(17.7.2019)

Obsahově průměrná, byť příjemná komedie, kterou táhne nahoru vynikající herecký výkon obou hlavních protagonistů (za který jsem zvažoval 4 hvězdičky). Tak skvěle zahrát chlapa ženskou a ženskou chlapa asi nikde jinde neuvidíte. Už jen kvůli tomu stojí za to film skouknout... ale vracet se k němu asi nebudete...za mě tak 75%(20.12.2017)

Oddechová italská romantická komedie o prohození těl a myslí jednoho manželského páru, to je ve zkratce Manželka a manžel. Zápletka je to neoriginální a příběh přináší spoustu klišé. Proto velmi záleží na obsazení a zpracování. Obojí se naštěstí povedlo. Kasia Smutniak i Pierfrancesco Favino to zahráli výtečně a většina scén je povedených a také převážně vtipných. Ideální je italský dabing, ve kterém vyniknou dialogy. Jako fajn oddechovku na jeden večer mohu s klidem doporučit.(15.10.2020)

• Prubner

Na téma výměny těl je asi těžké vymyslet něco nového - a tvůrci této komedie se o to ani nepokusili (nebo toho nebyli schopni). Bohužel je nenapadlo ani nic moc vtipného. Na toto téma znám hodně komedií a skoro všechny jsou vtipnější než tahle. Ale oba hlavní herci hráli dobře a jen oni si zaslouží pochvalu.(28.2.2020)

Měla jsem strach, že tolikrát omílané téma (výměna těl mezi dvěma lidmi, kteří se neustále hádají) nemůže být dobře a originálně zpracované. A italské produkci se to přece povedlo. Komedie je svižná a hlavně opravdu vtipná (což bohužel už dávno není u komedií zvykem). Po dlouhé době jsem se u komedie upřímně od srdce zasmála. Stejně jako minulý rok ve filmu Perfetti Sconosciuti, i tentokrát Kasia Smutniak ukázala, že opravdu má co nabídnout. Stejně tak Pierfrancesco Favino. Jejich herecké výkony byly perfektní.(17.12.2017)

• - Kolem času 1:34:30,  v posledním televizním pořadu, je vidět, že když Sofia (Kasia Smutniak) sedí, má zapnuté oba knoflíky saka, když vstává, má jeden rozepnutý, a když sedí, má opět oba zapnuté. Přitom si je nerozepíná ani nezapíná. (johnny01)