Rakka

• Kanada Rakka (více)

Krátkometrážny film z dielne Oats Studios, vytvárajúceho experimentálne filmy, sa zameriava na dystopickú budúcnosť, v ktorej bola Zem kolonizovaná neznámou mimozemskou rasou. Zostávajúca ľudská populácia sa aj naďalej snaží udržať nažive a vzdorovať nepriateľským votrelcom. (fichilles)

Melios

Konečne niečo ,čo je aspoň trocha dobré a hrala v tom Sigourney Wever (sorry Alien fanboys). Na krátky film je to dosť ohurujúce ,ale ja si myslím ,že sa už dávno kúzlo vytratilo z filmov o invázií mimozemšťanov. Ale toto dokázalo príjemne prekvapiť. Bohužial sa stále neviem zbaviť pocitov ,že by tomu prospelo keby to bolo dlhše ,keby tomu zasadili nejakého hlavného protagonistu a hlavne keby si nebrali príklad z mainstreamových scifi filmov ako Alien a Deň Nezávislosti ,potom to trochu vyzerá ako vykrádačka....Ale nebudem tu rozoberať keby bolo keby...teraz tomu dávam 68% - má to svoje muchy ,no za pozretie to stojí. ()

mm13

Jednohubka bez poriadneho úvodu a konca, ale ako kraťas potešila. Potenciál tu je nie malý a ukázať potenciál na takom malom priestore, to predsa tiež treba vedieť. Blomkampa škoda (nie len v zmysle tretieho Votrelca, rovnako, ako ten, by sa mu do kariérneho rastu zišiel poriadny scenárista - s výnimkou District 9 aj na celovečeráky). ()

Lenka.Vilka

Celou dobu to šlape, celou dobu je to napínavý jako kráva. Celou dobu jsem byla napnutá a čekala, co se z tohohle všeho vyklube. Protože jsem to celému přála. Zobrazený svět je totiž luxusně. Ale! Ale je rozdíl mezi otevřeným koncem a nedodělaným koncem. A asi by to působilo jinak, kdyby to mělo třeba jenom deset minut. Ale takhle konec tak nějak blbě prosviští a já si řekla: A co jako z toho? Škoda  :( ()

TheEvilTwin

Snaživý a zábavný levný postapo kraťas o lidech přežívajících ve světě po invazi emzáků. Líbí se mi vizuál, atraktivní kamera i pozice vypravěče děje a potěší známé tváře z vedlejších rolí jiných filmů. Bohužel z výsledku ale nejsem spokojený, finále bylo utnuté dřív než vůbec začalo a díky otevřenému konci působí výpovědní hodnota filmu příšerně. Škoda. ()

Forsberg11

Plnokrvný a autentický Neill Blomkamp v krátkej sci-fi allien chuťovke. Toto chce jednoznačne celovečerné spracovanie. District 9 posunutý na vyššiu úroveň s obrátenými rolami. Skvelé špeciálne efekty a výborné technické spracovanie so super hudbou. Škoda tej otranej Sigourney Weaver, táto ženská už mi skutočne lezie na nervy. 75 %!! ()

Časové pásmo bylo změněno