poster

Chamraď (festivalový název)

 • USA

  Lowlife

Drama / Horor

USA, 2017, 96 min

Režie:

Ryan Prows

Scénář:

Ryan Prows, Tim Cairo
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Troodon
  ***

  K(10.3.2018)

 • Slasher
  ***

  Střelený comptoňácký grindhouse, který splétá vážný lidský drama s gangster komedií, trochou temnot, tromácky napálenou krví a "elsantovským" mexploiťákem do toho, v pár osudech jaksi a la AMORES PERROS. Na to, jak to zní (a že rozpočet byl hodně low), LOWLIFE ve finále až podezřele funguje a snad mě i zaujal víc než nedávný CELL BLOCK 99. Vyplatí se trpělivost, určitě nečekejte akční smršť co byla trailer, pořádně se to rozjede až během úvodní konverzace se swastikou po držce někdy ve dvou třetinách stopáže - což je srandy moc. Byť ten hybrid nefunguje dokonale, celkem mě zajímá, co Prows spáchá ve větší produkci. [Otrlý divák 2018](28.2.2018)

 • totalySICK
  *****

  Po traileru jsem od toho neměla velká očekávání, takže jsem byla HODNĚ příjemně překvapená. A to hned v úvodních sekvencích filmu. Byla jsem připravená na nějakou poměrně stupidní srandu se šplíchanci krve atd., ale co se odehrávalo na plátně, bylo mrazivé drama, při kterém diváci v kině ani nedutali. Naštěstí se to postupně odlehčilo a zvrhlo v krásný černý humor, ačkoli napětí tomu stále nechybělo. Mám pocit, jakoby v tomto tragikomickém počinu bylo úplně všechno - včetně různých citových výlevů, které mi ve výsledku vlastně (taky překvapivě) ani nevadily. Celkově - výborná kamera, fantastický soundtrack a skvělé herecké výkony. Originálně zpracovaná zajímavá rozuzlení (miluju, když předem není jasné, jak to bude pokračovat - nebo když to není tak, jak se zpočátku zdálo) a k tomu navrch aktuální téma k zamyšlení (můžeme si udělat živý obrázek toho, jaké to asi je, překročit ilegálně hranice a nemít nikde zastání). To celé se před vámi odehrává v živém tempu. Přirovnání k Pulp Fiction je na místě.(28.2.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace