Bruno, deprimovaný chovateľ dobytka, navštevuje každý rok Parížsku agrikultúrnu výstavu, pričom si vždy urobí tour po vínnych stánkoch bez toho, aby opustil priestor výstavy – a svoju vínnu cestu nikdy nedokončí. Tento roku mu jeho otec navrhne, aby ju dokončili spolu. Avšak naozajstnú vínnu cestu naprieč francúzskym vidiekom. (MFF Cinematik Piešťany)

Trailer 1

Radko

Srdečná záležitosť. Dá sa pozerať stokrát, vždy nájdem niečo nové, alebo potešiteľné, alebo proste len tak. Road movie starnúceho vdovca, inak takto majiteľa kravskej farmy, ktorý na poľnohospodárskom veľtrhu súťaží každoročne o cenu za najkravovitejšiu kravu, či býka. Má starosť o syna, jeho budúcnosť, ženu a tak. Road movie jeho syna, alkoholika, ktorému sa práca na statku zajedá, radšej by pestoval vinič, no ešte radšej by stále pil víno. A asi najradšej s nejakou ženou, ktorú sa mu nedarí získať. No a Road movie taxikára z Paríža, ktorý otca so synom vozí po francúzskom vidieku a považuje ich spočiatku za totálnych buranov (ktorými do značnej miery aj sú). Hravé, vtipné, na nič sa nehrajúce posolstvo o tom, ako si tu žijeme. Čo predstierame, a po čom v skutočnosti túžime. P. S. Scénka popisujúca 10 fáz alkoholického večierka a jeho dozvukov spoľahlivo odrovnala. ()

kaylin

Příběh otce, syna a vnuka a jedné krávy a jedné cesty za tím, aby konečně našli to, co od života očekávají. Je to lidské, je to nepřikrášlené, ale není to zbytečně vyhrocené. Takový poklidný film, který ukazuje člověka v jeho kráse i v jeho nehezkém postavení, což je prezentováno hlavně dobrými hereckými výkony. ()

Cappuccino

Cez neveľké očakávania sa mi dostalo vcelku slušnej zábavy. Depardieu a jeho hereckí kolegovia si svoje role odkrútili na jednotku a i keď príbehová línia Saint Amour je pomerne jednoduchá, na tých 101 minút ma dokázala v kinosále zaujať. ()