Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bývalý mariňák je najat dodavatelem zbraní, aby odcestoval do Panamy dokončit obchod se zbraněmi. Přitom se zapojuje do americké invaze do Panamy a dostává důležitou lekci o pravé podstatě politické moci. (JasonCZ)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

Rominator 

všechny recenze uživatele

Stark (Mel Gibson) najímá pro CIA bývalého mariňáka Beckera (Cole Hauser), aby v Panamě koupil od Enriquea sovětský vrtulník.. Tenhle film snad musel zlomit nějaký rekord, protože v titulcích je uvedeno 35 výkonných producentů. Mel Gibson se opět hodí kvůli tomu, aby se objevil na plakátu, protože se jedná o další vedlejší roli. Gibson ve filmu skoro není a větší scénu má teprve v závěru v Panamě. HODNOCENÍ 30% ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak Gibson se nám pomalu propadá do bažin a začíná působit doufám, že jen přechodně dojmem, že na všechno kašle a jde jen za penězmi podobně jako Vyliž. Zklamáním je rovněž režisér Neveldine který od ve svý době opravdu zábavnýho a invenčního Cranku a jakž takž ucházejícího pokračování už nedokázal na tyhle filmy navázat ani náhodou, ale dobře tu jednu ještě dám i proto, že Agent Game je ještě větší peklo.15% ()

Reklama

HellFire 

všechny recenze uživatele

Ano, Gibson neměl po své „epizodě“ v Hollywoodu štěstí na role, ale tohle je naprosté dno. Sám Gibson je ok, ale nejsem si vůbec jistý, jestli věděl, do čeho jde, protože po filmařské stránce je Panama přímo urážející (ačkoliv při zpětném pohledu už mi začíná docházet, proč roli vzal... ve filmu se jen mihne a pak jen občas poskytne voice-over, tudíž snadné money a producenti se pak můžou ohánět tím, že v jejich filmu hraje velká hvězda). Průšvih jsem tušil už na začátku, když se v titulcích vystřídalo snad přes 10 produkčních firem. Ale až při pohledu na filmografii režiséra jsem zjistil, čím to je. Jeho filmy opravdu nemusím. A když k sobě do party seženete nešikovného střihače a vyšinutého kameramana, máte zaděláno na velké potíže. A jako bonus tady máme dva scénáristy, kteří by potřebovali přiložit do kamen, aby dokázali vymyslet lepší dějovou linku. V podstatě půlka filmu je slepá ulička a vrstvíme na sebe jednu scénu za druhou jenom proto, že scény působí rádoby cool. Co se stalo v poslední půl hodině nevím, neměl jsem sílu se dodívat. ()

Big Bear odpad!

všechny recenze uživatele

Jauvajs! A zase jsem si stoupnul na ty filmový hrábě! A to někteří zde komentující dokonce přesně popsali, kde leží! No nic, teď k filmu.  Staří je kruté, nespravedlivé... Známe to všichni. Přesto je mnohdy mezi seniory rozdíl v kvalitě jejich života značný což samozřejmě souvisí s jejich finančním zajištěním na stará kolena. Takový Cage, Willis, nebo Gibson zrovna nepatří k důchodcům, kteří by trpěli nouzí a museli do sedmdesátky chodt do práce. A pokud tak činí, měli by být svéprávní. Je tedy značný rozdíl mezi třeba skoro devadesátiletým Anthony Hopkinsem a jimi. Bohužel zrovna ti tři herci jejichž hvězdy nejvíce zářily na nebi ze stříbrného plátna v devadesátých letech mají stále potřebu něco točit, nebo se účastnit různých a povětšinou hrůzných projektů. Panama je jedním z nich. Tady se někdo pokusil natočit americké Vyprávěj z osmdesátek o diktátorovi Manuelu Noriegovi a událostech ve Střední Americe v té době. Aby to mělo fakt nádech autenticity, jsou do filmu z televizí pouštěny původní záznamy zpravodajských stanic z té doby, samozřejmě v kvalitě videonahrávek té doby. Tohle se ve filmech tohoto typu používá často, bohužel tady ta vyblitost, neostrost, ale zároveň reálná dobovost skutečných záznamů velmi ostře kontrastovala s ostrým, barevným HD obrazem filmu a hlavně s rádoby dobově oblečenými herci. Osmdesátky byly z hlediska módy fakt šílená doba plná šílených účesů i oděvů. Při sledování Panamy fakt nemáte dojem, že jste v nich. Herecké výkony naprosto strašné, Mel si hraje na drsňáka, ale nevěříte mu to. Nejostřejší tužka v penále co Amíci mají a posílají ji do Panamy je vyžranej tatík, kterej je samozřejmě bývalý elitní všechno a z nějž jsou tamní kočičky úplně paf. Stačí aby řekl jdeme do postele a jdou. Alespoň, že ty holky byly hezké. Film je plný záběrů na krásnou přírodu, dokonce uvidíme žabičku, hada a jaguára! Bohužel nefunguje ale ani jako přírodopisný dokument. Z hlediska té doby je to celé podáno děsně americky a naivně, už jen ten utečenecký tábor... nebo přepad nepřátel v džungli! .-). Do toho to nasazení švagrové našeho hrdiny... Prostě peklo.  V podstatě celou dobu jde ve filmu o to aby se pro atentát získal ruský vrtulník. Vykecám to. Když se nakonec získá, je to americký Blackhawk... Takže asi tak. Mele, Mele, Mele .... už jsi asi u mne domlel... - ODPAD ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Když jsem koukal na vynikající seriál Yellowstone, říkal jsem si, že Cole Hauser potřebuje nějakou pořádnou akční sólovku. Bohužel ji dostal ve filmu s kvalitou novodobých Seagalovek, Willisovek, případně Cageovek. Mizérie o to větší, že se do ní nechal ukecat i Mel Gibson a režíroval dříve šikovný Neveldine. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Film byl původně oznámen v září 2014 s tím, že natáčení proběhne v létě 2015. Režisér Daniel Adams se později věnoval jinému projektu (An L.A. Minute, 2018) a tento byl odložen. V srpnu 2019 bylo oznámeno, že natáčení filmu začne v listopadu toho roku a v hlavních rolích se představí Morgan Freeman a Frank Grillo. K natáčení nakonec nedošlo a oba z projektu odstoupili. V říjnu 2020 bylo oznámeno, že film podle Adamsova scénáře natočí režisér Mark Neveldine s Colem Hauserem a Melem Gibsonem v hlavních rolích. Film byl natočen v prosinci 2020 v Portoriku. (urzug)

Reklama

Reklama