Píše sa polovica siedmeho storočia a legendárny čínsky cisár Tchaj-cung uprel svoj zrak na kórejský polostrov, presnejšie na ríšu Goguryeo. Otvorené meranie síl skončilo katastrofou pre kórejské vojsko a víťaznej dvestotisícovej čínskej armáde už takmer nič nestojí v ceste na hlavné mesto. Je tu len jedná malá prekážka, malá pevnosť Ansi, ktorú bráni veliteľ Yang Manchun (Jo In-sung) s oddielom 5000 vojakov. Prichádzajúca čínska armáda nie je jediným problémom veliteľa. Nadriadení si o ňom myslia, že je zradca, a tak z ich strany podporu čakať nemôže. Navyše generál Yeon (Yu Oh-seong) posiela do pevnosti z hlavného mesta mladého kadeta (Nam Joo-Hyuk), aby neposlušného veliteľa odstránil... (beso74)

pafka

Opus, ktery postrada mistama logiku. Velmi se hledi na dokonaly obraz, dokonale zpomalovacky, obrovske davove sceny, ale obcas je to trosku blbe. Becko, ktere ma ackovy rozpocet. ()

Sticks

90% filmu je čistokrevní akce na kterou je radost se dívat. Postavy jsou skvělé a 5 hvězd musím dát už jen za toho typického Barbariana :)) škoda, že nebylo víc času na postavy, klidně mohli tu akci ubrat. Mohlo se to víc přiblížit třeba k Pánovi prstenů. Věc s "násypem" mi přišlo trošilinku nelogická. ()

morlumak

Korejská odpověď na Chi Bi. Výtečný film, který má kromě dobře udělaných bitevních scén i pokus o příběh. Hlavní postavy jsou sympatické, jejich motivace dává smysl. Jako u většiny podobných filmů je délka trošku natažená, v některých pasážích se vytrácí tempo, ale není to nic zásadního. Korejci historické film prostě umí. ()

AmunRa

Velkolepé bojové scény a bohatá výprava kombinovaná se spoustou CGI efektů na zvětšení bitevního pole je vizuálně zajímavá, ale i přes svoji krvavost hodně zidealizovaná. Vyloženě mi nesedí přehrávání ulízaného krasavce s patkou (In-seong Jo) v roli velitele pevnosti a všudypřítomné fanatické sebeobětování a patos, se kterým se hrdinové vrhají do sebevražedných misí. Všichni jsou pořád čistě oblečení, umytí a upravení, zvládnou bojovat bez přestávky den a noc a přes tisíce vystřílených šípů pořád na zemi leží čtyřicet mrtvol. Ale dobrá, pokud pomineme jatka se statisíci mrtvých ve verzi pro rodiny s dětmi a přehnanou stylizaci postav, tak zbyde zajímavá výprava a pro středoevropany pěkný exkurz do asijského středověku. Za tři hvězdy to stojí. ()

dh22

Dalo námahu to dokoukat. Je to hrozně dlouhé a nudné. Rubání a rubání.. Nuda. Válečné finty? Blbost! Nereálné, nelogické. Trapné. Sem tam jakoby humorné postavy a jejich hlášky.. Nuda. Rádoby milostná zápletka. Nuda. Kouzelný luk a šíp - rána jak od vzduchovky.. Trapné. Buď to mělo být reálné, nebo ať jsou tam i draci.. Trapná nuda.. ()

goauld

Nemůžu si pomoci, ale mě se tyhle velkolepé středověké podívané od čínských, japonských, korejských studií neskutečně líbí ;-) Opravdu tihle žlutáci to dokáží bravurně natočit, ikdyž - musíme si přizat, že musí jim v tom počínání vypomoci dnešní digitální technika. Když k tomu přičteme skvělou hudbu - máme tu opravdu mistrnné dílo. To, že 5000 vojáků se snažilo i přes znatelnou převahu protivníka postavit čelem (k celkem jisté porážce) je v těchto končinách celkem samozřejmé, protože ČEST jim nedovolila se "jen tak vzdát" bez boje. Ano - pak není divu, že Japonci v 2WW dokázali to co dokázali a dokonce si "troufli" i na samotnou ameriku ;-). Tot opět chvalozpěvy... a ted "něco" co tak nějak nebylo zrovna "košér".. Vůdce pevnosti sice byl celkem chytrý, ale.... než...mu...to...do...šlo...... (navíc mu jeden "fígl" muselo ukázat malé dítě!!), pak to obléhání... kde byla ta velkovýrobna šípů a kol??, no a nakonec - sice to čínské léčitelství už ve středověku bylo mílovými kroky přes vyspělou Evropou, ale ... co infekce??? Čínský císař zemřel na vcelku závažné zranění AŽ za tři roky poté??? No nic... ;-) Líbilo se mi, že na rozdíl od amíků, nebo (ještě hůř) od nás - byla korejština a čínština striktně dodržena. Našinci by všechno předabovali do češtiny a amíci... no raději ani nechci domyslet. ()

Zaks

Veľkolepá produkcia. Na zobrazení rôznych bojových situácií, taktík a postupov si v tomto filme dali záležať. Osobné súboje vynikajúce, spomaľovačky nám dávali naplno pocítiť chuť surovej bitky. Trochu kórejského pátosu k tomu, ale nič nejako extrémne prehnané, dokonca aj na humor došlo. ()