Dokjeon

• Nový Zéland

Believer

Thriller / Akční / Krimi

Jižní Korea, 2018, 123 min

Takové filmy mám rád. Skvělá hudba, napínavý děj, žádná šokující překvapení, ale přesto tajemno očekávaného. A pořádnej nářez, který nevypadá jako karikatura na gravitaci. Možná už neprobíhají pravidelné genocidy celých národů. Ale příběhy jednotlivců jsou i dnes často horší, než noční můra. Bavil jsem se. A to i přesto, že "žluťáci" a jejich mimický jazyk je mi pořád záhadou. Tento film je lahůdka. A konec by mohl zklamat jen ty, co nechápou podstatu a principy. Nikdy. A nikdy je nepochopí.(9.12.2018)

Remake čínského filmu Drogová válka. Originál mi přišel celkově sice o trošičku lepší, ale i tomuhle dám 4*, protože to i tak bylo pořád dost dobrý. Od začátku do konce to pěkně odsýpalo a nebyl čas se nudit. Korejci se nedrželi přesně čínské předlohy, něco vypustili, něco si do toho naopak zakomponovali svýho a musím říct, že za mě fajn (osobní vztah detektiva k případu, záporák, vyústění příběhu). Už v půlce příběhu jsem začínala tušit, kdo je tajemný pan I, a i jsem to té postavě přála, aby to byla ona, a fandila jí :) Takže bych řekla, že rozuzlení a jak to dopadlo, se mi asi víc líbilo u korejské verze. Obsazení taky hodně slušný. I když neměl hlavní roli, nejvíc mě zaujal Kim Ju-hyuk v roli lehce šílenýho drogovýho dealera. Jeho replika I když mě lidi znají, předstírají, že ne, aby si zachránili kůži k němu seděla perfektně. A když se ho pak detektiv v podání Cho Jin-Woonga snažil napodobit, už to nebylo ono. Bohužel jeho předposlední role. Přeloženo.(7.12.2018)

Lee Hae-yeong se rozhodl natočit remake čínského Drug War od Johnnieho To a dopadl překvapivě dobře. Sice si originál nepamatuji natolik, abych mohl porovnat, ale popral se s tím nováček slušně. K dispozici měl i známější tváře, tradiční vynikající vizuál je samozřejmostí, scéna se šňupáním je i zde nejnapínavější scénou z filmu a akční scény jsou zde pouze dvě. Jedna velká přestřelka a poté finální double female/male fight, který byl víc než solidní. Nenudil jsem se ani sekundu i přes pomalejší tempo, ale přesto jsem nucen dát pouze lepší 3*, poněvadž Originál si myslím měl větší kouzlo. Jsem však rád, že jsem viděl opět něco z Koree po delší době. 70%(19.8.2018)

• Lacike

Original si uz vôbec nepamätam, ale podla svojho komentara som bol z neho nadseny. Remake je klasicka detektivka v ktorej sa cely film patra po megaubergigamaxiturbulenc zloduchovi, ktoreho identita je neznama. Je to cele tak strasne prekombinovane, ale pritom priehladne, ze ma pointa napadla po par minutach. Naviac na nebavili rôzne posahane postavy mafianov, ktore boli tak brutalne a uchylne jak z nejakych japonskych krvakov. Toto mi proste vôbec nesadlo. P.S. Naviac tam boli caste zabery na skrvaveneho psa, co fakt nemusim. 4/10.(16.12.2018)

Naprosto nerealistické aby také mladé ucho (a vôbec ktokoľvek) sa akosi prepracovalo k úspešnému vydávaniu sa za Mr Lee a preto ma to prestalo baviť, hneď po tom čo mi došlo že kto ním asi bude. Akoby to asi malo fungovať, že zabil pôvodného Mr. Lee a začal posielať rozkazy v jeho mene? Yeah, right. To by Lee musel byť úplný idiot aby takéto niečo nemal podchytené. A vôbec, je môžné aby nikto nepoznal mafiánskeho bossa? Nie. Akoby asi bez toho mal vybudovať svoju organizáciu?(8.5.2019)

• - Krátko po dokončení filmu zomrel pri autonehode jeden z hlavných predstaviteľov, talentovaný Joo-hyeok Kim. (MikaelSVK)