Epizody(20)

Mytický tvor, který se až příliš spoléhá na svoji nepřemožitelnost, je vydán na milost ženě, která vidí stvoření z jiných světů. (Netflix)

Recenze uživatele Vavča k tomuto seriálu (1)

Hwayugi (2017)

Cítím se vysílen jako po zápasu s Behemothem, korejského opičího krále jsem začal sledovat hned od prosince a kvalitu dílů byla jako na houpačce. Byly zde silné a geniální momenty, popkulturní vtípky, povedený začátek s nadrženým démonem unášející nevěsty, nebo 5. díl kdy Son Oh Gong (Lee Seung-gi) zařídí Jin Seon Mi (Oh Yeon-seo) rande snů, film The Man From Nowhere v kině, zelené šaty, zmrzlinu a předtím ji vyrve z nebezpečí korejského černobílého filmu z 30.let, kde hledá ducha krvežíznivé holčičky. Seriál má zásadní problém, že sestry Hongovy se sice důkladně vyřádily na předloze, která ke ukázkou tekuté postmodernity a interpretačních možností naší post doby, ale hlavní příběh nefunguje. Koncept si bere něco z Master's Sun, nebo titulů jako Bring It On Ghost. Proč zrovna nej scénáristky v Koreji mají potřebu se opakovat v duchařském fantasy žánru? Ale budiž, bral bych to, jenže díly jsou dlouhé, náročné na pozornost, příběh a vztah hlavní dvojky jakoby se nehýbal moc z místa, případně je neustále resetován, zcela zbytečný subplot se zombií, který nechápu. Ta herečka i linka příběhu táhla celou sérií dolů. Je to fakt škoda, bromance mezi Ma Wange a Sonem supr, Lee Seung-gi se jako opičák překonává, kdo by ho nechtěl mít doma (a to nejsem holka). Jenže on nemá odpovídající protihráče, spoluhráče. Jin Seon Mi jako postava je strašně málo rozvinuta, nemá moc prostoru něco předvést nějak více pohnout dějem, rozhodně to není vina herečky. Stěžoval jsem si v průběhu sledování, že je málo charismatická, nestačí na svoje mužské kolegy, působí jako utopená myš, jenže na galeriích Hancinema vidíte, že je to kočka, a prostě scénář jí přisoudil velmi nevděčnou roli, kdy její motivace je, nesmí mě sníst, musím zachránit opičáka:) Strašně mě to mrzí, takový průšvih sestry neudělaly od roku 2011 a na to jsme čekali dva roky? Do tokijské olympiády snad přijdou s něčím lepším, přitom měli vše, peníze, lidi na které si ukázali. Vím, že se neustále spekuluje, že je potřeba na výrobu seriálu více času, aby byl výsledek lepší, ale domnívám se, že veškerá selhání jsou na straně scénáře, nikoliv obsazení, technického týmu. Abych jen nekritizoval povedený OST. Fakt zatracená smůla Lee Seung-gi nechytil lepší sérii. ()