Tromeo a Julie (festivalový název)

Tromeo and Juliet

Komedie / Drama

USA, 1996, 107 min (Director's cut: 137 min)

• Brain-D

Trochu podivné spracování "Romea a Julie" od TROMY. Bohužel ale jako celej je to velmi slabé a víc než nějaké vtipy si pamatuju plno nechutnosti, které nebyly ani zábavné, ale spíš sračkoidní.Není to hrozný jako Toxie 2 nebo 3. Ale je to takový horší průměr. Jednou stačilo. A jestli chci Romea a Julii tak si pusti Super cool Romeo a Julie ze stejného roku s DiCapriem.(25.6.2011)

Snímkem „Tromeo and Juliet“ se na filmové scéně také poprvé uvedl James Gunn, i když zde především jako scenárista. Právě Troma stála u jeho začátků a on ukázal, že má skvělou představivost, kterou později prodal u dalších filmů. „Tromeo and Juliet“ však nebylo šlápnutím vedle, naopak, pro studio Troma je to jeden z jeho nejlepších, nejpropracovanějších a nejoriginálnějších filmů, a to přesto, že vychází z klasické hry.(2.8.2016)

• TERRORDROME

Tak som sa po dlhom odkladaní konečne dostal k onej Tromáckej verzii Šejkspíra. Lloyd Kaufman cítil potrebu prerozprávať klasickú love story vo svojom vlastnom štýle plnom zvrhlostí, brutálneho debilizmu, nahoty a nejakého toho prdenia, teda všetkého čo robí Tromu Tromou. Napriek tomu zábava dosť drhne a hlavne prostriedok filmu predstavuje nepríjemne hluché miesto kde sa maximálne tak Júlia nudne lesbí či súloží s Trómeom, recitujú upravené básnické pindy a najvtipnejšia scéna je sex po telefóne s tlsťochom Fleishakerom. Táto diera plná ničoty nepríjemne znižuje hodnotenie a aj keď sa finále slušne rozbehne a pán farár vytlačí svojou tučnou svätenou nohou mozog z hlavy jednému Capuletovskému hajzlovi, tak dojem už skrátka ostal nenávratne pokazený. Ono, celkovo má ten film tak nejak sklon k bezcieľnemu trapaseniu a svoju bezradnosť väčšinou maskuje prostým hulvátstvom. Slovenské titulky ktoré som mal k dispozícií boli plné výrazov ako "ruka v pičke, pojebanec, cipojeb či muchožrút". Osobne by som bral viac gore efektov a gagov ako to rozrazenie lebky o hydrant. Pre mňa je to celkovo najslabší Kaufmanov film ktorému sa väčšinu času nedarilo baviť ma. P.S. ako v každom Kaufmanovom filme, ani tu nechýba oná dolepená scéna s autom čo vyletí do vzduchu a vtipné na tom je že v pôvodných záberoch má hnedú farbu a v novo dokrútených zasa zelenú. P.S.2. Lemmy ako vyprávač potešil.(6.6.2014)

Mám nakoukaných celkem dost TROMA filmů a tohle bych řadil někám doprostřed. Akce je tu dost, gore taky i té nahoty a nezbytných tělních tekutin jakbysmet. Celkově ale vtípky sklouzávají spíš k trapnostmi. No viděl jsem i několik slabších tromáckých výtvorů. K zápletce se netřeba vyjadřovat, je jasná z názvu filmu.(14.6.2006)

Filmy tohoto typu se nedají hvězdičkovat. Má naprosto hluchá místa, je divně sestřihaný, divně zahraný (Tromeo je navíc naprosto slizký, což mi v kontrastu se sympatickou Julií dost vadilo - a to i u takovéhoto exploatačního snímku). Ale jsou tu scény, které opravdu stojí zato. A místy jsem se královsky bavil.(8.3.2007)