Chamraď (festivalový název)

(festivalový název)

Drama / Horor

USA, 2017, 96 min

• Morholt

El Santo prošel úplně mimo mě, takže jsem tak půlku filmu moc nechápal, na co se to vlastně dívám. V tomto ohledu se následně sice nic moc nezměnilo, ale s nástupem hakenkreuzu se začalo aspoň něco dít a dostavil se i jakýs takýs vtip. Nicméně na grindhouse mi to přišlo málo přepálené i krvavé, ačkoliv musím uznat, že pokud na gore dojde, je to fajn. Čekal jsem ale víc. 40%(7.5.2018)

• *CARNIFEX*

Keď sa k tomuto snímku dostane viacero “kukačov”, jeho preferencie budú rovnako na ústupe, ako tie “smerákov”. Čo sa týka komediálnej stránky, rozhodne som sa za brucho nechytal, čo sa týka horor žánru, pár gore scén sa nájde, no obdobné sú k vzhliadnutiu v seriáli “Kosti”, čiže nie priame násilie (až na záverečnú), ale v stave, keď je už po všetkom. Ako “otrhlinu” mimo realitu, ktorá sa všemožne snaží zaujať originálne odľahčeným spôsobom spracovania, to niekto možno ocení, no ja som dúfal vo väčšiu zábavu, ktorá sa bohužiaľ nedostavila. Možno sa tretia pýta (a aj hu časom dám), no toto je zas klasická “dvojka”, kedy snímok plný potenciálu, ani z ďaleka nedosiahol svoju úroveň. Škoda ..(11.4.2018)

Střelený comptoňácký grindhouse, který splétá vážný lidský drama s gangster komedií, trochou temnot, tromácky napálenou krví a "elsantovským" mexploiťákem do toho, v pár osudech jaksi a la AMORES PERROS. Na to, jak to zní (a že rozpočet byl hodně low), LOWLIFE ve finále až podezřele funguje a snad mě i zaujal víc než nedávný CELL BLOCK 99. Vyplatí se trpělivost, určitě nečekejte akční smršť co byla trailer, pořádně se to rozjede až během úvodní konverzace se swastikou po držce někdy ve dvou třetinách stopáže - což je srandy moc. Byť ten hybrid nefunguje dokonale, celkem mě zajímá, co Prows spáchá ve větší produkci. [Otrlý divák 2018](28.2.2018)

V prvom rade, nejedná sa o horor. Zaujímalo by ma, kto sem tento žáner priradil. Predpokladám, že ten človek nebol v tej chvíli pri zmysloch. Ide o variáciu na epizodický paralineárny film ala AMORES PERROS. Ale aj napriek námetu a drsným scénam to na mňa pôsobilo ako chcená paródia o modernej skurvenosti súčasného chudobného predmestia svetových metropol. A keďže som sa bavil a zároveň bol pohoršený, tak za minimum nudy, maximálne dobré hodnotenie. (3.6.2018)(3.6.2018)

Po traileru jsem od toho neměla velká očekávání, takže jsem byla HODNĚ příjemně překvapená. A to hned v úvodních sekvencích filmu. Byla jsem připravená na nějakou poměrně stupidní srandu se šplíchanci krve atd., ale co se odehrávalo na plátně, bylo mrazivé drama, při kterém diváci v kině ani nedutali. Naštěstí se to postupně odlehčilo a zvrhlo v krásný černý humor, ačkoli napětí tomu stále nechybělo. Mám pocit, jakoby v tomto tragikomickém počinu bylo úplně všechno - včetně různých citových výlevů, které mi ve výsledku vlastně (taky překvapivě) ani nevadily. Celkově - výborná kamera, fantastický soundtrack a skvělé herecké výkony. Originálně zpracovaná zajímavá rozuzlení (miluju, když předem není jasné, jak to bude pokračovat - nebo když to není tak, jak se zpočátku zdálo) a k tomu navrch aktuální téma k zamyšlení (můžeme si udělat živý obrázek toho, jaké to asi je, překročit ilegálně hranice a nemít nikde zastání). To celé se před vámi odehrává v živém tempu. Přirovnání k Pulp Fiction je na místě.(28.2.2018)