Základna

• Kanada Firebase (více)
Krátkometrážní / Sci-Fi / Horor / Válečný
Kanada, 2017, 27 min

Experimentálny film od režiséra a zakladateľa spoločnosti Oats Studios Neilla Blomkampa (District 9, Elysium) zachytáva udalosti počas vojny vo Vietname, kde sa obe strany stretnú s novou a nečakanou hrozbou, na ktorú nebol nikto pripravený. (fichilles)

Corpsegrinder

Sci-fi z Vietnamu je námět co by si určitě zasloužil víc jak 25 minut, obzvlášt v takovým zpracování. River God a jeho design super a jeho způsob čištění pralesa jako variace na útoky US vojáků je dobrej nápad. Dokonce i hlavní hrdina zahranej dobře ačkoliv si myslim že po zrušeným Vetřelci by si tuhle roli zasloužil Michael Biehn. Gore a krve je tu tři prdele. A ani tentokrát si Blomkamp neodpustil narážku na Halo a použil railgun ze hry :)) ()

orkadimenza

Kdo už Blomkampa někdy předtím viděl, toho zručně provedená vizualizace již neuchvátí. Spíš bude zklamávat, že Neill nedokáže být podruhé originální. Desátníkův příběh je výborný, ale závěrečné odhalení Říčního boha (resp. závěrem je, že se vše schyluje k jednomu boji) propojené s relativitou už tak dobré nebylo. Hlavně jeho propojení s konceptem války je dost nahodilé a není to zase tak promyšlený základ, na kterém by se dalo stavět. ()

Milky.

Naprosto skvělé. Po tomhle mě Rakka už tak moc nezajímá. Na druhou stranu si říkám, co se z toho dá víc vyždímat. ()

M1k9

Zatím nejlepší ze série Blomkampových pokusů. Děsivé. Mysteriózní. Dokonalý základ pro výživný film. Otázkou je jestli by dalších dvacet minut vylepšilo hodnocení nebo by mu uškodilo. 8.5/10 ()

Charlie84

Nejzábavnější z Oats kraťasů, který to jako jediný svou přiznanou béčkovostí na ty tři vytáhne. Alespoň jsem se tedy rozhodl věřit, že titulní postava, jež jako by vypadla z libovolných Žhavých výstřelů (pokud si dnes ještě někdo tenhle flák pamatuje) byla svým urputným neherectvím úmyslně over the top. Pokud ne, nic to jednotlivých záběrům na humoru neubírá. Takže tři tak jako tak. Jen mě překvapují absurdně špatné triky na úrovni youtube videí Ježíš versus Zombie . Možná taky záměr? ()

Likan7

Z té trojice Blomkampových kraťasů je tenhle pocitově nejslabší. Triky jsou sice naopak naprosto parádní a jako pocta Predátorovi to funguje výborně, příběh je ale silně ucházející a původ monstra je vyloženě škoda. Takhle za solidní 3. ()

kukkik

Nesnáším otevřené konce a u téhle série je to očividně poznávací znak. Nápad opět zajímavý ale bez konce nestojí za nic, škoda. ()

RafaKrakal

Spektakulární krátkometrážní film od Oats Studios v režii výtečného Neilla Blomkampa. Tohle je prostě kurevská pecka a doufám, že Blomkamp bude v nastoleném trendu pokračovat. 90% ()

Mamlas odpad!

Chaotické střílečky, kupa keců, zpomalené záběry, nuda, zbytečné záběry, žádný konec. Zvláštní, jak může být něco tak krátkého tak nudné. (8%) ()

PaTeXx

Hlavním problémem bylo nevytvoření takřka žádné atmosféry. Povedlo se jen posledních deset minut, kdy se věci pomalu začaly odkrývat. Nějaké zakončení by taky prospělo. ()