Reklama

Reklama

Flákači

(festivalový název) (seriál)
  • Japonsko Curezure Children (více)
TV spot 1

Epizody(12)

Obsahy(1)

Tsurezure Children je seriál, který se zaměřuje na první lásky několika mladých studentů. Tak se například seznámíme s chlapcem, kterému naprosto chybí sebevědomí, a tak není ani schopen přijmout fakt, že ho dívka jeho snů zve na rande. Dále třeba poznáme děvče, které je svým vyvoleným tak unesené, že neváhá do domácí čokolády přidat i vlastní krev, aby si jí její milovaný všiml. A to jsou jen střípky charakterů, které potkáme. Láska totiž dostihne každého, ovšem ne každý je na lásku připraven... (Jeoffrey)

(více)

Videa (2)

TV spot 1

Recenze (12)

Hromino 

všechny recenze uživatele

Anime postavené jen na tom, kterak se banda středoškoláků snaží si navzájem vyznat lásku? Zní to jako prvoplánová blbost, ale výsledný dojem je až nečekaně pozitivní. Curezure Children je totiž v prvé řadě parodie, která si úspěšně bere na paškál všemožná romantická klišé z mang a anime pro náctileté, a umí tedy především pobavit. Na vážnější notu se zde však taktéž brnká – a nutno podotknout, že i na tak malém prostoru se to tvůrcům daří poměrně dobře. Jediným větším problémem tak zůstává jen obrovský počet postav na prostoru pouhých dvanácti dvanáctiminutovek, přičemž ne všem postavám je věnován stejný prostor. Kdyby se tvůrci rovnou odstřihli od těch, které hrají jen pramalou roli, a soustředili se na ty významnější, udělali by lépe, neboť všechny významnější postavy jsou zábavné a umí zaujmout. Příjemná jednohubka (nejen) do nepohody a za sebe jsem měl nejraději pár Góda/Kamine. ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Kdyby mi někdo před začátkem letní sezóny tvrdil, že jedním z nejlepších kousků bude tahle krátká romantická komedie, kde se už v prvním díle točí na takhle krátký seriál až moc postav, tak bych mu nevěřil - ale je to tak! Tsurezure Children je milé, vtipné, příjemné a sympatické. Asi každý si tam najde nějakou dvojici, která se mu bude líbit, stejně jako jejich milostné peripetie. Za mě byli nejlepší Sugawara a Takano, ale i ostatní páry mi přišli zajímavé, originální a dobře sladěné. Pokud v romantickém kousku funguje chemie, věříte i těm nejzvláštnějším zápletkám a bavíte se vzájemnou interakcí postav, pak má seriál prostě vyhráno. A tady vše funguje bez nejmenších problémů a díky humoru je to i příjemně odlehčené. Animace působí roztomile a i když je dle mého docela jednoduchá, tak to není nikterak na škodu, svůj účel to plní a do téhle sympatické romantiky se to prostě i hodí. Zkrátka takhle dle mého má vypadat příjemný letní kousek u kterého se člověk pobaví i dobře odpočine, jen mi toho nakonec přišlo tak nějak málo... 8,4/10 ()

Reklama

Hees 

všechny recenze uživatele

Maličké minutážou, romantické, nevinné, milé a ľahko prozreteľné kdekoľvek. V mladosti sa možno ľudia takto naozaj správajú teda myslím tým ty sa mi páčiš, páčim sa aj ja tebe a podobne a kým je muž či žena nezrelá jeden musí urobiť prvý krok a nie všetko sa dá povedať na rovinu. Z tohto dôvodu je toto anime možno aj šialené, že tieto záležitosti ukazuje tak ako sa teoreticky môžu stať, ale ide mu hlavne o to, aby to celé vyznelo vtipne. Postavy sú zaujímavé, ale nedostávajú nijak veľký priestor a tak teda tu ani nie je nejaký hlavný hrdina či hrdinka z dôvodu, že jednotlivé páry dostávajú skoro rovnaký priestor si môžete nejaký pár zamilovať a iný Vás nezaujme, ale aj tak nepovažujem postavy za úplne generické, aj keď nebolo dosť priestoru zistiť ich úplnú charakteristiku. Čo však zaujme aspoň teda mňa bola naozaj pekná animačná, vizuálna stránka. Nehovorím, že vizuálna stránka bola nejak extra "predražená", ale páčilo sa mi ako boli animované postavy. Čiže romantika, vtipnosť, krátkosť dielov a naozaj, že to máte za chvíľku "skouknuté" môže dosť priťahovať. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

S odřenýma ušima. Líbí se mi, jak to bere všechny ty klišé žánru a pracuje s nimi po svém. Je mi jasné, že některým divákům může chvíli trvat, než se přistoupí na hru tvůrců, ale pokud na to nebudete koukat v křeči, ale jen jako na veselou sebereflexi šódža, tak to prostě bude bavit. Navíc to díky stopáži i formáty svižně utíká. Jediná nevýhoda může být, že se trochu obtížněji orientuje v postavách. Kdo je kdo? To je ten, co vyznal svou nehynoucí lásku? To je ta, co posílala tu SMSku? Te je ten, co se furt ptá, jestli se jí chce kadit? Hele, to je senpai! Toho vola poznáte vždycky, tedy myslím toho blonďatého. Slabší 4*. ()

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

Koukám, že tu kvůli mému hodnocení budu za psa. Když jsem zde viděl velmi kladné body a fakt, že díl má krátkých 10 minut, tak jsem si toto navenek povedené dílko nechtěl nechat ujít. Zázrak se nicméně nekoná. Ač zpočátku romantické příběhy stylizací a prolínanou odděleností připomínají Mekku romantických příběhů Love Actually, tentokrát byla krátká stopáž vyloženě na obtíž. Anebo ne? Ano, byla. Opět, dle japonských zaběhnutých zvyklostí, se páry nemůžou vymáčknout (více času by tento jev jen a pouze prohloubil) a prvek otravného "nedorozumění" je neustále v permanenci. Tento feature byl zřetelný zhruba od poloviny, často se opakující a ani milá různorodost vztahů (je jich asi 7-9) a postav (jsou odlišné jen několika typickými vlastnostmi) to nezvládá uhrát. Hloubka vztahů je navíc mělká, vtípky jsou dětinské a baví spíše na začátku. Proto se pro mě nejsnáze fandilo předsedovi školní rady s kontrastující hrubiánkou, kteří zaběhnutá klišé neobratně, zato úspěšně odpálkovávají. Je to ale příznačně málo, jako kdybych si dal použe předkrm a krám zavřeli. Základy jsou každopádně položené dobře a i ta sic rozpustilá, ale ne tak kvalitní animace, nebude překážející, pokud se tomu někdy v budoucnu dodá adekvátní zakončení. ()

Galerie (301)

Reklama

Reklama