Na jeden nádech

Arnaud Roth

Kostýmy:

Nathalie Benros
  • BOURQUE

Celkom rýchlo sa dostaneme do hlavného príbehu, ale tých „hlbších“ detailov (informácií) sa nedočkáme. Ani u konci filmu. Nádejný „apokalyptický/katastrofický“ film z Francúzka, ktorý napriek hviezdnym R. Duris a O. Kurylenko sa nedostal ani na lepší priemer. Dôvod v tom ja osobne vidím v nevypracovanosti jednotlivých detailov a v možno trošku narýchlo natočenom záveru. Tento (európsky) film by mal byť viac ako (nejaký) pokus. Osobné hodnotenie: 69% (**) (19.9.2018)

Překvapivě solidní, až na ... ale popořádku. Neřeší se, kde se mlha vzala a možná je dobře, protože divák má stejnou informaci, jakou by měl přímý účastník, kdyby něco podobné, katastrofické nastalo. Většinu času vidíme, co by se zřejmě v takové situaci doopravdy dělo. A je to dobré! Myslím, že většina rodičů by jednala podobně a bojovala o život svého dítěte za každou cenu. Pohled ze střech na mlhu je úchvatný a přesuny mlhou dostatečně klaustrofobické. Dost realistické (sice si myslím, že člověku s maskou ve většině případů po tvrdém dopadu maska odlétne, ale dobře). Taky se mi líbí určitý minimalizmus, při kterém se něco nedozvíme a něco zůstane jen naznačeno. Prostě překvapivě solidní. Vyšší hodnocení nedávám, protože mi připadl nelogický závěr. Sice vypada efektně, ale ... ■ Nemoc, kterou Sarah trpí, je označena jako Stimberger. Nepodařilo se mi o ní nic vygooglit. Je možné, že neexistuje. ■ Rozpočet filmu bylo pouhých 9,5 mil. euro https://www.hollywoodreporter.com/review/just-a-breath-away-dans-la-brume-review-1100996 ■ Francouzský název filmu zní: V mlze.(16.9.2018)

Mě se to líbilo. Nečekal jsem od toho kdo ví, jakej trhák a katastrofickej film a přesně to se mi dostalo. Je to o dost realistickým jednání lidí, v takový situaci, jaká nastala ve filmu. Lépe řečeno, jednání rodičů. Efekty zajímavý, myšlenka super a celkově to je dost zajímavý. Jen je škoda konce, kterej byl drobet utnutej a "vyřešenej" bez vysvětlení a drobet nesmyslně. Když člověk pochopí, že dcerka nemůže ven z bio boxu, tak je pak nesmysl, že zvládá nakažený prostředí. ALE.... to na filmu neubírá až tolik. Mě to fakt bavilo. Nemůžu dát zatím víc, viděl jsem to jen jednou. Takže zatím za mě 3* a DOPORUČUJU(7.2.2019)

"Živúsmrť" vytočilo, že chlapík nevie zohnať suché veci. Totižto príbeh sa neodohráva na Champs-Élysées, takže je potom ťažko niekomu so svojím amantom vysvetlovať, že mimo centra zoženieš butik akurát tak na ružové Vuiton kabelky, ale možno jeho by to zahrialo. Juj, žužola moja ružovučká s tvojím teplým 10%! Ináč, "booblifuckové" decká s podobnou disfunkciou z Francie sme tu už raz mali, s trochu artovejším nádychom ☛ Tom et Lola(12.9.2018)

• dr.fish

Ty řádky shrnující obsah filmu výše uvedené navodí pocit, že půjde o poctivý francouzský akčňák. Opak je pravdou. Jde o rodinné drama. Jedovatý plyn sice je všude, ale rozhodně nejde o něj, spíš o snahu režiséra nabídnout něco jiného, než je běžné. To se myslím povedlo, ovšem za cenu zklamání diváka, která po přečtení obsahu a pohlédnutí na plakát šel na katastrofický biják. 50%(9.2.2020)

• - Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)