Základna

• Kanada Firebase (více)
Krátkometrážní / Sci-Fi / Horor / Válečný
Kanada, 2017, 27 min

Experimentálny film od režiséra a zakladateľa spoločnosti Oats Studios Neilla Blomkampa (District 9, Elysium) zachytáva udalosti počas vojny vo Vietname, kde sa obe strany stretnú s novou a nečakanou hrozbou, na ktorú nebol nikto pripravený. (fichilles)

EXwoody

Vizuální orgasmus a Blomkamp a ostatní lidi co s ním dělají na tomto studiu mají výbornou fantazii a skvělý smysl pro originální tvorbu, narozdíl od klasického holywoodu :) ()

Scaevola

Výtečné zapracování efektů do historicky vypadajících záběrů a poutavý příběh hrají prim, ale opět se nedostává propracování fikčního světa, natož zdůvodnění, a citelně chybí závěr. ()

MartinSTFC

Tak toto jsem si užil. Pro mě je zatím pořád favoritem Rakka, ale i toto byla dost velká pecka. Hlavně prostředí Vietnamské džungle bylo dost povedené a efekty jakbysmet. Místy docela nechutné, ale nic, na co by běžný hororový divák nebyl připraven. Rozhodně chci vidět víc. ()

Welington

Firebase je prakticky jen ukázkou dobře podaného a krásně naaranžovaného klišé, které se, pokud se do něj nevrhneme celí, vzedme z talíře a ukousne nám hlavu. Je tu ale další možnost zamilovat si něco, co není nové, ale je to tak úžasně zpracované, že je člověk v momentě na kolenou s prázdným ešusem a naříká a žadoní o přídavek. Drsná, hustá atmosféra, neuvěřitelně dobře zasazený děj a perfektní akce a vizuál. Nemám výtek. ()