Tromeo a Julie (festivalový název)

Tromeo and Juliet

Komedie / Drama

USA, 1996, 107 min (Director's cut: 137 min)

• skleboun

tenhle film vážně není pro mě a nebýt toho, že jsem k němu překládala titulky, tak se na něj asi fakt nepodívám...svět, ve kterém prostě nikdo nemůže být normální, každý má nějakou svou úchylku (ne-li víc) a končetiny, krev a jiné tělesné tekutiny stříkají všude kolem, s občasným odběhnutím k sexuálním záběrům. Mezi herci není nikdo, kdo by opravdu uměl hrát, navíc zavadit tam o někoho, na koho by se dalo bez znechucení dívat, je docela umění... ale asi je někdo, kdo se na to rád podívá, nevím.(10.9.2005)

• TERRORDROME

Tak som sa po dlhom odkladaní konečne dostal k onej Tromáckej verzii Šejkspíra. Lloyd Kaufman cítil potrebu prerozprávať klasickú love story vo svojom vlastnom štýle plnom zvrhlostí, brutálneho debilizmu, nahoty a nejakého toho prdenia, teda všetkého čo robí Tromu Tromou. Napriek tomu zábava dosť drhne a hlavne prostriedok filmu predstavuje nepríjemne hluché miesto kde sa maximálne tak Júlia nudne lesbí či súloží s Trómeom, recitujú upravené básnické pindy a najvtipnejšia scéna je sex po telefóne s tlsťochom Fleishakerom. Táto diera plná ničoty nepríjemne znižuje hodnotenie a aj keď sa finále slušne rozbehne a pán farár vytlačí svojou tučnou svätenou nohou mozog z hlavy jednému Capuletovskému hajzlovi, tak dojem už skrátka ostal nenávratne pokazený. Ono, celkovo má ten film tak nejak sklon k bezcieľnemu trapaseniu a svoju bezradnosť väčšinou maskuje prostým hulvátstvom. Slovenské titulky ktoré som mal k dispozícií boli plné výrazov ako "ruka v pičke, pojebanec, cipojeb či muchožrút". Osobne by som bral viac gore efektov a gagov ako to rozrazenie lebky o hydrant. Pre mňa je to celkovo najslabší Kaufmanov film ktorému sa väčšinu času nedarilo baviť ma. P.S. ako v každom Kaufmanovom filme, ani tu nechýba oná dolepená scéna s autom čo vyletí do vzduchu a vtipné na tom je že v pôvodných záberoch má hnedú farbu a v novo dokrútených zasa zelenú. P.S.2. Lemmy ako vyprávač potešil.(6.6.2014)

Můj první a zatím jediný Troma film. Po překonání prvotního šoku, který si vynutil druhé shlédnutí hodnotím na 4 hvězdy. Kaufman má skrz Shakespeare rozhodně co říct a jeho interpretace rozhodně není úplně od věci. Surové pojetí zženštilosti Romea a Juliině touze po nezávislosti v sobě zahrnuje zároveň spoustu problémů dnešní společnosti. Film se tak dá i považovat i za určitou kritiku doby, ve které (stále ještě) žijeme. Zároveň však následuje Shakespeara a moc lásky zde ještě podtrhuje několika scénami, ze kterých lze vyčíst, že láska není jen o tom, co je napovrchu. Kaufman zároveň otevírá problematiku homosexuality, zvrácenost některých církevních příslušníků, poměry v rodině a mnoho dalšího...(26.11.2011)

• Brain-D

Trochu podivné spracování "Romea a Julie" od TROMY. Bohužel ale jako celej je to velmi slabé a víc než nějaké vtipy si pamatuju plno nechutnosti, které nebyly ani zábavné, ale spíš sračkoidní.Není to hrozný jako Toxie 2 nebo 3. Ale je to takový horší průměr. Jednou stačilo. A jestli chci Romea a Julii tak si pusti Super cool Romeo a Julie ze stejného roku s DiCapriem.(25.6.2011)

Nevím, jestli by se Shakespeare smál, jak je v úplném závěru filmu, ale překvapen by byl myslím maximálně :). Lloyd Kaufman si Williamovu klasiku přetvořil k obrazu svému, čili k obrazu Tromáckému. Tím je řečeno vše. Snad jen dodám, že celým příběhem, který je rozdělen do pěti aktů, provází legendární Lemmy Kilmister.(10.2.2018)