Hrdá Mary

• USA Proud Mary (více)

Profesionální nájemná vražedkyně Mary (Taraji P. Hensonová) pracuje pro nejnechvalněji proslulou zločineckou rodinu ve městě, v jejímž čele stojí Benny (Danny Glover). Když Mary ve snaze zachránit malého chlapce zastřelí chráněného gangstera, musí se postavit bandě zločinců - od ruské mafie až po své nejbližší, včetně bývalého milence. Vyzbrojená svou inteligencí – a skříní plnou zbraní – musí Mary udělat všechno proto, aby se stala poslední přeživší v tomto výbušném thrilleru nabitém energií. (HBO Europe)

majo0007

Magnetom filmu je okrem strieborného Maserati (je v zábere takmer v každej druhej scéne) nechutne tlstá nesympatická black prasnica s trojitou bradou a rybacími očami (je v zábere takmer furt). Keď sa jej vo filme spýta (ináč dosť na nervy svojimi otázkami lezúci) mladý negrito na povolanie, odpovie - mníška. V podstate áno. Taký John Wick s xichtom Whoopi Goldberg zo Sister Act. Na covery je napísané: "Taraji P. Henson like you've never seen her before". WOW. Tak za 1. Kdo kurva je Taraji P. Henson? A za 2. Dúfam, že to bolo raz a naposledy, čo som videl nejakú Taraji P. Henson! ()

anderson

Spočiatku to vyzeralo na politicky korektnú bezpohlavnú zlátaninu v ktorej sa uvedomelá členka dobrej a farebne správnej mafie, s láskou postará o budúceho multikultúrneho obohacovača, z ktorého - iste len nejakým informačným nedopatrením - urobila sirotu. Navyše akcie tu bolo čo by sa za necht vošlo. Ale vývoj tejto story bol prekvapivo sympatický a záverečnej akčnej scéne za zvukov PROUD MARY i za záverečné zúčtovanie s mafiánskym exmilencom udeľujem poctivé štyri balíčky koksu. A ten happyend som im nakoniec aj úprimne želal... Mať to schopnejšieho režiséra, mohla to byť pokojne ďalšia akčná klasika. (8.4.2018) ()

T2

Rozpočet $14miliónovTržby USA $20,877,013Tržby Celosvetovo $21,753,365▐ Dejovo béčkové, klasický syndróm nájomných zabijákov, obratených v milosrdenstvo. Réžisér stavia hlavne na akčnej stránke a tam u neho všetko začína aj končí. / 50%/ ()

lykan9 odpad!

Proud Mary je doslova koninou největšího kalibru a totálně zbytečným filmem. V současné době je sice moderní napodobovat klasiky z minulých desetiletí, ale v jiných případech na člověka dýchá nostalgie. V tomto případě jsem měl však pořád pocit, že koukám na film tisíckrát viděný a ani v sebemenším detailu nijak záživný. Téma stupidní. Herci nemastní neslaní. Akce hloupá. Fakt nechápu proč bylo tohle natočeno. ()

PORTER44

Slabý gangstersko mafiánský snímek, v hlavní roli sice nájemná vražedkyně která plní své úkoly než se jí do cesty dostane malý černošský kluk kterému kdysi zabila tátu a chce se mu odvděčit ,nakonec bude muset zničit celou mafiánskou rodinu pro kterou zabíjela,slabé herecké výkony,akční scény nic moc. ()

• Natáčeno se ve státě Massachusetts v USA. (griph)