Manželka a manžel

Manželka a manžel

Komedie / Romantický

Itálie, 2017, 100 min

Simone Godano

Nehloupých dobře natočených komedií je pomálu. Pravda, pro českého diváka mohlo být zvoleno vhodnější jméno hlavního hrdiny než Andrea, ale stejně jsem moc rád za tento svěží italský snímek, který je natočený s ambicemi minimálně evropského ne-li světového rozměru. A kvalita za ambicemi nepokulhává. Film stojí a padá na výkonech ústřední dvojice a ty jsou, no, možná ne dokonalé, ale rozhodně velice dobré a milé a živé. Scénář mohl lépe podchytit třeba zakončení aférky s chůvou, neurologové se při něm asi válejí smíchy, feministky střídavě pálí podprsenky nebo na protest menstruují bez tampónu a intelektuálové se nad jeho povrchností přežehnávají znameními jin a jang, ale pro běžné nehloubavé a nehnidopišné smrtelníky, kteří se chtějí bavit, je povedený. Stejně jako celý film. ****** Viděno 12/2017 na Festivalu italského filmu v brněnské Lucerně.(11.12.2017)

Obsahově průměrná, byť příjemná komedie, kterou táhne nahoru vynikající herecký výkon obou hlavních protagonistů (za který jsem zvažoval 4 hvězdičky). Tak skvěle zahrát chlapa ženskou a ženskou chlapa asi nikde jinde neuvidíte. Už jen kvůli tomu stojí za to film skouknout... ale vracet se k němu asi nebudete...za mě tak 75%(20.12.2017)

Měla jsem strach, že tolikrát omílané téma (výměna těl mezi dvěma lidmi, kteří se neustále hádají) nemůže být dobře a originálně zpracované. A italské produkci se to přece povedlo. Komedie je svižná a hlavně opravdu vtipná (což bohužel už dávno není u komedií zvykem). Po dlouhé době jsem se u komedie upřímně od srdce zasmála. Stejně jako minulý rok ve filmu Perfetti Sconosciuti, i tentokrát Kasia Smutniak ukázala, že opravdu má co nabídnout. Stejně tak Pierfrancesco Favino. Jejich herecké výkony byly perfektní.(17.12.2017)

Jakoz to sporivy clovek nelituji ani halere, ze jsem navstivil v predpremiere tento film, idealni pro pary. :)(12.12.2017)

Velmi dobrý film, ale prostě to není úplně ono. Oba herci hrajou naprosto úžasně a v tomto směru je to skvělá podívaná, i téma je v obecnosti dobré. Nicméně, pomineme-li nepovedenou hudbu, nedostatky filmu spatřuji v jisté žánrové rozkročenosti, resp. neukotvenosti. Suprová komedie, často se hodně zasmějete, ale je to na komedii příliš vážné... Přesto právě v tomto je film nejsilnější (možná škoda, že většina super okamžiků už je v traileru). Na drama i psychologický film je to příliš odlehčené... Je tam i romantika, ale často nedotažená... Film se konečně místy snaží i o sci-fi. Škoda je i některých rychlých nebo jen naznačených scén, které si divák musí domýšlet, pokud jejich smysl neunikne zcela. Více se soustředit na nějaký žánr (zřejmě komedii) a zapracovat na hudbě, mohlo to být mnohem lepší. Ale i tak, nadprůměrná komedie!(3.1.2018)

• - Kolem času 1:34:30,  v posledním televizním pořadu, je vidět, že když Sofia (Kasia Smutniak) sedí, má zapnuté oba knoflíky saka, když vstává, má jeden rozepnutý, a když sedí, má opět oba zapnuté. Přitom si je nerozepíná ani nezapíná. (johnny01)