Rakka

• Kanada Rakka (více)

Krátkometrážny film z dielne Oats Studios, vytvárajúceho experimentálne filmy, sa zameriava na dystopickú budúcnosť, v ktorej bola Zem kolonizovaná neznámou mimozemskou rasou. Zostávajúca ľudská populácia sa aj naďalej snaží udržať nažive a vzdorovať nepriateľským votrelcom. (fichilles)

Antaeus

Prečo TOTO nie je celovečerák?? A čo sú to tu za debilné "komentáre", že "zase mimoni" alebo "točí furt to isté"? Spielbergovi snáď niekto vyčítal, že točí furt blokbastery? Ale k veci: VÝBORNÁ postapo atmosféra perfektne podfarbujúca narativ Riplijovej. Beznádej ľudstva a jeho odhodlanie bojovať až do neodvratného konca. Načrtnuté dejové línie, otvorený koniec, zúbožená Zem.. JA CHCEM KURVA CELOVEČERÁK!! ()

Lacike

Vyzera to ako cool intro k nejakemu depresivnemu postapo filmu so zaujimavym nametom v ktorom sa ale vzhladom na kratku stopaz nestihne rozvinut akakolvek zapletka a ani sa nestihneme zoznamit s nejakymi zaujimavymi postavami. Neviem kolko to stalo, ale technicka stranka a celkovy spinavy vizual vyzera skvele aj ked sa Blomkamp do urcitej miery uz len opakuje. Kedze je jeho verzia Votrelca asi nadobro mrtva, tak by sa mu mohol ozvat Cameron a ponuknut mu reziu Terminatora, ktory by sa odohraval v postapo buducnosti. Stalo by to za to. V niektorych okamihoch to ma podobnu temnu atmosferu ako sceny z buducnosti v prvych dvoch terminatoroch. 6/10. ()

Corpsegrinder

Blomkampova špinavá variace na post-apo část Terminátora kde roboty nahradily obří ještěrky a kde se s lidma zachází jako s dobytkem včetně porcování na kusy. Úvod do toho světa je super, Blomkamp vždycky uměl vymyslet funkční hierarchii pro svůj film a tady to neni jinak, obří mimozemský elektrárny pumpující metan do ovzduší, ničení přírody atd. Efekty na rozpočet špičkový. Co se mi však nezdálo byla poslední část filmu neboť to vyznívalo trochu jako klišé "kdo je tu vlastně monstrum" a v případným celovečeráku bych od toho radši upustil. ()

HArna

První film Blomkampa District 9 byl kometou a jeden z nejlepších filmů toho roku. S každým dalším filmem (Elysium čistý průměr, Chappie čirý průjem) šel výrazně dolů. Všechny jeho filmy jsou zaměnitelné a to je pro mě problém. Tento film bych chtěl vidět jen kvůli těm mimozemšťanům. Jinak je to skoro stejné, jako jeho předešlé filmy. Zase tam bude člověk, který bude v mechanickém obleku, atd... Jinak Sigourney Weaver je stále Cool. 60% ()

okkac

Předně se připravte na jednu věc. Tohle je spíše demo a koncept světa a nástřel příběhu, který by mohl být zpracován do celovečerního filmu jako v případě Tetra Vaal nebo Alive In Joburg do Chappie a District 9, takže nečekejte v těchto 20 minutách komplexní stavbu příběhu se začátekem a koncem. Je to spíše sled scén a je vidět, že někteří měli jiná očekávání. Tohle je koncepte Oats Studios, tvořit experimentální kraťasy a interakce s diváky a na základě feedbacku by se právě mohl některý filmeček převést do filmu. Jinak je to Blomkamp tak jak ho mám rád. Svět pomalu vyhlazovaný ještěříma mimozemšťanama, podivné technologie a rozprskávající se lidi i mimozemšťani s cameem Sigourney Weaver a vynikajícím CGI. Hned první věc a hned chci celovečerní verzi. ()