Chamraď (festivalový název)

(festivalový název)

Drama / Horor

USA, 2017, 96 min

• *CARNIFEX*

Keď sa k tomuto snímku dostane viacero “kukačov”, jeho preferencie budú rovnako na ústupe, ako tie “smerákov”. Čo sa týka komediálnej stránky, rozhodne som sa za brucho nechytal, čo sa týka horor žánru, pár gore scén sa nájde, no obdobné sú k vzhliadnutiu v seriáli “Kosti”, čiže nie priame násilie (až na záverečnú), ale v stave, keď je už po všetkom. Ako “otrhlinu” mimo realitu, ktorá sa všemožne snaží zaujať originálne odľahčeným spôsobom spracovania, to niekto možno ocení, no ja som dúfal vo väčšiu zábavu, ktorá sa bohužiaľ nedostavila. Možno sa tretia pýta (a aj hu časom dám), no toto je zas klasická “dvojka”, kedy snímok plný potenciálu, ani z ďaleka nedosiahol svoju úroveň. Škoda ..(11.4.2018)

• Marceloo

V uliciach Los Angeles panuje všetkému zločinu boss prezývaný Teddy Bear (Mark Burnham). Osudy viacerých osôb, ktoré sa zamotali do jeho kriminálnych vôd, sa začnú pretínať, keď zistia, že za ich stroskotané životy je zodpovedný on. - Fašisti, rasisti, nacisti, anarchisti, ateisti, jednoducho v tomto horore nájdete úplne každý stereotyp. Problémom je to, že sa sem ani jeden herec nehodí do úlohy, ktorá mu bola pridelená. Nápad to nemá zlý, ale to prevedenie mne osobne vôbec nesedelo. Nájde sa pár fajnových gore scén a občas padne nejaká podarená hláška, ale celkovo ma z tých 95 minút bavili asi dve, takže nič pre mňa. Asi po prvý krát čo som na ČSFD som dal za jeden týždeň dvom hororom jednu hviezdu, ale po tom, čo sa tento týždeň deje v Brooklyne, už ma asi nič neprekvapí. + herečka z The Pact 2(7.4.2018)

Střelený comptoňácký grindhouse, který splétá vážný lidský drama s gangster komedií, trochou temnot, tromácky napálenou krví a "elsantovským" mexploiťákem do toho, v pár osudech jaksi a la AMORES PERROS. Na to, jak to zní (a že rozpočet byl hodně low), LOWLIFE ve finále až podezřele funguje a snad mě i zaujal víc než nedávný CELL BLOCK 99. Vyplatí se trpělivost, určitě nečekejte akční smršť co byla trailer, pořádně se to rozjede až během úvodní konverzace se swastikou po držce někdy ve dvou třetinách stopáže - což je srandy moc. Byť ten hybrid nefunguje dokonale, celkem mě zajímá, co Prows spáchá ve větší produkci. [Otrlý divák 2018](28.2.2018)

• Trevor

Príbeh natočený v štýle Tarantinovej Pulp Fiction, rozdelený do niekoľkých epizód sa snaží kopírovať aj vyrozprávanie tej istej časti príbehu z viacerých uhlov pohľadu. Nestačí to však k tomu, aby vo Vás zanechal rovnaký dojem, aj keď je tam niekoľko veľmi dobrých pasáži, celkovo je však dej točiaci sa okolo obchodu s ľuďmi málo nápaditý a aj keď sa snaží túto vážnu tému občas okoreniť humorom nie každý to dokáže tak dobre ako samotný Quentin Tarantino. Niekomu sa film môže páčiť viac, u mňa však iba za 2 hviezdičky.(20.5.2018)

V prvom rade, nejedná sa o horor. Zaujímalo by ma, kto sem tento žáner priradil. Predpokladám, že ten človek nebol v tej chvíli pri zmysloch. Ide o variáciu na epizodický paralineárny film ala AMORES PERROS. Ale aj napriek námetu a drsným scénam to na mňa pôsobilo ako chcená paródia o modernej skurvenosti súčasného chudobného predmestia svetových metropol. A keďže som sa bavil a zároveň bol pohoršený, tak za minimum nudy, maximálne dobré hodnotenie. (3.6.2018)(3.6.2018)