poster

Ohrožené druhy

 • Francie

  Espèces menacées

 • Belgie

  Espèces menacées

 • angličtina

  Endangered Species

 • Slovensko

  Ohrozené druhy

Drama

Francie / Belgie, 2017, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • solisoli
  ****

  Psychologický príbeh štyroch rodín s iným postojom v spoločnosti a analýzou jednotlivých postav, ktoré sú v náhodnom spojení, kde ponúkajú zaujímavý pohľad na životný štýl až do hĺbky duše. Príbeh založený na nemohúcnosti vzoprieť sa osudu, kde opačná strana tento stav zneužíva pre svoje pohodlie. Tieto vzťahy nakoniec prerastú k odporu až vyústia v tragédiu. Slušne zrežírované, s vydareným castinom so zámerom vtiahnuť diváka pre zamyslenie sa či mu to niečo nepripomenulo.(8.4.2019)

 • kolemjdouc
  ****

  Příběh o tom ,jak jeden neléčený psychopat dokáže ovlivnit životy několika lidí a stáhnout je s sebou do bahna. Mdlá matka týrané dcery po otázce co udělala pro svou dceru odpoví že je její matka ale po otci chce aby jí zachránil za každou cenu.Každou.....Perfektní Rottiers(8.4.2019)

 • Anderton
  ***

  Tak podobných filmových mozaiok sme už videli celé tucty a častokrát nám utkveli v pamäti nadosmrti. Ohrozené druhy oproti tým najväčším klasikám pôsobia ako ich light verzia na jedno použitie niekde na festivale v balíčku ďalších titulov, snažiacich sa preraziť nad priemer. Niežeby sme nemohli Ohrozené druhy označiť za psychologicky uveriteľné, len keď si stále hovorím, že som podobné príbehy videl už inde a častokrát aj po emocionálnej stránke viac odzbrojujúcejšie, tak mi tento film v konečnom dôsledku nič moc nedal. Je to dobre zahrané, vlastne aj napísané, ale je to len mierny nadpriemer.(29.3.2018)

 • Pignon
  ****

  Dobré psychologické drama, kde volba témat je hraniční, ale ne neobvyklá, co do výskytu těchto jevů ve společnosti: rozvod, domácí násilí na ženě, věkově nerovný vztah a oidipovská láska. Dobře natočený film.(29.11.2017)

 • angel74
  ****

  Výborné vztahové drama podané absolutně bez příkras a parádně zahrané. Ústřední téma týkající se domácího násilí je nesmírně silné. Mladá dívčina si proti vůli svých rodičů vezme kluka, který ji přitahuje a je jí s ním dobře, ale hned o svatební noci zjistí, že asi nebude takový skvělý, jak si ho malovala. Po roce manželství už je regulérně fyzicky i psychicky týraná, ale není schopná od manžela odejít nebo ho nahlásit na policii, protože ho asi pořád ještě má ráda a taky si zřejmě nedokáže úplně připustit, že rodiče měli pravdu v tom, že se jim objekt dceřina zájmu nepozdával. Svízelný stav věcí se neustále stupňuje, až vyústí v skutečnou tragédii...(3.4.2020)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2017 na filmovém festivalu v Benátkách v Itálii. (Stoka)