When We First Met

Scénografie:

Gae S. Buckley

Kostýmy:

Meagan McLaughlin

Nejdřív jsem si myslel, že to bude jen trapná romantická komedie, když se do toho přidal prvek časové smyčky, skoro se mi chtělo křičet, ale pak jsem zjistil, že trojice Alexandra Daddario, Adam DeVine a Shelley Hennig jsou natolik fajn, že se na ně dobře kouká a film vás díky nim baví. Adam je na první pohled na zabití, ale on je prostě zábavný.(22.3.2018)

Cestování v čase je vděčným prvkem, kterému se v romantickém žánru nedostává dostatek prostoru a tak mi udělalo radost, když jsem narazil na tento snímek, který s hrátkami s časem pracuje velice šikovně a nepoužívá je pouze jako zábavnou, ale prázdnou složku, ale jedná se opravdu o stěžejní prvek příběhu, který má vliv na vývoj postav. Právě vývoj postav a samotného příběhu potěší, neboť jde o poměrně nepředvídatelnou záležitost, která sice v mnoha chvílích využívá ověřené postupy, ale mnohokrát jde také vlastní cestou, čehož si velmi cením.(4.3.2018)

No to mi pokakejte nohu. Rekl sem si, ze si pustim jenom pet minut a zase to vypnu. Jenomze me to zaujalo a pres osobu mnou nenavideneho Devlina jsem se dostal na konec. Ona je to pratele prijemna, vtipna romanticka jednohubka, ktera vas okamzite donuti googlovat, kdo je to Shelley Hennig a proc ji milujete. Utikejte na Netflix, v tomle zanru najit nadprumer je skoro az zazrak.(21.2.2018)

Nevedel som čo čakať. Netflix poslednej dobe prináša zaujímavé filmové projekty a mám pocit, že rok 2018 majú na to, aby toho priniesli asi najviac. A máme tu teraz komédiu "When We First Met". Najlepšie, ako by som tento film ohodnotil je asi, keď poviem, že to asi nie je žiadna veľkolepá komédia, je to priehľadné a vieme ako to nakoniec dopadne, ale reálne tento film viac oceňujem pre to, čo chce povedať, akým spôsobom to hovorí, a niektoré skvelé dialógy, ktoré z toho pre mňa spravili veľmi príjemný film. Alexandra Daddario je dobrá, Adam DeVine je miestami trošku divný, ale dokážem ho prijať. Shelley Hennig je podľa mňa vynikajúca. Nemôžem povedať, že by mala scénku, kde by mi nepasovala, vždy pôsobila uveriteľne, s Noahom viedla asi najlepšie dialógy a tá chémia medzi ňou a Adamom DeVinom fungovala nádherne. Čo však film pre mňa robí skvelým je práve spôsob, akým podáva svoju hlavnú myšlienku. Osobne sa priznám, že som často premýšľal nad niektorými vecami. V minulosti vždy existuje obrovské množstvo možností a obrovské množstvo nevyužitých ciest, ktoré by sme asi chceli vyskúšať. Čisto z titulu, aby sme napravili nejaké chyby, alebo aby sme mohli ešte raz vidieť niektorých ľudí, ktorí už nie sú medzi nami. A čisto z titulu lásky môžem povedať, že nad tým premýšľame určite často. A je potrebné niektoré veci prijať tak ako sú, a akceptovať ich. A nájsť šťastie v tom, čo máme a možno v budúcnosti získame. A naopak keby niektoré tie nevyužité cesty skúsime využiť, mohlo by to všetko byť len horšie. Takže v tomto smere film veľmi oceňujem a dávam mu veľký kredit. Pretože práve vďaka tomu si dokázal udržať moju pozornosť a chcel som vidieť všetko, čo som vedel, že uvidíme. Reálne si aj myslím, že ide o film, ktorý by som odporúčal vidieť. Možno sa na ňom nejako výrazne nezasmejete, ale má dobré momentky, ktoré stoja za pozornosť. A dúfam, že Netflix budú pokračovať. Hodnotenie: B+(21.2.2018)

• Morholt

Tohle mě nevzalo. Motiv časové smyčky mi nevadí, protože i přes jeho časté používání má stále co nabídnout a nijak zvlášť mě neiritovalo ani klišovité romantické téma. Ale pokud vás komedie nedonutí ani k pousmání, tak je něco špatně. K tomu všemu film ještě nudí, anebo otravuje neskutečně protivným DeVinem, který je nesnesitelný snad v každém záběru. Alespoň na holky se hezky dívalo, ale to je zoufale málo. 15%(22.2.2018)