Chraňte zvířata a děti!

• Československo

Chráňte zvieratá a deti!

USA, 1971, 109 min

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 27.9.1973 (U Hradeb)(19.2.2013)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Píseň - "Bless the Beasts and the Children" . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr(31.3.2004)

Takový jiný film - novodobá kovbojka. Americký styl vyprávění s dospívajícími chlapci o záchraně nejmenovaných zvířat a o touze po svobodě každého z nás.(18.6.2019)

Jen mírně zestárlý film o skupině outsiderů, uplakánků, počůránků, tlouštíků, prostě dětech, kterým se ti štíhlí a bezstarostní z vás v dětství smáli. Náhodně se potkají v letním táboře a jejich odlišnost je stmelí dohromady. Ne příliš statečně a vůbec ne úspěšne se brání útokům ostatních dětí až do chvíle, kdy zjistí, že v nedalekém ranči si může kdokoli za poplatek zastřelit bizona. Rozhodnou se bizony zachránit, vždyť sami nejsou nic jiného než terče šípům jízlivosti. Největší překážka ale není ta dřevěná. Každý má svou ohradu, bránící mu v rozběhu, sám v sobě. Dokonce i bizon.(20.6.2008)