Reklama

Reklama

Ohrožené druhy

  • Francie Espèces menacées (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Vzájemně propojené osudy tří rodin. Joséphine a Tomas mají krátce po svatbě, ale za zdánlivým štěstím odkrývají Joséphininy rodiče temnější realitu. Mélanie oznamuje rodičům, že je těhotná, avšak budoucí otec má do ideálního zetě daleko. A nakonec Anthony – zasněný student, který nemá štěstí v lásce, se musí postarat o svou matku, která začíná být nezvladatelná. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (8)

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Parádní film a skvělý casting. Téma je silné samo o sobě a přesto, že bych tu měl dost výhrad k tomu, tak propojení funguje skvěle a prolínání osudů je fakt na špičkové úrovni. Jen to má spíše jeden silný příběh a dva vcelku normální, dalo by se říci i méně intenzivní. Ale možná právě v tom je ta síla. Jen škoda konce, který je trochu utnutý. To je vždycky hřích určitých dramat, který chtějí jen vyprávět, ale nedají mu určité vysvětlení jako problém takový. Určitě film nejde do větších detailů a to pro někoho může být silný argument ani film nedodívat. Já se bavil, protože ta hlavní linka byla parádní a jen jsem čekal jestli to tak dopadne či ne. 90% ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tak podobných filmových mozaiok sme už videli celé tucty a častokrát nám utkveli v pamäti nadosmrti. Ohrozené druhy oproti tým najväčším klasikám pôsobia ako ich light verzia na jedno použitie niekde na festivale v balíčku ďalších titulov, snažiacich sa preraziť nad priemer. Niežeby sme nemohli Ohrozené druhy označiť za psychologicky uveriteľné, len keď si stále hovorím, že som podobné príbehy videl už inde a častokrát aj po emocionálnej stránke viac odzbrojujúcejšie, tak mi tento film v konečnom dôsledku nič moc nedal. Je to dobre zahrané, vlastne aj napísané, ale je to len mierny nadpriemer. ()

Reklama

angel74 

všechny recenze uživatele

Výborné vztahové drama podané absolutně bez příkras a parádně zahrané. Ústřední téma týkající se domácího násilí je nesmírně silné. Mladá dívčina si proti vůli svých rodičů vezme kluka, který ji přitahuje a je jí s ním dobře, ale hned o svatební noci zjistí, že asi nebude takový skvělý, jak si ho malovala. Po roce manželství už je regulérně fyzicky i psychicky týraná, ale není schopná od manžela odejít nebo ho nahlásit na policii, protože ho asi pořád ještě má ráda a taky si zřejmě nedokáže úplně připustit, že rodiče měli pravdu v tom, že se jim objekt dceřina zájmu nepozdával. Svízelný stav věcí se neustále stupňuje, až vyústí v skutečnou tragédii... ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Silný příběh s nejasným koncem 1)  v mých očích silně povyšuje účast mého oblíbeného francouzského herce Rottierse. Nevím, jak moc by se mi snímek zamlouval bez něho._____ 2)  Zobrazovaní debilové jsou zajímaví. Je to výraz neschopnosti tvůrců ukázat je dostatečně odpudivě anebo naopak výraz tvůrčího nadhledu, který připustí, aby i záporné postavy měly svůj půvab?_____ 3)  Zaujali mě 31letý silně přitažlivý Vincent Rottiers (agresivní Tomasz) a 29letý Valon Damien Chapelle (student běloruštiny Anthony), který je rovněž tanečník a režisér. ()

solisoli 

všechny recenze uživatele

Psychologický príbeh štyroch rodín s iným postojom v spoločnosti a analýzou jednotlivých postav, ktoré sú v náhodnom spojení, kde ponúkajú zaujímavý pohľad na životný štýl až do hĺbky duše. Príbeh založený na nemohúcnosti vzoprieť sa osudu, kde opačná strana tento stav zneužíva pre svoje pohodlie. Tieto vzťahy nakoniec prerastú k odporu až vyústia v tragédiu. Slušne zrežírované, s vydareným castinom so zámerom vtiahnuť diváka pre zamyslenie sa či mu to niečo nepripomenulo. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2017 na filmovém festivalu v Benátkách v Itálii. (ČSFD)

Reklama

Reklama