Ohrožené druhy

Espèces menacées

Endangered Species

Ohrozené druhy

Francie / Belgie, 2017, 105 min

Dobré psychologické drama, kde volba témat je hraniční, ale ne neobvyklá, co do výskytu těchto jevů ve společnosti: rozvod, domácí násilí na ženě, věkově nerovný vztah a oidipovská láska. Dobře natočený film.(29.11.2017)

Tak podobných filmových mozaiok sme už videli celé tucty a častokrát nám utkveli v pamäti nadosmrti. Ohrozené druhy oproti tým najväčším klasikám pôsobia ako ich light verzia na jedno použitie niekde na festivale v balíčku ďalších titulov, snažiacich sa preraziť nad priemer. Niežeby sme nemohli Ohrozené druhy označiť za psychologicky uveriteľné, len keď si stále hovorím, že som podobné príbehy videl už inde a častokrát aj po emocionálnej stránke viac odzbrojujúcejšie, tak mi tento film v konečnom dôsledku nič moc nedal. Je to dobre zahrané, vlastne aj napísané, ale je to len mierny nadpriemer.(29.3.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2017 na filmovém festivalu v Benátkách v Itálii. (Stoka)