Lesní chata

• Kanada

Dead Shack

Horor / Komedie

Kanada, 2017, 85 min (Alternativní: 78 min)

Peter Ricq

Peter Ricq

Humans

Scénografie:

Heather Lidberg

Kostýmy:

Sekyiwa Wi-Afedzi

Rodina z predmestia sa vyberie na výlet do ďalekých lesov, kde si prenajala chatu. Deti sa rozhodnú preskúmať okolie, ale jediné, čo nájdu, je starý dom. Po bližšom prieskume objavia ženu, ktorá v útrobách domu skrýva desivé tajomstvo, ktoré môže ich výlet predčasne ukončiť. - Ani neviem, ako sa mi tento horor dostal na zoznam, ale nebolo to úplne zlé. Ale viem si dosť dobre predstaviť, že na papieri to vyzeralo ako funkčne vyvážená porcia hororu a komédie, lenže to prevedenie trošku kolísalo, pretože postavy sú dosť nesympatické. Je tu ale viacero podarených gore scén, odohráva sa to v mojom oblúbenom hororovom prostredí a v závere je to správne odviazané, takže zhliadnutie vôbec nelutujem. + herečka z iZombie + herečka z February + herec z Ghost Wars + herečka z The Magicians(20.2.2018)

• Morholt

Takřka třičtvrtěhodiny se nic neděje, což je vzhledem k stopáži dost na prd. Sice tu je snaha o jakousi komediální polohu, ale na mě to absolutně nefungovalo. Kor když místní teenageři byli partou protivných spratků. když pak konečně došlo na zombíky, tak to byl docela slušný nátěr s plný černé krve a bouchajících hlav a dokonce jsem se několikrát usmál. I masky se ukázaly jako solidní. Al to bylo málo i na debut. 30%(16.4.2018)

Je logické, že keď sú hlavnými hrdinami traja teenageri, ktorí budú musieť bojovať proti skupine zombíkov vedených ich ozbrojenou mamčou, tak sa nebude jednať o niečo, v čom treba rozoberať nejaký inteligentný dej či nedajsatan scenár. Neškodná, priemerná zombie komédia, ktorá poteší celkom solídnymi maskami a gore. Takže kto hľadá niečo viac ako explodujúce hlavy či odpadávajúce končatiny, môže rovno zamieriť inde. U mňa fajn, ubehlo to rýchlo.(21.2.2018)

• oveckaoa

Jedna rodina + jeden jejich kámoš se vydá na chatu si zachlastat vedle nich, ale sousedka chová doma zombie a oni to zjistí. A to je celý děj dokážu přežít, že ti puberťáci moc rozumu nepobraly, ale co předvádí jejich otec to už je vrchol (normální člověk, když mu řekneš, že vedle něj bydlí sousedka co někoho právě zavraždila tak by asi volal policii nebo to řešil jinak než tak, že tam naběhl a ještě se tam nechal zabít). Ty 2 hvězdičky jsou pouze za brutalitu jedna ustřelené hlava a jedna rozmašírovaná hlava kladivem jinak zde není co ocenit.(21.4.2018)

Novodobá béčková variace na Braindead, které ale chybí invenční šílenství mladistvého Petera Jacksona. Chtěla to být asi hororová komedie, což se tvůrci pokusili udělat prostřednictvím pár buranských fórků. Nicméně moc nefunguje ani ta hororová část. Ale co si budem povídat, horory se zombíky, které nejsou moc strašidelné, jsou přesně moje parketa a tak jsem i tuhle jednohubku slupl docela s chutí.(14.10.2020)