Na jeden nádech

• Francie Dans la brume (více)
Trailer 2

Paříž byla bez varování zasažena zemětřesením a z rozpukané země uniká smrtelně jedovatý plyn. Město ovládla panika. Mathieu a Anna jsou jedni z mála, kterým se podařilo uniknout do nejvyšších pater místního mrakodrapu. Jejich dcera Sarah, jež trpí oslabenou imunitou, ale zůstala daleko od nich v hermeticky uzavřené komoře, bez níž nepřežije. Pomoc ani po dlouhých hodinách nepřichází a oběma je jasné, že baterie, která pohání vzduchovou komoru, už dlouho nevydrží. Jak ji vyměnit dřív, než se úplně vybije a uvězní jejich dceru ve smrtící pasti? S vědomím, že je tlačí čas a že se musí spolehnout pouze na sebe, se Mathieu s Annou vydávají skrz vražednou mlhu za její záchranou. (Bontonfilm)

Trailer 2

Ace.A.T.L.

Mě se to líbilo. Nečekal jsem od toho kdo ví, jakej trhák a katastrofickej film a přesně to se mi dostalo. Je to o dost realistickým jednání lidí, v takový situaci, jaká nastala ve filmu. Lépe řečeno, jednání rodičů. Efekty zajímavý, myšlenka super a celkově to je dost zajímavý. Jen je škoda konce, kterej byl drobet utnutej a "vyřešenej" bez vysvětlení a drobet nesmyslně. Když člověk pochopí, že dcerka nemůže ven z bio boxu, tak je pak nesmysl, že zvládá nakažený prostředí. ALE.... to na filmu neubírá až tolik. Mě to fakt bavilo. Nemůžu dát zatím víc, viděl jsem to jen jednou. Takže zatím za mě 3* a DOPORUČUJU ()

LIVINGDEAD

10% dávám za tu mlhu. Pohled ze střech domů na mlhu byl fascinující. Co už ale bylo trapné, tak příběh. Všichni se mohou přetrhat kvůli náně zavřené v kapsli. Nějak jsem se ani nedozvěděl, proč se ta mlha objevila? Je ale možné, že jsem tuto informaci zaspal. Vím jen, že se uvolnila po zemětřesení z podzemí. A co mne úplně vytočilo? Chlápka nahání po ulici pes, utíká a spadne do řeky a když vyleze, tak shání suché šaty. Je to centrum Paříže, na ulici jeden butik vedle druhého a on suché šaty stahuje nebožtíkovi.... to prostě nemá logiku... ()

Arsenal83

Romain Duris vyzeral, akoby ho tá hmla zničila dávno predtým než prišla. Charizma bezdomovca mu ale nezabránila k tomu, aby akože zabojoval za svoju rodinu v podivnom scenári takmer bez akcie, kde v hmle okamžite skapete (ale iba niekto), ale polmetra nad parou si dýchate voľný ako španielsky vtáčik. No nič, zábava to veľmi nebola. ()

Nach

Nechápu tak nízké hodnocení. Přitom Na jeden nádech je velice kvalitativní, katastrofické drama, kde se konečně postavy nechovají jako dementi, ale logicky úměrně svým cílům tak, jak by se zřejmě zachoval každý rodič. Ano, díky této logice uvidíme řadu klišé, ale to nemění nic na tom, že tu jsou stále uvěřitelné postavy v uvěřitelné tragédii, která tu nijak není vysvětlena, což ani nemusí, protože samy postavy neví o co se jedná. Dostanete spolu s nimi jen pár indícií, na které si pak už musíte ale odpovědět sami. Neříkám, že je to světoborný film. Rozhodně ale předčil mé očekávání a rád se na něj znovu někdy podívám. Další palec nahoru za pomalé tempo, které se tomuto příběhu skvěle hodilo. 75% ()

BigJohn02

Žlutá mlha... Překvapilo mě, že se nikdo nepokusil s ní něco udělat - třeba ji zkropit vodou! Jinak nápad vcelku slušný, provedení pomalé, chvílemi nudné. Pointa by byla zajímavá, kdyby nebyla zřejmá od desáté minuty. Kreativec distributora, který vyzvracel promo text, se opět vyznamenal - pětipatrový činžák v Paříži považovat za místní mrakodrap může opravdu považovat jen přeplacenej idiot. ()

• Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)