Zygota

• Kanada Zygote (více)
Horor / Krátkometrážní / Sci-Fi
Kanada, 2017, 23 min

Důlní komplex hluboko v Arktidě se stane dějištěm souboje dvou posledních přeživších s agresivní „neznámou“ formou života, která doslova vstřebává informace z mrtvých těl svých obětí. Jejich šance na přežití jsou minimální, přesto nehodlají svou kůži prodat lacino a bez boje… (SOLOM.)

PaTeXx

Konečně tu máme Blomkampovku, která mě nadchla. Ano, je to tak, nadchla. Scénář byl celkem jednoduchý - dostat se z bodu A do bodu B. A možná, jak to není komplikované, je to tak lepší. Vynikající atmosféra, velmi dobré vizuální zpracování monstra a Dakota Fanning (mňam). Jen houšť, Neille, ale neposer si to. ()

Brodequin

Nejdřív jsem si myslel, že Alien a Neill je dobrá kombinace. Po tomhle si nejsem už tak jistý. Herci a zvlášť zvuk příšery z toho udělali béčkový kraťas, který je v podstatě úplně o ničem. Chci District 9, druhý díl. ()

Scaevola

Povedené akční sci-fi, na němž samozřejmě nejvíce zaujme design nestvůry, má velkou výhodu v tom, že oproti ostatním počinům "Oats Studia" je příběhově uzavřené. ()

MartinSTFC

Pro mě to bylo docela nepřehledné. Ale musím uznat, že monstrum se jim povedlo, i když jsem neměl absolutně ponětí, co to mělo být a jak to vzniklo. Ale monstrum je také tak všechno, co se mi na tomto krátkometrážním snímku líbilo. Takže v ostatních ohledech slabota. Rakka se mi líbilo mnohem víc. ()

JIRKKA

Hergot, to jsem nečekal, slušný nářez. Pustil jsem si to přes prodlužovák a přes sluchátka Koss Sporta Pro a musím říct, že je to navíc parádně ozvučené. Fakt dobré. ()

Bbulli042

Viac sa mi páčil Firebase. Taký Metal Gear. No toto bolo tiež veľmi vydarené. Nemyslím si, že by bolo dobré nechať ho režírovať Aliena. Vďaka tomu, že nový Alien mal vzniknúť pod jeho záštitou a Scott to odmietol, vynahradil si to týmto zaujímavým nápadom. V tomto alien sci-fi horror stand alone žánri nie je veľa predstaviteľov. Od The Thing od Carpentera, Alien od Scotta, Event Horizon od Andersona, Pandorum od Alvarta po Dead Space od Visceral Games ma nič zaujímavejšie nenapadá. Ešte novinka Life je celkom dôstojným prívržencom. Niektoré majú pokračovanie, niektoré nie. Čo je škoda. Aliena nech Ridley dokončí podľa svojho gusta. Mne sa páčil aj Prometheus a aj Covenant. Som zvedavý na záverečný diel...keď to ešte stihne. A toto tu by si zaslúžilo svoje vlastné univerzum. ()

KcarlosK

Už mě to přestává bavit. Čumět 20 minut na něco bez děje, jenom proto, aby se Neill pochlubil další obludkou ze své stáje. Ale Rukátor je fajn :-) ()