Dokjeon

Believer

• Nový Zéland

Believer

Thriller / Akční / Krimi

Jižní Korea, 2018, 123 min (SE: 131 min)

Lee Hae-yeong se rozhodl natočit remake čínského Drug War od Johnnieho To a dopadl překvapivě dobře. Sice si originál nepamatuji natolik, abych mohl porovnat, ale popral se s tím nováček slušně. K dispozici měl i známější tváře, tradiční vynikající vizuál je samozřejmostí, scéna se šňupáním je i zde nejnapínavější scénou z filmu a akční scény jsou zde pouze dvě. Jedna velká přestřelka a poté finální double female/male fight, který byl víc než solidní. Nenudil jsem se ani sekundu i přes pomalejší tempo, ale přesto jsem nucen dát pouze lepší 3*, poněvadž Originál si myslím měl větší kouzlo. Jsem však rád, že jsem viděl opět něco z Koree po delší době. 70%(19.8.2018)

• Lacike

Original si uz vôbec nepamätam, ale podla svojho komentara som bol z neho nadseny. Remake je klasicka detektivka v ktorej sa cely film patra po megaubergigamaxiturbulenc zloduchovi, ktoreho identita je neznama. Je to cele tak strasne prekombinovane, ale pritom priehladne, ze ma pointa napadla po par minutach. Naviac na nebavili rôzne posahane postavy mafianov, ktore boli tak brutalne a uchylne jak z nejakych japonskych krvakov. Toto mi proste vôbec nesadlo. P.S. Naviac tam boli caste zabery na skrvaveneho psa, co fakt nemusim. 4/10.(16.12.2018)

Naprosto nerealistické aby také mladé ucho (a vôbec ktokoľvek) sa akosi prepracovalo k úspešnému vydávaniu sa za Mr Lee a preto ma to prestalo baviť, hneď po tom čo mi došlo že kto ním asi bude. Akoby to asi malo fungovať, že zabil pôvodného Mr. Lee a začal posielať rozkazy v jeho mene? Yeah, right. To by Lee musel byť úplný idiot aby takéto niečo nemal podchytené. A vôbec, je môžné aby nikto nepoznal mafiánskeho bossa? Nie. Akoby asi bez toho mal vybudovať svoju organizáciu?(8.5.2019)

Veľmi ťažko tento príbeh zaradiť do žánru. Dalo by sa konštatovať, ako gangsterský, kriminálny. Ako gangsterský príliš melancholický, naivný. Ako kriminálny príbeh nepravdepodobný, aby mladík, ako hlava výroby drog v obrovských prímov sa obetuje k úcty k psovi polícii, aby sa pomstil, čoby nedokázal vykonať sám, je detinské. V tomto duchu sa odvíja dej v naporúdzi gangstra v službách naivnej kriminálnej polície. A nakoniec samotne záverečné de facto, keď rozhodnú už po funuse hlavní protagonisti nezmyselný ortieľ sami nad sebou. Pozitívum, solídne akčné scény, slušná kamera, výprava, miestami dramatický dej.(30.12.2018)

Takové filmy mám rád. Skvělá hudba, napínavý děj, žádná šokující překvapení, ale přesto tajemno očekávaného. A pořádnej nářez, který nevypadá jako karikatura na gravitaci. Možná už neprobíhají pravidelné genocidy celých národů. Ale příběhy jednotlivců jsou i dnes často horší, než noční můra. Bavil jsem se. A to i přesto, že "žluťáci" a jejich mimický jazyk je mi pořád záhadou. Tento film je lahůdka. A konec by mohl zklamat jen ty, co nechápou podstatu a principy. Nikdy. A nikdy je nepochopí.(9.12.2018)

• - Krátko po dokončení filmu zomrel pri autonehode jeden z hlavných predstaviteľov, talentovaný Joo-hyeok Kim. (MikaelSVK)