Reklama

Reklama

Dokjeon

  • Jižní Korea 독전 (více)
Trailer

Obsahy(1)

Policejní detektiv Čo Won-ho (Jin-woong Cho) se již několik let snaží dopadnout tajemného pana I, šéfa největšího drogového kartelu. Nikdo ho nezná, takže Čo i se svým týmem tápe. Velmi osobním se to pro něj stane, když zemře nezletilá feťačka, kterou k němu pošle jako návnadu. Příležitost chytit ho se mu naskytne, když dojde k výbuchu Iovy továrny a policisté v troskách naleznou jediného přeživšího, mladého So Joung-raka (Joon-yeol Ryoo). Když po probrání v nemocnici Rak zjistí, že při výbuchu zemřela jeho matka a jeho pes je ošklivě zraněn, rozhodne se policistům s dopadením pana I pomoci. (LangiJ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

solisoli 

všechny recenze uživatele

Veľmi ťažko tento príbeh zaradiť do žánru. Dalo by sa konštatovať, ako gangsterský, kriminálny. Ako gangsterský príliš melancholický, naivný. Ako kriminálny príbeh nepravdepodobný, aby mladík, ako hlava výroby drog v obrovských prímov sa obetuje k úcty k psovi polícii, aby sa pomstil, čoby nedokázal vykonať sám, je detinské. V tomto duchu sa odvíja dej v naporúdzi gangstra v službách naivnej kriminálnej polície. A nakoniec samotne záverečné de facto, keď rozhodnú už po funuse hlavní protagonisti nezmyselný ortieľ sami nad sebou. Pozitívum, solídne akčné scény, slušná kamera, výprava, miestami dramatický dej. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Lee Hae-yeong se rozhodl natočit remake čínského Drug War od Johnnieho To a dopadl překvapivě dobře. Sice si originál nepamatuji natolik, abych mohl porovnat, ale popral se s tím nováček slušně. K dispozici měl i známější tváře, tradiční vynikající vizuál je samozřejmostí, scéna se šňupáním je i zde nejnapínavější scénou z filmu a akční scény jsou zde pouze dvě. Jedna velká přestřelka a poté finální double female/male fight, který byl víc než solidní. Nenudil jsem se ani sekundu i přes pomalejší tempo, ale přesto jsem nucen dát pouze lepší 3*, poněvadž Originál si myslím měl větší kouzlo. Jsem však rád, že jsem viděl opět něco z Koree po delší době. 70% ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Original si uz vôbec nepamätam, ale podla svojho komentara som bol z neho nadseny. Remake je klasicka detektivka v ktorej sa cely film patra po megaubergigamaxiturbulenc zloduchovi, ktoreho identita je neznama. Je to cele tak strasne prekombinovane, ale pritom priehladne, ze ma pointa napadla po par minutach. Naviac na nebavili rôzne posahane postavy mafianov, ktore boli tak brutalne a uchylne jak z nejakych japonskych krvakov. Toto mi proste vôbec nesadlo. P.S. Naviac tam boli caste zabery na skrvaveneho psa, co fakt nemusim. 4/10. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Remake Drogové války, který postrádá syrovost i naléhavost originálu. Má ovšem zajímavěji řešenou finální třetinu, kde se od svého předobrazu zásadně odkloňuje, a místo akce spoléhá na komorní rozuzlení v podobě tradičních "kočka - myš" thillerových náležitostí. Originál se neskrývaně odkazoval na Nelítostný souboj. Zde jsou tyto prvky však už čistě z povinnosti (noční rozmluva nad dálničním tahem v bistru) a postupně se na ně zcela zapomene. Není to v žádném ohledu špatné, jen zbytečné a tuctové. ()

LangiJ 

všechny recenze uživatele

Remake čínského filmu Drogová válka. Originál mi přišel celkově sice o trošičku lepší, ale i tomuhle dám 4*, protože to i tak bylo pořád dost dobrý. Od začátku do konce to pěkně odsýpalo a nebyl čas se nudit. Korejci se nedrželi přesně čínské předlohy, něco vypustili, něco si do toho naopak zakomponovali svýho a musím říct, že za mě fajn (osobní vztah detektiva k případu, záporák, vyústění příběhu). Už v půlce příběhu jsem začínala tušit, kdo je tajemný pan I, a i jsem to té postavě přála, aby to byla ona, a fandila jí :) Takže bych řekla, že rozuzlení a jak to dopadlo, se mi asi víc líbilo u korejské verze. Obsazení taky hodně slušný. I když neměl hlavní roli, nejvíc mě zaujal Kim Ju-hyuk v roli lehce šílenýho drogovýho dealera. Jeho replika I když mě lidi znají, předstírají, že ne, aby si zachránili kůži k němu seděla perfektně. A když se ho pak detektiv v podání Cho Jin-Woonga snažil napodobit, už to nebylo ono. Bohužel jeho předposlední role. Přeloženo. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (1)

  • Krátko po dokončení filmu zomrel pri autonehode jeden z hlavných predstaviteľov, talentovaný Joo-hyeok Kim. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama