Reklama

Reklama

Píše se rok 1989. Spojené státy plánují invazi do Panamy. Becker, bývalý drsný námořník, přesto citlivý člověk, který po smrti své ženy prožil těžké časy, se ujímá nejtěžší výzvy svého života. Najal ho agent CIA a jeho úkolem je proniknout do nebezpečného světa obchodu se zbraněmi. Tato přísně tajná mise mu nečekaně odhalí pravou podstatu moci. (Filmbox)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (34)

borec999 

všechny recenze uživatele

Mel Gibson ide v šľapajách Brucea Willisa a posledné 2-3 roky bere len béčkové blbosti s minimálnym priestorom vo filme a maximálnym (honorárom) priestorom na plagáte. A je to škoda, pretože charizmy má na rozdávanie a i v Paname je najsvetlejším bodom celého filmu (spolu s fakt dosť peknými babami, ktoré sa vo filme mihnú vo vedľajších úlohách). Dejovo ide o veľmi zmätočné béčko. Neveldine po réžii 2 naspeedovaných Crankov asi zabudol, že by bolo fajn, keby sme na konci vedeli zodpovedať kto, s kým, čo a hlavne prečo urobil. A ešte k tomu pri filme, ktorý sa dotýka témy politiky, korupcie a napojenia vrcholných predsaviteľov štátu na zločinecké a aj vládne organizácie iných krajín. Na druhej strane Neveldinov nekonvenčný a besný režijný štýl je i pozitívny, pretože to aspoň nie je zameniteľné ako ostatné béčka. Akcie vo filme inak moc nie je a z hercov okrem Mela nikto výraznejšie nevzbudí pozornosť, hlavne určite nie strašlivý neherec v hlavnej úlohe (Cole Hauser). Vo výsledku je to béčko, ktoré sa dá pozerať bez výrazného nutkania viac krát film počas sledovania vypnúť. Ale žiadny zázrak to nie je a už pár dní po dopozeraní na film zabudnete... 40% ()

Big Bear odpad!

všechny recenze uživatele

Jauvajs! A zase jsem si stoupnul na ty filmový hrábě! A to někteří zde komentující dokonce přesně popsali, kde leží! No nic, teď k filmu.  Staří je kruté, nespravedlivé... Známe to všichni. Přesto je mnohdy mezi seniory rozdíl v kvalitě jejich života značný což samozřejmě souvisí s jejich finančním zajištěním na stará kolena. Takový Cage, Willis, nebo Gibson zrovna nepatří k důchodcům, kteří by trpěli nouzí a museli do sedmdesátky chodt do práce. A pokud tak činí, měli by být svéprávní. Je tedy značný rozdíl mezi třeba skoro devadesátiletým Anthony Hopkinsem a jimi. Bohužel zrovna ti tři herci jejichž hvězdy nejvíce zářily na nebi ze stříbrného plátna v devadesátých letech mají stále potřebu něco točit, nebo se účastnit různých a povětšinou hrůzných projektů. Panama je jedním z nich. Tady se někdo pokusil natočit americké Vyprávěj z osmdesátek o diktátorovi Manuelu Noriegovi a událostech ve Střední Americe v té době. Aby to mělo fakt nádech autenticity, jsou do filmu z televizí pouštěny původní záznamy zpravodajských stanic z té doby, samozřejmě v kvalitě videonahrávek té doby. Tohle se ve filmech tohoto typu používá často, bohužel tady ta vyblitost, neostrost, ale zároveň reálná dobovost skutečných záznamů velmi ostře kontrastovala s ostrým, barevným HD obrazem filmu a hlavně s rádoby dobově oblečenými herci. Osmdesátky byly z hlediska módy fakt šílená doba plná šílených účesů i oděvů. Při sledování Panamy fakt nemáte dojem, že jste v nich. Herecké výkony naprosto strašné, Mel si hraje na drsňáka, ale nevěříte mu to. Nejostřejší tužka v penále co Amíci mají a posílají ji do Panamy je vyžranej tatík, kterej je samozřejmě bývalý elitní všechno a z nějž jsou tamní kočičky úplně paf. Stačí aby řekl jdeme do postele a jdou. Alespoň, že ty holky byly hezké. Film je plný záběrů na krásnou přírodu, dokonce uvidíme žabičku, hada a jaguára! Bohužel nefunguje ale ani jako přírodopisný dokument. Z hlediska té doby je to celé podáno děsně americky a naivně, už jen ten utečenecký tábor... nebo přepad nepřátel v džungli! .-). Do toho to nasazení švagrové našeho hrdiny... Prostě peklo.  V podstatě celou dobu jde ve filmu o to aby se pro atentát získal ruský vrtulník. Vykecám to. Když se nakonec získá, je to americký Blackhawk... Takže asi tak. Mele, Mele, Mele .... už jsi asi u mne domlel... - ODPAD ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak Gibson se nám pomalu propadá do bažin a začíná působit doufám, že jen přechodně dojmem, že na všechno kašle a jde jen za penězmi podobně jako Vyliž. Zklamáním je rovněž režisér Neveldine který od ve svý době opravdu zábavnýho a invenčního Cranku a jakž takž ucházejícího pokračování už nedokázal na tyhle filmy navázat ani náhodou, ale dobře tu jednu ještě dám i proto, že Agent Game je ještě větší peklo.15% ()

bourec 

všechny recenze uživatele

Ty vole. Hodnocení v tomhle případě nelže. Už úvodní titulky prozrazovaly, že to nebude nic víc, než špatný déčko. Film podobnej tomu, co produkoval na home videu Guild v posledním desetiletí minulýho století na VHS. Ty scény, který v tomhle blbě natočeným filmu nedávaj vůbec valnej význam by rejža měl vystříhat. Pak by zbylo asi deset minut materiálu. A Gibson. Propůjčil svou maličkost asi tak na čtvrthodinu. Příšernej škvár. 10%. ()

Lacike odpad!

všechny recenze uživatele

Gibson vraj nie je dementný a nemá ani dlhy, tak prečo točí takéto zbytočné filmy? Zápletka nestojí za nič, herci tu tiež nič zaujímavé nepredvedú (Gibson tu je zbytočný a nemá ďaleko k Willisovmu znudenému výrazu) a akcie je minimum a je mizerne natočená. Ten film proste nič neponúkne. Akurát oproti Willisovkám nestál 5,50 ale aspoň 55. Menu si doplňte sami. 0/10. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Film byl původně oznámen v září 2014 s tím, že natáčení proběhne v létě 2015. Režisér Daniel Adams se později věnoval jinému projektu (An L.A. Minute, 2018) a tento byl odložen. V srpnu 2019 bylo oznámeno, že natáčení filmu začne v listopadu toho roku a v hlavních rolích se představí Morgan Freeman a Frank Grillo. K natáčení nakonec nedošlo a oba z projektu odstoupili. V říjnu 2020 bylo oznámeno, že film podle Adamsova scénáře natočí režisér Mark Neveldine s Colem Hauserem a Melem Gibsonem v hlavních rolích. Film byl natočen v prosinci 2020 v Portoriku. (WernerDMZ)

Reklama

Reklama