Reklama

Reklama

Na jeden nádech

  • Francie Dans la brume (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Paříž byla bez varování zasažena zemětřesením a z rozpukané země uniká smrtelně jedovatý plyn. Město ovládla panika. Mathieu a Anna jsou jedni z mála, kterým se podařilo uniknout do nejvyšších pater místního mrakodrapu. Jejich dcera Sarah, jež trpí oslabenou imunitou, ale zůstala daleko od nich v hermeticky uzavřené komoře, bez níž nepřežije. Pomoc ani po dlouhých hodinách nepřichází a oběma je jasné, že baterie, která pohání vzduchovou komoru, už dlouho nevydrží. Jak ji vyměnit dřív, než se úplně vybije a uvězní jejich dceru ve smrtící pasti? S vědomím, že je tlačí čas a že se musí spolehnout pouze na sebe, se Mathieu s Annou vydávají skrz vražednou mlhu za její záchranou. (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (74)

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Překvapivě solidní, až na ... ale popořádku. Neřeší se, kde se mlha vzala a možná je dobře, protože divák má stejnou informaci, jakou by měl přímý účastník, kdyby něco podobné, katastrofické nastalo. Většinu času vidíme, co by se zřejmě v takové situaci doopravdy dělo. A je to dobré! Myslím, že většina rodičů by jednala podobně a bojovala o život svého dítěte za každou cenu. Pohled ze střech na mlhu je úchvatný a přesuny mlhou dostatečně klaustrofobické. Dost realistické (sice si myslím, že člověku s maskou ve většině případů po tvrdém dopadu maska odlétne, ale dobře). Taky se mi líbí určitý minimalizmus, při kterém se něco nedozvíme a něco zůstane jen naznačeno. Prostě překvapivě solidní. Vyšší hodnocení nedávám, protože mi připadl nelogický závěr. Sice vypada efektně, ale ... ■ Nemoc, kterou Sarah trpí, je označena jako Stimberger. Nepodařilo se mi o ní nic vygooglit. Je možné, že neexistuje. ■ Rozpočet filmu bylo pouhých 9,5 mil. euro https://www.hollywoodreporter.com/review/just-a-breath-away-dans-la-brume-review-1100996 ■ Francouzský název filmu zní: V mlze. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Romain Duris vyzeral, akoby ho tá hmla zničila dávno predtým než prišla. Charizma bezdomovca mu ale nezabránila k tomu, aby akože zabojoval za svoju rodinu v podivnom scenári takmer bez akcie, kde v hmle okamžite skapete (ale iba niekto), ale polmetra nad parou si dýchate voľný ako španielsky vtáčik. No nič, zábava to veľmi nebola. ()

Reklama

juta 

všechny recenze uživatele

Francouzské scifi to vůbec není špatné. Chvílema je to i nervydrásající, ale hrdinům je bohužel vyšlapávána jednoduchá cestička, jako když najdou kyslíkovou bombu a všem nástrahám utečou. Naštěstí se tu najdou i zvraty, které tak moc šťastně nedopadly, za což jsem rád, ale jinak by si s takovým tématem mohli pohrát a zpracovat ho daleko lépe. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Triky jsou fajne, to zas jo. Ta mlha v ulicích jak řeka, ulice po katastrofě, prima. Že tu ale nefunguje vnitřní logika a nejsou některé věci vysvětlené - proč na někoho mlha působí, na někoho ne, jak u lidí, tak zvířat -, to je už věc druhá. Taky by mě zajímalo, kde najednou sehnali lidé tolik plynových masek a bomb s kyslíkem, jednu chvíli to vypadalo, že je má po ruce snad každý. Nebo by mě zajímalo, když je všude kolem tolik aut, proč chodí po ulicích pěšky (až v závěru, aby bylo dramatické finále, se využije skútr) a dokonce je nenapadne před zdivočelým psem do nějakého toho auta vlézt. Nechápu. A vojsko nemá nějaké rozptylovače plynů? Nebo že by to shora z těch vrtulníků skropili? Taky nevím, myslím, že by se přeživší snažili za každou cenu se mlhy zbavit (ostatně, když ministerstvo furt vysílalo). Nu a jinak celá ta myšlenka mi přišla jako skvělý gretismus, parafráze na nezkaženou a čistou mládež, která obnoví zemi, všude budou kvést kytičky a Země už nebude otravována našimi lidskými jedy a plyny a auty. Jako ta myšlenka je evidentní - SPOILER holka v tom stanu pak může volně dýchat, a tatínek nakonec ve stanu skončí KONEC SPOILERU, a stejně tak naše Země má dost lidských jedů, tak se začne bránit a vypustí své jedy - vše naruby a naopak. A jediným řešením je - podle filmu - předat Zemi do rukou mladých, nezkažených lidí, kteří nebudou prdět, nebudou jíst hovězí, nebudou jezdit auty a ani nebudou používat mobily a plasty, a tím planetu zachrání; a ty staré vyhubíme nebo hodíme do rezervací. A je hotovo a všichni se budeme mít krásně sluníčkově... ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

10% dávám za tu mlhu. Pohled ze střech domů na mlhu byl fascinující. Co už ale bylo trapné, tak příběh. Všichni se mohou přetrhat kvůli náně zavřené v kapsli. Nějak jsem se ani nedozvěděl, proč se ta mlha objevila? Je ale možné, že jsem tuto informaci zaspal. Vím jen, že se uvolnila po zemětřesení z podzemí. A co mne úplně vytočilo? Chlápka nahání po ulici pes, utíká a spadne do řeky a když vyleze, tak shání suché šaty. Je to centrum Paříže, na ulici jeden butik vedle druhého a on suché šaty stahuje nebožtíkovi.... to prostě nemá logiku... ()

Galerie (60)

Zajímavosti (1)

  • Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)

Reklama

Reklama