Reklama

Reklama

Hora

Trailer 1

Obsahy(1)

Snímek je oslňující analýzou naší posedlosti horami. Ještě před 300 lety byly snahy zdolat horské vrcholy považovány za něco velmi blízkého šílenství. Nikdo tehdy nepředpokládal, že by divoká a opuštěná horská krajina mohla někoho zajímat. Vrcholy hor byly považovány za místa, kde sídlí nebezpečí, nikdo je nevnímal jako místa plná krásy. Proč jsou nyní horami přitahovány miliony lidí? Dokument Hora nám ukazuje okouzlující sílu výšin a jejich věčnou moc, se kterou formují naše životy i naše sny. (AČFK)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (38)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Člověk by měl bezprostředně po zhlédnutí skoro až chuť si nějakou tu horu zdolat. Ze snímku je cítit velká láska k horstvu. Trošku mi ovšem vadilo, že Dafoe opakuje celou stopáž stále dokola to stejné. Velké štěstí, že to opakuje právě Dafoe, který by dokázal udělat zážitek i z četby návodu na obsluhu pisoáru. Dokument není přehnaně dlouhý, takže si ho člověk dokáže užít. Příjemná meditační výprava do bájné země božstva, obrů a monster. Krásné záběry a hudba. Myslím, že dokument dokáže pohnout se srdíčkem i nemilovníkům hor. ()

LeoH 

všechny recenze uživatele

Příliš mnoho příliš zběsile za sebe nasekaných příliš hezkých obrázků s podmanivě načteným zoufale plytkým komentářem a nešťastně zvolenou muzikou. Se skutečným majestátním půvabem hor to mělo společného pramálo a s hlubším zamyšlením nad vztahem člověka a přírody ještě míň. Koyaanisqatsi na vás, pacholci. ()

Reklama

cocrHeLL 

všechny recenze uživatele

Fenomenální vzdání holdu největšímu hybateli světa, který se stále mění a s tím se mění i všeobecný lidský pohled na něj... Za hudební pomoci Australian Chamber Orchestra se na povrch (na vrchol?) vynořilo tohle audiovizuální album panoramat, přírodních pohybů i fyzicky téměř nemožných činností, které tak přes 70 minut masírují kompletní smyslovou soustavu diváka. Nejen, že jsme dostali do obličeje a ušních bubínků perdu dechberoucích záběrů, ale bylo nenásilně nastíněno povícero problémů, spojených s lidským vnímáním hor jako cíle a poukázáno bylo i na změnu vnímání hor od pocitu nebezpečí, posedlosti, šílenství a touhy po strachu, až po dnešní, ne zrovna neznámý, turismus a byznys (neuvěřitelné zástupy na Mount Everestu jsou tomu nejzdářnějším příkladem). Skládám velkou poklonu tvůrcům. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Mountain" by som ohodnotil ako fascinujúci film. Výborne sa na to pozerá, skvele sa to počúva a myslím si, že to ani nemusí mať nejakú pointu alebo reálne nejaký výrazný naratív. Jediné čo to potrebuje je mať tému, ktorá ju spája a to sú v tomto prípade hory. Nie jedna hora... hory. Film najviac hovorí, že hory sú pre ľudí ohromne fascinujúce. Chcú ich dobývať, chcú vďaka nim v sebe objaviť niečo nové, chcú cítiť adrenalín a nikde inde sa necítia tak živo. A viem si to všetko živo predstaviť. Robíme všetko pre to, aby sme dokázali niečo, čo ešte nikto iný nedokázal, chceme neustále viac a potrebujeme preukázať, čo je všetko v nás. A je nám jedno, či pri tom môžeme umrieť alebo nie. Tá vášeň a túžba je často silnejšia než my sami. A myslím si, že je to tu povedané a ukázané veľmi dobre. Stále potrebujeme skúsiť niečo nové. A potrebujeme dobývať nové miesta a zažívame niečo iné. A ten adrenalín je to, čo nám dáva ten pocit života. Neviem čo viac povedať. Vizuálne je ten film nádherný, hudba v ňom je úžasná a dodáva to tomu ten úžasný pocit. Ja si myslím, že za pozretie ten film stojí, len musíte si byť vedomí toho, že film nebude veľa hovoriť alebo vysvetľovať. Viac je to všetko podané vizuálne. Čo je pre mňa asi to najfascinujúcejšie vôbec. Hodnotenie: B+ ()

poz3n 

všechny recenze uživatele

74 minut dlouhý videoklip bez jakékoliv vnitřní logiky a dramaturgické koncepce. Krásné dokumentární pohlednicové obrázky střídají záběry extrémních sportovců a aby toho nebylo málo, dočkáme se dokonce nějakých těch bloopers ze života hor milujících nadšenců. Celé to nevkusně doprovází soundtrack z nejprovařenějších hitů klasické hudby a aby toho ještě jednou nebylo málo, Willem Dafoe (nic proti němu) 74 minut stále dokola opakuje jedny a ty samé kecy o kráse, přitažlivosti a nebezpečnosti hor. Jednotlivé fragmenty filmu tak, ač samy o sobě třeba i kvalitní, dávají dohromady necitlivý a kýčovitý blábol, který jsem měl i při tak krátké stopáži problém vůbec dokoukat. No fuj. 3/10 ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 12. června 2017 na Mountain Live ACO event v Austrálii. (ČSFD)

Reklama

Reklama