Manželka a manžel

• Itálie Moglie e marito (více)
Trailer 2

Vztah dlouholetých manželů, uznávaného neurochirurga Andrei a ambiciózní televizní moderátorky Sofie, se ocitne v krizi. Po nevydařeném experimentu se manželé probudí v těle toho druhého. Přinuceni prožívat každodenní život svého partnera mají možnost vidět svůj vztah z úplně jiné perspektivy. Pomůže jim tato neobyčejná situace zachránit manželství? (Mirius FD)

Trailer 2

Zagros

Oddechová italská romantická komedie o prohození těl a myslí jednoho manželského páru, to je ve zkratce Manželka a manžel. Zápletka je to neoriginální a příběh přináší spoustu klišé. Proto velmi záleží na obsazení a zpracování. Obojí se naštěstí povedlo. Kasia Smutniak i Pierfrancesco Favino to zahráli výtečně a většina scén je povedených a také převážně vtipných. Ideální je italský dabing, ve kterém vyniknou dialogy. Jako fajn oddechovku na jeden večer mohu s klidem doporučit. ()

EvilPhoEniX

Skvělá romantická komedie z Itálie s perfektnímí herci a svěžím nápadem! Úspěšný chirurg a televizní moderátorka zažívají manželskou krizi a řítí se k rozvodu, ale při nepovedeném experimentu se každý probouzí v těle toho druhého a nejen, že naleznou k sobě opět cestu, ale vzniká i řada komických situací, především Kasia Smutniak zahrála chlapa dokonale. Bavil jsem se, po delší době fajn komedie.Příběh****, Akce>Ne, Humor****, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 8/10. ()

johnny01

Velmi dobrý film, ale prostě to není úplně ono. Oba herci hrajou naprosto úžasně a v tomto směru je to skvělá podívaná, i téma je v obecnosti dobré. Nicméně, pomineme-li nepovedenou hudbu, nedostatky filmu spatřuji v jisté žánrové rozkročenosti, resp. neukotvenosti. Suprová komedie, často se hodně zasmějete, ale je to na komedii příliš vážné... Přesto právě v tomto je film nejsilnější (možná škoda, že většina super okamžiků už je v traileru). Na drama i psychologický film je to příliš odlehčené... Je tam i romantika, ale často nedotažená... Film se konečně místy snaží i o sci-fi. Škoda je i některých rychlých nebo jen naznačených scén, které si divák musí domýšlet, pokud jejich smysl neunikne zcela. Více se soustředit na nějaký žánr (zřejmě komedii) a zapracovat na hudbě, mohlo to být mnohem lepší. Ale i tak, nadprůměrná komedie! ()

Martrix

Situace kdy dojde k výměně těl, nabízí scénáristům velký prostor, kde se dá pracovat jak s komičnem, tak s přesahem v podobě empatického procitnutí výměnou postižených osob. Někdy se to povede víc, jindy se tvůrci příliš utápí v patosu, nebo zbytečně moralizují a někdy se na ten přesah zapomene a celý film stojí jen na hercích. V případě Manželky a manžela to tvůrci s tím komičnem zase tak moc nepřehání, ale zase to vynahrazuje sympatický Favino a skvělá Smutniak, která si to evidentně užívala. Příběh nebyl nijak zvlášť originální, ale na druhou stranu jsem se ani nenudil a párkrát se zasmál. Je docela zvláštní, že si zatím filmaři s tak vděčným námětem neumí poradit na výbornou...resp. já zatím o takovém filmu nevím. ()

maoc

Nehloupých dobře natočených komedií je pomálu. Pravda, pro českého diváka mohlo být zvoleno vhodnější jméno hlavního hrdiny než Andrea, ale stejně jsem moc rád za tento svěží italský snímek, který je natočený s ambicemi minimálně evropského ne-li světového rozměru. A kvalita za ambicemi nepokulhává. Film stojí a padá na výkonech ústřední dvojice a ty jsou, no, možná ne dokonalé, ale rozhodně velice dobré a milé a živé. Scénář mohl lépe podchytit třeba zakončení aférky s chůvou, neurologové se při něm asi válejí smíchy, feministky střídavě pálí podprsenky nebo na protest menstruují bez tampónu a intelektuálové se nad jeho povrchností přežehnávají znameními jin a jang, ale pro běžné nehloubavé a nehnidopišné smrtelníky, kteří se chtějí bavit, je povedený. Stejně jako celý film. ****** Viděno 12/2017 na Festivalu italského filmu v brněnské Lucerně. ()

• Kolem času 1:34:30,  v posledním televizním pořadu, je vidět, že když Sofia (Kasia Smutniak) sedí, má zapnuté oba knoflíky saka, když vstává, má jeden rozepnutý, a když sedí, má opět oba zapnuté. Přitom si je nerozepíná ani nezapíná. (johnny01)

Související novinky

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

28.11.2017

To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XV. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2017. Česká republika se již popáté…