poster

Atlantida, 2003 (studentský film)

 • Slovensko

  Atlantída, 2003

 • Ukrajina

  Aтлантида, 2003

 • anglický

  Atlantis, 2003

Krátkometrážní / Drama

Slovensko / Česko / Ukrajina / Polsko, 2017, 30 min

Režie:

Michal Blaško

Scénář:

Michal Blaško

Kamera:

Adam Mach
(další profese)
 • verbal
  *****

  FAMUFEST 2017. Trvalý pobyt v NDR si otrlý ukrajinský migrant může zařídit i prefíkaným způsobem. Stačí z Užgorodu propašovat do Maďarska iritující ukňučenou krávu a směnit ji na černém trhu za spolkový pas. Marfuša si príma do sytosti zašuká a Ivan si může ve Warnemünde otevřít prosperující „pracovní agenturu“ … Výborný, scénáristicky, režijně, herecky i dramaturgicky skvěle zvládnutý zábavný a napínavý kraťas, po kterém vskutku plesám, že nám to FAMU nevyrábí jen excentrické ufony a sebestředné artové hnědopichy. Popičofka, Mišo! Dúfam, že ti čoskoro dáky ten ujo bez fajčenia vysmerfuje love na celovečerák!(18.11.2017)

 • filmfanouch
  *****

  Jakmile vám z filmu začne mrznout v zádech, je jasné, že se to povedlo...(22.3.2018)

 • Jufonka
  *****

  Super! Dost mě to rozsekalo. Těžko napsat delší komentář, abych nespoilerovala, každopádně jsem tenhle studentskej film vidětla na KVIFF 2017 a posledních 5 minut filmu mě překvapilo, šokovalo a hlavně dost zarmoutilo. Obě dvě postavy mi na začátku byly sympatický a dost jsem jim fandila, protože vzhledem k historii ČR, resp ČSSR, nebyl až takovej problém se s nimi ztotožnit. Film doporučuju, rozhodně to nebude ztracenejch 30 minut, naopak.(26.7.2017)

 • Slarque
  ****

  Mladý pár na útěku na Západ, což tady znamená v první řadě Slovensko. Znepokojivý film s mrazivým koncem.(6.7.2018)

 • Anderton
  ****

  Scenáristka Linda Aronsonová hovorí o krátkych filmoch ako o vhodných prostriedkoch pre prezentáciu prvého dejstva. A takto vnímam aj Blaškov film. Ten končí v istom zaujímavom momente. Vlastne hneď v dvoch, pre každého protagonistu absolútne odlišných a otvára sa tu množstvo fabulácií, ako by ich osudy mohli ďalej pokračovať. Ak by sa Blaško rozhodol z Atlantídy urobiť nakoniec celovečerák o tom, čo bolo ďalej, nebol by som vôbec proti.(3.10.2017)