Lesní chata

• Kanada

Dead Shack

Horor / Komedie

Kanada, 2017, 85 min (Alternativní: 78 min)

Peter Ricq

Peter Ricq

Humans

Scénografie:

Heather Lidberg

Kostýmy:

Sekyiwa Wi-Afedzi

Rodina z predmestia sa vyberie na výlet do ďalekých lesov, kde si prenajala chatu. Deti sa rozhodnú preskúmať okolie, ale jediné, čo nájdu, je starý dom. Po bližšom prieskume objavia ženu, ktorá v útrobách domu skrýva desivé tajomstvo, ktoré môže ich výlet predčasne ukončiť. - Ani neviem, ako sa mi tento horor dostal na zoznam, ale nebolo to úplne zlé. Ale viem si dosť dobre predstaviť, že na papieri to vyzeralo ako funkčne vyvážená porcia hororu a komédie, lenže to prevedenie trošku kolísalo, pretože postavy sú dosť nesympatické. Je tu ale viacero podarených gore scén, odohráva sa to v mojom oblúbenom hororovom prostredí a v závere je to správne odviazané, takže zhliadnutie vôbec nelutujem. + herečka z iZombie + herečka z February + herec z Ghost Wars + herečka z The Magicians(20.2.2018)

Je logické, že keď sú hlavnými hrdinami traja teenageri, ktorí budú musieť bojovať proti skupine zombíkov vedených ich ozbrojenou mamčou, tak sa nebude jednať o niečo, v čom treba rozoberať nejaký inteligentný dej či nedajsatan scenár. Neškodná, priemerná zombie komédia, ktorá poteší celkom solídnymi maskami a gore. Takže kto hľadá niečo viac ako explodujúce hlavy či odpadávajúce končatiny, môže rovno zamieriť inde. U mňa fajn, ubehlo to rýchlo.(21.2.2018)

O tom, že nie každý je milovníkom domácich zvierat, sa čoskoro presvedčí otec s tromi deťmi, ktorí sa rozhodnú stráviť predĺžený víkend v hlbokých horách. Jedna vec, je totiž starať sa o psíka či mačičku, s ktorými človek občas zájde na nevinnú prechádzku. No to, čo “chová” v suteréne chaty, atraktívna suseda niekoľko stovák metrov od ich útočiska, granule, či sójové mäso z plechovky, rozhodne žrať nebude!!! Ach, ten Francúzsko Kanadský humor :) Veľmi pohodová zombie komédia s teen partiou, ktorá sa neberie nijak vážne, no na druhú stranu, z pohľadu žánru, dokáže ponúknuť pomerne dosť. Gore, masky, rozhodne žiadny amatéri na starosť nemali, a tak sa skutočne niet načo mimoriadne sťažovať. Odstrelené hlavy, vnútornosti, situačný humor či zajeby, všetko tak ako má byť, pričom byť toho o trošku viac, udelím aj ja viac. Za mňa veľmi dobre, fanúšik žánru, bude minimálne “spokojný”.(22.2.2018)

Docela solidní naháněčka spíše dělaná do komedie. Ženská chová něco jak zombie ve sklepě a zabíjí kohokoliv kdo přijde okolo. Je to hloupé ale zábavné. Humor funguje a celkově se na film příjemně kouká. Jen škoda že občas se snaží tvářit hodně vážně aby pak hodil studpiní vtip. Takovej mišmaš. Ale na jedno zkouknutí dobré.(8.6.2019)

Novodobá béčková variace na Braindead, které ale chybí invenční šílenství mladistvého Petera Jacksona. Chtěla to být asi hororová komedie, což se tvůrci pokusili udělat prostřednictvím pár buranských fórků. Nicméně moc nefunguje ani ta hororová část. Ale co si budem povídat, horory se zombíky, které nejsou moc strašidelné, jsou přesně moje parketa a tak jsem i tuhle jednohubku slupl docela s chutí.(14.10.2020)