Gekidžóban Mahóka kókó no rettósei: Hoši o jobu šódžo

Gekijouban Mahouka koukou no rettousei: Hoshi o yobu shoujo

The Irregular at Magic High School the Movie: The Girl Who Calls the Stars

Animovaný / Akční / Fantasy

Japonsko, 2017, 90 min

Viděl bych to spíše na něco mezi třema a čtyřma hvězdama, ale vzhledem k tomu, že jsem fanouškem tohohle univerza, tak trochu přidám. *** Tatsuya a ostatní si tentokrát užívají své prázdniny na soukromém ostrově rodiny Kitayama (Shizuka). Vše se odvíjí poklidně jen do chvíle, kdy se skupina na jiném ostrově, který spadá pod námořní vojsko, nesetkají s uprchlíkem z tajné laboratoře, která neprovádí zrovna humánní experimenty. *** Začnu tím nejočividnějším a to je hudba a animace, kterou si drží stejně dobře jako v seriálu s tím rozdílem, že tentokrát v animaci není vidět ta bolestivá počítačová animace. Příběh celkem dobře plyne, ale člověk se tu nedočká žádných velkých zvratů nebo překvapení, protože tak nějak dopředu ví, co se tam přibližně odehraje a obecně si to drží nohu trochu na brzdě, než na plynu. Problém ale můžou mít lidé, kteří znají jenom seriál, protože je tam spousta událostí, kdy si člověk může dát dohromady souvislosti jen tehdy, pokud čte jednotlivé série mangy nebo LN - především v otázce americké agentky STARS Liny a pak ještě oné fialovo-vlasaté ženy, která se objevuje ve vzpomínkách Tatsuyi a Miyuki. Příběhově to tak navazuje (podle odhadu) na události v manze s podnázvem Raihousha Hen (možná to souvisí s dalšími - Double Seven Hen, ale zatím jsem nečetl, protože předchozí jmenovanou nemám dočtenou, takže si nechci zbytečně spoilovat). Dále je tu zase nějaká ta akce, ale krom jednoho boje a pár překvapení tu toho není moc a opět to má ubráno na dramatičnosti.(5.2.2018)