Ivanhoe se vrátil z křižácké výpravy. Jeho úkol je však velmi složitý. Musí se usmířit s otcem, shromáždit výkupné za Richarda, zabít zlého čaroděje Mordoura a překazit všechny nekalé plány Richardova mladšího bratra prince Jana, který nyní vládne Anglii. Poté co zabije krále lesů, se Ivanhoe stává vyvoleným a je chráněn božskou mocí. (Spinosaurus)

HateBreeder

Docela zajimavy serial o rytiri Ivanhoe. Nektere dily byly lepsi jine horsi ale v celku to byla koukatelna zalezitost, Ben Pullen se mi celkem libil, a i v budoucnu bych ho jeste rad videl hrat. Dobry byl take Cameron Rhodes co by princ John, ktery sel Ivanhoeovi po krku, Alexej Pysko sveho zaporneho hrdinu dobre zvyraznil. Celkove slo o v dnesni dobe ciste prumerny serial. 50% ()

hani94

Seriál na který budu vzpomínat snad až do konce života. Hrozně moc mě mrzí, že už o něm není ani vidu, ani slechu. Dívala jsem se na něho když jsem byla malá. I tak jsem si ho dokázala hodně oblíbit. Bohužel jak říkám, už moc dlouho jsem o něm vůbec neslyšela. U posledního dílu jsem se neubránila slzám :) ()

Petike

Jeden z viacerých 90s seriálov a seriálov zo začiatku storočia, ktoré sa viezli na vtedajšej Herculo-Xenovskej vlne a boli nakrúcané na Novom Zélande alebo v Austrálii. Naše komerčné televízie vtedy vysielali hádam všetky seriály z tejto vlny. Patril k nim aj tento silne sfantazijnený Ivanhoe (taký Ivanhoe krížený so Sapkowského Zaklínačom) s britským a novozélandským obsadením, nakrúcaný "na Zélande". Z toho, čo som z neho pred 20 rokmi videl, bol Tajomný rytier jedným z tých lepších príkladov, s viacerými atmosférickými a napínavými epizódami a aj pár pekne bubáckymi potvorami. Historickú presnosť nehľadajte, k Scottovej romance vízii stredoveku sú vo veľkom pridané ľubovoľné fantazijné a hororové prvky. Niektoré televízne efekty sú teraz už trošku zastaranejšie, ale nie príliš rušivo. Skôr priemerný seriálik a dnes už pomerne zabudnutý, ale ak ste ho nevideli, môžete ho aspoň raz pozrieť. ()

Grogan

Spolu se Sindibádem můj nejoblíbenější seriál tohoto druhu. S původním příběhem o Ivanhoaovi to opravdu nemá moc společného, ale to dokážu lehce překousnout. A pak se jen nechat bavit statečným Ivanhoem, krásnou Rebeccou, zábavným Odem a jejich příběhy. Jinak škoda, že byl tenhle seriál u nás vysílán jen jednou a nedá se ani nikde sehnat. ()

padina

Chuťovka. S románem to nemá do činění takměř ničehož, ale nemohu se zbavit přesvědčení, že je to jen dobře. Oproti smrtelně vážným, ovšem neskutečně roztahaným a nudným Ivanhoeům "přesně podle sira Waltera Scotta" z let 1952, 1982 i ruskému z roku 1983 (a že Rusové historické filmy umí) je tohle svěží dílko mile akční a strašně občerstvující. Ivanhoe s plastickým střihem "je fešššák" - pravda, v druhé sérii už má delší vlas a vypadá líp, xenózní Rebeka, která se dějově setkává s Ivanhoem vlastně ve chvíli, kdy původní příběh "Ivanhoe" končí :-), nádherně pubertální Rowena, a třešnička na dortu - černý mág Mordour, úchvatně přehrávající, až jsem měla podezření, že se učil u Jana Přeučila. Vždycky mě polehlivě rozjařil, kdykoli se objevil. Triky jsou zlatým hřebem každé epizody, jako kdyby je vystřihla ČT někdy v šedesátých letech právě pro studiové pohádky Štěpánky Haničincové, zkrátka skvost pro pamětníka a dokonalé antidepresivum, to prostě nejde hurónsky se nesmát. Kdykoli mě přepadne chandra, vím, kde najdu lék! (viděno v původním anglickém znění) ()

• Natáčení filmu probíhalo na Novém Zélandu. (Terva)