Reklama

Reklama

Manželka a manžel

  • Itálie Moglie e marito (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Vztah dlouholetých manželů, uznávaného neurochirurga Andrei a ambiciózní televizní moderátorky Sofie, se ocitne v krizi. Po nevydařeném experimentu se manželé probudí v těle toho druhého. Přinuceni prožívat každodenní život svého partnera mají možnost vidět svůj vztah z úplně jiné perspektivy. Pomůže jim tato neobyčejná situace zachránit manželství? (Mirius FD)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (23)

maoc 

všechny recenze uživatele

Nehloupých dobře natočených komedií je pomálu. Pravda, pro českého diváka mohlo být zvoleno vhodnější jméno hlavního hrdiny než Andrea, ale stejně jsem moc rád za tento svěží italský snímek, který je natočený s ambicemi minimálně evropského ne-li světového rozměru. A kvalita za ambicemi nepokulhává. Film stojí a padá na výkonech ústřední dvojice a ty jsou, no, možná ne dokonalé, ale rozhodně velice dobré a milé a živé. Scénář mohl lépe podchytit třeba zakončení aférky s chůvou, neurologové se při něm asi válejí smíchy, feministky střídavě pálí podprsenky nebo na protest menstruují bez tampónu a intelektuálové se nad jeho povrchností přežehnávají znameními jin a jang, ale pro běžné nehloubavé a nehnidopišné smrtelníky, kteří se chtějí bavit, je povedený. Stejně jako celý film. ****** Viděno 12/2017 na Festivalu italského filmu v brněnské Lucerně. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Komedií, kdy se muž ocitne roztodivnými způsoby v mysli ženy a žena v mysli muže je bezpočet. Obě pohlaví mají naprosto odlišné myšlení (přičemž u některých jedinců bych NAPROSTO dokonce zdůraznil) a tak je to lákavá látka pro scénáristy a režiséry. To prohlédnutí do zcela jiných a někdy i absurdních světů může být docela humorné. Pro neznalého poutníka leckdy i šokem. Většinou taková poznání končí návratem zpět do vlastního já, nyní ale i s obohacením o pochopení myšlení toho druhého.  Celé to tedy většinou dobře končí. Vzpomeňme třeba na Po čem ženy touží nebo náš film Po čem muži touží. Zde ta záměna byla provedena docela zajímavým způsobem, ale přiznám se, že mne nebavilo to pitvoření hlasů a ani ne všechny humorné scénky byly humorné. Tu menstruační si třeba mohli tvůrci zcela odpustit. Upřímně jsem od toho čekal víc. Dávám tedy jen za dva výboje. * * ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Skvělá romantická komedie z Itálie s perfektnímí herci a svěžím nápadem! Úspěšný chirurg a televizní moderátorka zažívají manželskou krizi a řítí se k rozvodu, ale při nepovedeném experimentu se každý probouzí v těle toho druhého a nejen, že naleznou k sobě opět cestu, ale vzniká i řada komických situací, především Kasia Smutniak zahrála chlapa dokonale. Bavil jsem se, po delší době fajn komedie.Příběh****, Akce>Ne, Humor****, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 8/10. ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Oddechová italská romantická komedie o prohození těl a myslí jednoho manželského páru, to je ve zkratce Manželka a manžel. Zápletka je to neoriginální a příběh přináší spoustu klišé. Proto velmi záleží na obsazení a zpracování. Obojí se naštěstí povedlo. Kasia Smutniak i Pierfrancesco Favino to zahráli výtečně a většina scén je povedených a také převážně vtipných. Ideální je italský dabing, ve kterém vyniknou dialogy. Jako fajn oddechovku na jeden večer mohu s klidem doporučit. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Situace kdy dojde k výměně těl, nabízí scénáristům velký prostor, kde se dá pracovat jak s komičnem, tak s přesahem v podobě empatického procitnutí výměnou postižených osob. Někdy se to povede víc, jindy se tvůrci příliš utápí v patosu, nebo zbytečně moralizují a někdy se na ten přesah zapomene a celý film stojí jen na hercích. V případě Manželky a manžela to tvůrci s tím komičnem zase tak moc nepřehání, ale zase to vynahrazuje sympatický Favino a skvělá Smutniak, která si to evidentně užívala. Příběh nebyl nijak zvlášť originální, ale na druhou stranu jsem se ani nenudil a párkrát se zasmál. Je docela zvláštní, že si zatím filmaři s tak vděčným námětem neumí poradit na výbornou...resp. já zatím o takovém filmu nevím. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (1)

  • Kolem času 1:34:30,  v posledním televizním pořadu, je vidět, že když Sofia (Kasia Smutniak) sedí, má zapnuté oba knoflíky saka, když vstává, má jeden rozepnutý, a když sedí, má opět oba zapnuté. Přitom si je nerozepíná ani nezapíná. (johnny01)

Související novinky

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

29.11.2017

To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XV. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2017. Česká republika se již popáté… (více)

Reklama

Reklama