Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tromeo a Julie je až nečekaně funkční a promyšlenou interpretací nehynoucího příběhu dvou zahynulých milenců. Jistě, z překrásné Verony se děj přesunul na zaflusaný Manhattan, znesvářené rody nejsou v žádném případě vznešené, spíše prohnilé, vyšinuté a zvrácené a té krve, co znovu beznadějně smáčí krev dříve prolitou, je tentokráte trochu více. Ale to jsou jen prostředky adaptace, které umožňují, aby příběh ožil novou energií a promluvil k divákům, které by kostýmní recitace veršovánek odrazovaly. Právě ve zdejším karnevalovém reji tromáckých bizarních naturščiků, bláznivých úchyláren, pukajících hlav, hysterického pitvoření a fekálního humoru o to více vynikne křehkost i síla osudové lásky. (Festival otrlého diváka)

(více)

Recenze (29)

Radiq 

všechny recenze uživatele

No tak vtipny to je, ale ne tak jak by to vtipný mohlo být. V podstatě jediný, co mě fakt pořádně pobavilo, bylo cameo Lloyda Kaufmana, kterej po sobě bryndal právě pitou vodu, chch. Dějově je to samozřejmě ujetý, nahotou a úchylárnama se tam nešetří, postavy jsou úplně psycho, ale to zpracování je hodně chabé (triky s gumovejma rekvizitama, krvavé výjevy, amatérské všechno - ale to je prostě Troma). Každopádně mají lepší filmy, než tohle. ()

Deleatur 

všechny recenze uživatele

Jak je pro Tromu asi obvyklé - úchylný a nekorektní humor, nahota a sice průhledné, ale nechutné efekty. Stejně jako brutální, ale okatě fingované násilí. A nakonec herci, kteří odehráli svoje party sice dost amatérsky, ale zato s gustem. Pár trefných fórů se našlo a celou dobu jsem se usmíval aspoň jedním koutkem úst. Konec velice netypický i na předlohu. Až se smál i alžbětinský dramatik. Aby ne, když si dělali srandu i v závěrečných titulcích, kde si autor ("credit guy") stěžoval, že je nikdo nečte. A kromě pubertálních funkcí ("fart cutter", "world smallest penis" apod.) byli uvedeni nejen ti, kteří ve filmu hráli, ale i ti, kteří ne. // 53% ()

Reklama

skleboun odpad!

všechny recenze uživatele

tenhle film vážně není pro mě a nebýt toho, že jsem k němu překládala titulky, tak se na něj asi fakt nepodívám...svět, ve kterém prostě nikdo nemůže být normální, každý má nějakou svou úchylku (ne-li víc) a končetiny, krev a jiné tělesné tekutiny stříkají všude kolem, s občasným odběhnutím k sexuálním záběrům. Mezi herci není nikdo, kdo by opravdu uměl hrát, navíc zavadit tam o někoho, na koho by se dalo bez znechucení dívat, je docela umění... ale asi je někdo, kdo se na to rád podívá, nevím. ()

Brain-D 

všechny recenze uživatele

Trochu podivné spracování "Romea a Julie" od TROMY. Bohužel ale jako celej je to velmi slabé a víc než nějaké vtipy si pamatuju plno nechutnosti, které nebyly ani zábavné, ale spíš sračkoidní.Není to hrozný jako Toxie 2 nebo 3. Ale je to takový horší průměr. Jednou stačilo. A jestli chci Romea a Julii tak si pusti Super cool Romeo a Julie ze stejného roku s DiCapriem. ()

DDT 

všechny recenze uživatele

Filmy studia Troma jsou přímo vzornými reprezentanty kategorie "trashových komedií". Nic pro příznivce decentního nebo nedejbože snad dokonce intelektuálního humoru. Lloyd Kaufman se moc nemaže s tím, jestli herci umí hrát nebo jestli některé scénky jsou daleko za hranicí běžného vkusu... Pro spoustu lidí je ale totální "politická nekorektnost" těchto filmů právě tím nejlepším doporučením. Tromeo a Juliet patří mezi "tromáckými" filmy k těm zábavnějším. Už jenom výběr recitujícího vypravěče (zpěvák Lemmy z Motorhead) je geniální, následuje pak "tradiční" znásilnění Shakespeara plné úchylů, utrhaných končetin a tělních tekutin všeho druhu. Prostě romantika made in Troma. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (4)

Související novinky

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

12.09.2012

Už nápad zfilmovat relativně málo známý komiks Guardians of the Galaxy zněl jako něco, čím studio Marvel vstupuje na velmi nejistou půdu. Superhrdinský tým z daleké budoucnosti totiž obsahuje členy… (více)

Reklama

Reklama