Rada nad zlato

(studentský film)
  • USA Good advice is better than gold (festivalový název)
Krátkometrážní / Dokumentární
Česko, 2015, 26 min

Pohled do světa multi-level marketing finančního poradenství v České Republice. Víš, kdo ti bude radit s financemi? Víš, jakou práci ti radí vyzkoušet? Dobrá rada není zdarma, dobrá rada je nad zlato. (oficiální text distributora)

TSZ

Že v OVB pracují kokoti ví asi každý. Námět je tu každopádně na mnohem vyšší úrovni než realizace a kdybych chtěl být za každou cenu vtipný, napíšu, že snímek působí stejně amatérsky, jako když Vám OVB poradce dává rady ohledně financí. Rozhodně potřebný dokument, ale nemohu se zbavit dojmu, že být to natočené profesionálněji, mohlo to být daleko zábavnější. ()

kubilov

Amatérskou formou zpracované a nesmírně důležité téma. Díky Jakubu Charvátovi a publicitě, které se jeho dokumentu dostalo, se možná několika lidem zlepšila situace. Díky za to. ()

silak_xup

Jelikož v tomto oboru pracuji skoro 10 let (nikoliv v této a jím podobným firmám jmenovaným v samotném dokumentu), mám na to dva úhly pohledu. Jeden z hlediska toho, jak je to natočené a sestříhané, což je za 3 hvězdy a ta jedna navíc je za to, že s tím konečně někdo šel ven takto veřejně. Druhý, z hlediska ,,profesního´´ a to, že s něčím nejen v dokumentu, ale obecně uváděném, nikdy souhlasit nebudu. Myšlenka té práce je výborná a funkční, ovšem v ČR to vzali oni, jako jedni z prvních, za špatný konec a skurvili tady tomu oboru jméno. Nezávislí poradce? Neexistuje ani nemůže. Samozřejmě že to všichni děláme pro prachy, stejně jako drtivá většina z lidí, co chodí do práce, taky tam nechodí, protože zrovna nemá co jiného dělat. Multilevel, pyramida a podobně... taky vtipný, jak to spoustu lidí odsuzuje. Každý, kdo dělá v nějaké větší firmě, dělá také v pyramidě, také na někoho vydělává, nebo někdo vydělává na něj. Ale to sem asi nepatří, chci se tu pouze vyjádřit k tomu, že mě nikoliv štve, ale mrzí, že pohled většinové společnosti na takovýto obor práce je dost zkreslený, právě kvůli těmhle dětem, kteří jsou verbování do podobných firem, chcete - li pyramid :-) nenažranýma blbečkama, kterejm je všechno u prdele, nemají žádné hodnoty a vymlejvají čerstvě vystudovanejm středoškolákům mozky nesmyslama, na které pak právě doplácí normální lidé, kteří si časem logicky tvoří obrázek o tomto oboru právě z této zkušenosti. Fakt hnus a ještě jednou poklona tvůrci, že s tím šel ven. ()

Sakulnikov

Co chybí na kvalitě dokumentu (třeba divná hudba), tak doplňuje mediální kampaň, kterou tomu uspořádala potrefená husa. Tohle by asi nemohl natočit někdo, kdo v tom sám nejel. ()

Blejzr

Nádherně zdokumentováno svinstvo jménem OVB, bohužel znám z vlastní zkušenosti a například padělání podpisu někoho jiného, naprostý standart.. všichni kdo jste tam byli, musíte řádně podat výpověď a ukončit spolupráci nebo nikdy nebudete v bezpečí a najednou Vám přijde exekuce... SMRT OVB! ()

Ostravak

Dost se mi líbil směr dokumentu, že pěšáci vlastně za nic nemůžou, protože tomu sami věří. Zase relativně jednoduchá práce s hlavou (manipulace jako hrom), kterou už jinde zakázali. OVB sice nejsou jediní, ale i tak je to špatnost. Co by se stalo, kdyby ze dne na den nikdo neznal realiťáky, pojišťováky a finanční poradce? ()

the_weaver

Nejde o detailný pohľad na fungovanie pofidérnych poradcov, ale o autorovu reakciu na osobnú pracovnú skúsenosť s OVB. Princípom fungovania tejto organizovanej skupiny sa venuje minimálne, ide najmä o prehliadku povrchného pozlátka, nekompetentnosti a bezcharakternosti, ktorá sprevádza fungovanie OVB. Mrzí ma to, že film sa nedostane k potenciálnym obetiam OVB; a že i keby sa dostal k mládeži náchylnej na prácu v OVB, tak ich asi od toho neodradí.↵  Oceňujem však voľbu témy, ktorá síce vyžaduje odvahu, ale zároveň je spoločensky prospešná a zaujímavá. Vďaka tomu aspoň prostredníctvom ohlasov v novinách rozšíril povedomie o kvalitách týchto rýchlopečených poradcov. A ako bonus demaskoval kariéru youtubera MikeJePan. ()

DavidAAAA

No, asi by se to mohlo jmenovat Šmejdi 2. Každopádně, téma výborné, vcelku i střih, jen mne dost prudil jalový a nudný hlas komentáře. ()

M4rty5

Nevím proč někteří píší že je to jednostranné. OVB měla několikrát možnost se vyjádřit a této možnosti nevyužila. Je vidět že se jedná o studentskou práci což se občas projeví tím že dokument "ztratí tempo". Občasné filmařské zaškobrtnutí je ale nahrazeno kvalitním obsahem a použití záběrů z masových akcí OVB dokonale dokresluje jakou atmosféru se tato firma snaží mezi svými " poradci " vytvořit. Pokud bude Jakub Charvát dále točit podobné dokumenty a vypiluje chybky tak si myslím že z něj bude velmi kvalitní dokumentarista. ()

Gagin

Téma za pět, dokument bych podpořil i vyšším hodnocením kvůli těm šmejdům, ale bohužel zpracování není dobré :-/ ()