Čarodějovy hodiny

• Nový Zéland

Fantasy / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 2018, 105 min

• sedm.1

Se nám Eli krapet pomátl, ne? Vážně upřímně by mě zajímalo, co ho vedlo chopit se zrovna této filmové látky, zabrousit pro něj do žánrově absolutně neznámých vod a zplodit tak ve výsledku takovou nezáživnou pohádku. Peníze? Závazky? Nebo prostě jen chuť zkusit něco jiného, nového, neznámého? No, ať to bylo cokoliv, myslím, že poznal, kde se cítí být jistější a přesvědčivější, neboť Čarodějovy hodiny zkrátka není zábavná podívaná a konkrétně jemu se fakt nepovedla. Zápletka je krutě tuctová, a nezměnila to ani zombí vložka, tempo působí vlažným dojmem, bez nějakých výkyvů, závěrečné akčnější finále je pak jeden velký průser, který se podle mě tvůrcům naprosto vymkl kontrole, neboť něco tak trestuhodně naivního a hloupého nemohli myslet snad ani vážně, výraznějších, či zapamatováníhodných scén se též nedočkáme, s efekty je to jak na houpačce, tu povedený, jindy edwoodovský, napětí neexistuje a atmosféra je v rámci žánru možná působivá, nicméně film stejně nezachraňuje. Obsazení jinak podle mě mělo celý snímek táhnout, to bych ovšem nesměl být alergický na „osobitý“ herecký projev Jack Blacka, který tu opět čuráčkuje jak smyslu zbavený, to je fakt prvotřídní herecký břídil a z Cate Blanchett jsem měl dojem, že si přišla vydělat jen nějaký ten peníz, ale krom nablblého úsměvu do toho nedala nic navíc. Mě tato rodinná fantasy pohádka zkrátka neoslovila, nebavil jsem se u ní, a vlastně ani nedokážu říct, komu bych jí mohl přímo doporučit. Pro malé děti to je nevhodné, pro dorost nezábavné a pro dospělé zas až moc naivní.(19.9.2019)

• misterz

Občas aj dobrí herci ako Jack Black alebo Cate Blanchett natočia kravinu, ako v tomto prípade napríklad. Mám rád fantasy, no toto bolo naivne slaboduché ešte aj pre malé deti. Jedinou záchranou tu sú celkom slušné vizuálne efekty a občasný šplech Jacka Blacka. Inak to nestojí ani za reč. Podpriemer. 40/100(15.12.2018)

• figliar

Veľké sklamanie. Film nie je ani pre deti, ani pre dospelých. Nejedná sa ani o horor, ani o komédiu, proste je to taká zlátanina, ktorú nezachránilo ani oskarové obsadenie. Pár svetlejších momentov, ktoré mal na svedomí Jack Black, nestačilo vyplniť veľa nudného priestoru a otravný detský hlavný hrdina iba pridával na zdĺhavom čakaní na koniec filmu. Ale keď si to tak vezmem, čo som iné mal od Eli Rotha čakať.(18.12.2018)

Hororové fantasy pod taktovkou režiséra Hostelů mohlo dopadnout hůře, ale i lépe. Čarodějovy hodiny mají nevýrazného dětského hrdinu, což však kompenzuje přítomnost Cate Blanchett a vesměs i Jacka Blacka, který nebyl tolik otravný jako obvykle. Samotný kouzelný příběh ničím nepřekvapí, ale zároveň ani neurazí. Slovní přestřelky mezi Blanchett a Blackem se většinou vydařily, vizuál domu a monster taktéž. Zkrátka ve výsledku lehce strašidelná a silně nenáročná jednohubka pro celou rodinu, která je vhodná právě na jedno zhlédnutí.(30.12.2018)

• blackJag

Bezpohlavní režie v akci! Existuje Eli Roth vůbec? Není to jen náhodně vygenerovaná entita? Experimentální AI, tvořící na bazálních pokynech? Bohužel není, přesto všechny jeho filmy vypadají právě tak, jako dílo nenápaditého laciného editoru. Je až s podivem, že někdo tak rutinní dostane k ruce nemalý obnos a slavné herce a vykouzlí... tuto zoufalost. 30%(3.1.2019)