Na jeden nádech

• Francie Dans la brume (více)
Trailer 2

Paříž byla bez varování zasažena zemětřesením a z rozpukané země uniká smrtelně jedovatý plyn. Město ovládla panika. Mathieu a Anna jsou jedni z mála, kterým se podařilo uniknout do nejvyšších pater místního mrakodrapu. Jejich dcera Sarah, jež trpí oslabenou imunitou, ale zůstala daleko od nich v hermeticky uzavřené komoře, bez níž nepřežije. Pomoc ani po dlouhých hodinách nepřichází a oběma je jasné, že baterie, která pohání vzduchovou komoru, už dlouho nevydrží. Jak ji vyměnit dřív, než se úplně vybije a uvězní jejich dceru ve smrtící pasti? S vědomím, že je tlačí čas a že se musí spolehnout pouze na sebe, se Mathieu s Annou vydávají skrz vražednou mlhu za její záchranou. (Bontonfilm)

Trailer 2

Arsenal83

Romain Duris vyzeral, akoby ho tá hmla zničila dávno predtým než prišla. Charizma bezdomovca mu ale nezabránila k tomu, aby akože zabojoval za svoju rodinu v podivnom scenári takmer bez akcie, kde v hmle okamžite skapete (ale iba niekto), ale polmetra nad parou si dýchate voľný ako španielsky vtáčik. No nič, zábava to veľmi nebola. ()

cariada

Naprosto skvělý nápad, ale to provedení je slabé. Podobné filmy mám strašně rád nutí to člověka přemýšlet.Ta apokalypsa je skvěle udělaná, ten pohled na tu mlhu ze střeh a balkonů je úžasný, paradoxně to má i jednu "výhodu a to že ztrácíte závrať z výšek". Poněkud jsem si občas říkal proč se tak zoufale snaží rodiče zachránit dceru (jasný to by asi udělal každý rodič), ale když stejně nemohla dýchat normální vzduch, tak co by jí vlastně čekalo za život v takové apokalypse, kdy nic nefunguje a nikdo by jim nepomohl a bez té kapsle se nikam nedostane. Škoda že celý film je jen o tomhle, že se vlastně nedozvíme co a jak, co je to za plyn, kde všude to je a jestli se dá proti tomu nějak bránit. Konec byl celkem dobrý, ale chtělo by to pokračování. Je tam pár věcí, které zarazí, třeba po několika hodinách mlhy chlápka napadne pes, kde se tam vzal po takové době a živý? Přitom je tam jasně vidět v bytě jiný pes , který je mrtvý, tak že to působí i na ně. A další věc proč když vyleze z řeky, sundavá mrtvému kabát? Vždyť stačilo vlézt do prvního krámu, kterých muselo být kolem spousta. Ps- Docela by mě zajímalo jak dlouho ten plyn vydrží než se rozpustí. A jestli by nepomohl déšť, to rozpustit a nebo snížit tu výšku mlhy. ()

honajz

Triky jsou fajne, to zas jo. Ta mlha v ulicích jak řeka, ulice po katastrofě, prima. Že tu ale nefunguje vnitřní logika a nejsou některé věci vysvětlené - proč na někoho mlha působí, na někoho ne, jak u lidí, tak zvířat -, to je už věc druhá. Taky by mě zajímalo, kde najednou sehnali lidé tolik plynových masek a bomb s kyslíkem, jednu chvíli to vypadalo, že je má po ruce snad každý. Nebo by mě zajímalo, když je všude kolem tolik aut, proč chodí po ulicích pěšky (až v závěru, aby bylo dramatické finále, se využije skútr) a dokonce je nenapadne před zdivočelým psem do nějakého toho auta vlézt. Nechápu. A vojsko nemá nějaké rozptylovače plynů? Nebo že by to shora z těch vrtulníků skropili? Taky nevím, myslím, že by se přeživší snažili za každou cenu se mlhy zbavit (ostatně, když ministerstvo furt vysílalo). Nu a jinak celá ta myšlenka mi přišla jako skvělý gretismus, parafráze na nezkaženou a čistou mládež, která obnoví zemi, všude budou kvést kytičky a Země už nebude otravována našimi lidskými jedy a plyny a auty. Jako ta myšlenka je evidentní - SPOILER holka v tom stanu pak může volně dýchat, a tatínek nakonec ve stanu skončí KONEC SPOILERU, a stejně tak naše Země má dost lidských jedů, tak se začne bránit a vypustí své jedy - vše naruby a naopak. A jediným řešením je - podle filmu - předat Zemi do rukou mladých, nezkažených lidí, kteří nebudou prdět, nebudou jíst hovězí, nebudou jezdit auty a ani nebudou používat mobily a plasty, a tím planetu zachrání; a ty staré vyhubíme nebo hodíme do rezervací. A je hotovo a všichni se budeme mít krásně sluníčkově... ()

majo0007

"Živúsmrť" vytočilo, že chlapík nevie zohnať suché veci. Totižto príbeh sa neodohráva na Champs-Élysées, takže je potom ťažko niekomu so svojím amantom vysvetlovať, že mimo centra zoženieš butik akurát tak na ružové Vuiton kabelky, ale možno jeho by to zahrialo. Juj, žužola moja ružovučká s tvojím teplým 10%! Ináč, "booblifuckové" decká s podobnou disfunkciou z Francie sme tu už raz mali, s trochu artovejším nádychom ☛ Tom et Lola ()

Nach

Nechápu tak nízké hodnocení. Přitom Na jeden nádech je velice kvalitativní, katastrofické drama, kde se konečně postavy nechovají jako dementi, ale logicky úměrně svým cílům tak, jak by se zřejmě zachoval každý rodič. Ano, díky této logice uvidíme řadu klišé, ale to nemění nic na tom, že tu jsou stále uvěřitelné postavy v uvěřitelné tragédii, která tu nijak není vysvětlena, což ani nemusí, protože samy postavy neví o co se jedná. Dostanete spolu s nimi jen pár indícií, na které si pak už musíte ale odpovědět sami. Neříkám, že je to světoborný film. Rozhodně ale předčil mé očekávání a rád se na něj znovu někdy podívám. Další palec nahoru za pomalé tempo, které se tomuto příběhu skvěle hodilo. 75% ()

• Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)