Tromeo a Julie (festivalový název)

Tromeo and Juliet

Komedie / Drama

USA, 1996, 107 min (Director's cut: 137 min)

Můj první a zatím jediný Troma film. Po překonání prvotního šoku, který si vynutil druhé shlédnutí hodnotím na 4 hvězdy. Kaufman má skrz Shakespeare rozhodně co říct a jeho interpretace rozhodně není úplně od věci. Surové pojetí zženštilosti Romea a Juliině touze po nezávislosti v sobě zahrnuje zároveň spoustu problémů dnešní společnosti. Film se tak dá i považovat i za určitou kritiku doby, ve které (stále ještě) žijeme. Zároveň však následuje Shakespeara a moc lásky zde ještě podtrhuje několika scénami, ze kterých lze vyčíst, že láska není jen o tom, co je napovrchu. Kaufman zároveň otevírá problematiku homosexuality, zvrácenost některých církevních příslušníků, poměry v rodině a mnoho dalšího...(26.11.2011)

Filmy tohoto typu se nedají hvězdičkovat. Má naprosto hluchá místa, je divně sestřihaný, divně zahraný (Tromeo je navíc naprosto slizký, což mi v kontrastu se sympatickou Julií dost vadilo - a to i u takovéhoto exploatačního snímku). Ale jsou tu scény, které opravdu stojí zato. A místy jsem se královsky bavil.(8.3.2007)

Snímkem „Tromeo and Juliet“ se na filmové scéně také poprvé uvedl James Gunn, i když zde především jako scenárista. Právě Troma stála u jeho začátků a on ukázal, že má skvělou představivost, kterou později prodal u dalších filmů. „Tromeo and Juliet“ však nebylo šlápnutím vedle, naopak, pro studio Troma je to jeden z jeho nejlepších, nejpropracovanějších a nejoriginálnějších filmů, a to přesto, že vychází z klasické hry.(2.8.2016)

• TERRORDROME

Tak som sa po dlhom odkladaní konečne dostal k onej Tromáckej verzii Šejkspíra. Lloyd Kaufman cítil potrebu prerozprávať klasickú love story vo svojom vlastnom štýle plnom zvrhlostí, brutálneho debilizmu, nahoty a nejakého toho prdenia, teda všetkého čo robí Tromu Tromou. Napriek tomu zábava dosť drhne a hlavne prostriedok filmu predstavuje nepríjemne hluché miesto kde sa maximálne tak Júlia nudne lesbí či súloží s Trómeom, recitujú upravené básnické pindy a najvtipnejšia scéna je sex po telefóne s tlsťochom Fleishakerom. Táto diera plná ničoty nepríjemne znižuje hodnotenie a aj keď sa finále slušne rozbehne a pán farár vytlačí svojou tučnou svätenou nohou mozog z hlavy jednému Capuletovskému hajzlovi, tak dojem už skrátka ostal nenávratne pokazený. Ono, celkovo má ten film tak nejak sklon k bezcieľnemu trapaseniu a svoju bezradnosť väčšinou maskuje prostým hulvátstvom. Slovenské titulky ktoré som mal k dispozícií boli plné výrazov ako "ruka v pičke, pojebanec, cipojeb či muchožrút". Osobne by som bral viac gore efektov a gagov ako to rozrazenie lebky o hydrant. Pre mňa je to celkovo najslabší Kaufmanov film ktorému sa väčšinu času nedarilo baviť ma. P.S. ako v každom Kaufmanovom filme, ani tu nechýba oná dolepená scéna s autom čo vyletí do vzduchu a vtipné na tom je že v pôvodných záberoch má hnedú farbu a v novo dokrútených zasa zelenú. P.S.2. Lemmy ako vyprávač potešil.(6.6.2014)

• Radiq

No tak vtipny to je, ale ne tak jak by to vtipný mohlo být. V podstatě jediný, co mě fakt pořádně pobavilo, bylo cameo Lloyda Kaufmana, kterej po sobě bryndal právě pitou vodu, chch. Dějově je to samozřejmě ujetý, nahotou a úchylárnama se tam nešetří, postavy jsou úplně psycho, ale to zpracování je hodně chabé (triky s gumovejma rekvizitama, krvavé výjevy, amatérské všechno - ale to je prostě Troma). Každopádně mají lepší filmy, než tohle.(8.8.2010)