Základna

• Kanada Firebase (více)
Krátkometrážní / Sci-Fi / Horor / Válečný
Kanada, 2017, 27 min

Experimentálny film od režiséra a zakladateľa spoločnosti Oats Studios Neilla Blomkampa (District 9, Elysium) zachytáva udalosti počas vojny vo Vietname, kde sa obe strany stretnú s novou a nečakanou hrozbou, na ktorú nebol nikto pripravený. (fichilles)

ledzepfan

Manýristicky překombinovaná ptákovina která se tak moc a křečovitě snaží zaujmout svou coolovostí až je nakonec otravná. Přitom, potenciál tam určitě je obrovský. ()

agentmiky

Oats studios již napodruhé využilo zkušenosti Blomkampa a přineslo nám další snímek, který toho s "jedničkou" nemá moc společného, ale naproti tomu se mi líbil o trochu více než předchůdce. Zasazení do Vietnamu konce šedesátých let jsem zprvu moc nepochopil, ale spojení probíhající války v tamní džungli se zajímavou asijskou mytologií, přesněji řečeno stvoření tzv. Říčního boha, nakonec tak špatně nedopadlo. Triky jsou na krátkometrážní počiny na vrcholu pyramidy, každý dolar je na tom prostě vidět. Příběh také není špatný, i když bych ocenil, a to myslím i pro budoucí filmečky, nějaké spojení mezi jednotlivými díly, aby to do sebe na konci vše zapadalo a dávalo smysl. Těším se na třetí díleček. Za mě dávám 83 % ()

Helo

Stylový, místama až moc čistý, ale i tak pořád parádní jednohubka (doufám, že to přeroste i ve vícehubky - nevím, jak přesně to maj Oatsáci naplánovaný). ()

M.i.k.e

Vietnamská válka podle Blomkampa je kousek slabší než Rakka,ale na nízkorozpočtový kraťas je to pořád velmi dobré a některé nápady jsou fakt super...70% ()

Rocky88

Skvělá atmosféra a vizuál, průměrný scénář a debilní zrození Říčního boha. Každopádně Blomkamp umí a chci vidět druhou část, protože mě zajímá, jak to s vietnamským Dr. Manhattanem dopadne. ()

Lenka.Vilka

Co se to tady děje? To budou všechny konce takový? Jenže tentokrát jsem se chytla hned na začátku a nepustila. Chci tím říct...je to skvěle natočený. Úplně jsem se tam ocitila, protože dost toho působí vážně jako dobový záběry. Jenže to má úplně stejný problém jako první kraťas: tak dlouho se o tom mluví na začátku, až na konec není čas. Jenže tentokrát mi to nevadilo. Končí to správně a úderně. Jenom je škoda, že o té jedné věci se nedozví víc. Ale to jenom zamrzení, ne vada na kráse celku, kterou nezvládnu odpustit... ()

PavelVanekArt

Tohle už se začíná solidně dostávat jinam. Blomkamp mě už nemusí přesvědčovat v tom, že je králem mezi idioty. Co vyplivne, to je vizuální a chytlavá pastva pro oči, uši i penis. ()

Martrix

Působivé prostředí Vietnamu, opravdu pěkné zpracování a vcelku originální myšlenka, která by si ale zasloužila mnohem více péče a mystična. CIA bych z toho ale úplně vynechal, to vysvětlování bylo úsměvně pitomé. Celé to mohlo být pojmuté jako boj chlapa proti nějaké entitě. Ale i tak...mě se to líbilo. Má to atmosféru a vcelku mě mrzelo, když to v nejlepším skončilo. I tady bych se na celovečerák moc rád podíval...tedy pokud by se scénář výrazně zjednodušil. Jako režisér je Bloomkamp o třídu lepší, než jakožto scénárista. ()

alchac

Tak. A jestli ve velmi dohledné době, kurva, už někdo v Holém Údu nenasype Blomkampovi dostatek dukátů na to, aby se ve svých úchylných emzáckých vizích řádně celovečerně rozparádil, zašátrám v kešeni já, zakoupím letenku do Los Engelsova a zajedu dodávkou šéfům filmových studií předvést aktuálně frčící verzi džihádu v podání nasraného filmového fanouška! Proč by si taky mělo nejnovější hit herního světa, tj. Carmageddon Live, užívat jen importované uzené, že. Tento večerníček s podtitulem „Rákosníček a hvězdy (a pruhy)“ na mě totiž masivně (od slova maso) zapůsobil a přivodil kompulzivní cukání v pravici a záchvat slintavky. Takže MGM, Lišky a spol. – v hlavní roli bych si prosil novopečeného Boha, neboť již Elysijský Kruger mu padnul jak Totenkopf herr Hössovi a i svým vzrůstem se na specialistu pro boj ve vysoké trávě hodí, a stopáž alespoň 120 minut, jo? A samozřejmě vyvrcholení, vyvrcholení! ()

David.Darco

Ak bolo Zygote tak trochu Blomkampovym votrelcom, tak toto je Blomkampov Predátor. Predátor s dosť biednym wannabe drsným scenárom, ale za to zaujímavým prostredím. Opäť však nijak zvlášť intenzívnym diváckym zážitkom. ()

JohnSmith

Blomkamp tentokrát ve Vietnamu. Opět výprava a triky super. K tomu opět atmosféra jak má být. Proč sakra netočí celovečeráky. ()

drackula

Nadprirodzený Predátor v pekle vietnamskej džungle. Neill Blomkamp a Oats Studios vypustili do sveta tento kraťas už v roku 2017, ale ja som naň narazil na Netflixe až teraz. A je to pecka. Drsné, krvavé a miestami nechutné. Pokojne by som absolvoval aj celovečerák. 😎 80% Netflix ()

Forsberg11

Rovnako dobré ako Rakka, len ešte o niečo brutálnejšie a hlavne násilnejšie. Neill Blomkamp a borci z Oats Studios by mali jednoznačne natočiť celovečerák. Schopnosti na to majú a zmysel pre detaily taktiež. Firebase je medzi kraťasmi po technickej stránke špička, príbehovo to už trochu zaostáva. 80 %!! ()

kenkaku

Myšlenou neskutečně debilní. “On se proměnil v Boha řeky”… vizuál (samozřejmě) a zasazení (válka ve Vietnamu) je fenomenální. Ale ta kostra a neschopnost uzavření příběhu… sorry jako. ()

JamesSi

Vizuálně pěkný, nápady fajn, ale co tím chce Blondkemp vlastně říct? Je to směs myšlenek, co nikam nevedou a nápadů, co jsou vizuálně super, ale neslouží žádnému smyslu. Žádný symbolismus, žádný skrytý význam, jen zaobírání se myšlenkou - nebylo by cool, kdyby ve Vietmamu bojovali paranormální bytosti? ()

iXtr3m3

Audiovizuálny masaker v malom. Toto nepreviesť do celovečernej podoby, to bude hanba hanbúca. Neill je maniak, z Oats produkcie zatiaľ najlepšie s tesným náskokom pred Zygote. ()