Čarodějovy hodiny

• Austrálie

Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Rodinný / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 2018, 105 min

• dr.horrible

Netuším ako niekoho mohlo napadnúť, že človek, ktorý nedokáže natočiť obstojný ani nízkorozpočťák vo svojom domácom žánri, by zvládol ukočírovať niečo tak zložité ako je film pre deti a ešte fantasy! Eli Roth je najhorší súčasný hollywoodsky režisér. Keď už neviete k dobrému výkonu priviesť ani Cate Blanchett, tak ste proste sráč a loser. Okrem toho, ten film nemá tempo, a jediná zaujímava postava bol Azazel (démon, na plátne tak 15 sekúnd). Pokiaľ nemáte vyslovene obsesiu na strašidelné domy a hrané filmy pre deti z nemeckej produkcie, nestrácajte s touto zbytočnosťou čas.(24.12.2018)

Jack Black je kujón- tato komediální hvězda, která za rok oslaví 50. narozeniny se definitivně zapsala do historie filmů a i když to před pár lety vypadalo na vyhaslou hvězdu, v poslední letech se Black opět dostal do formy a minulý rok se dokonce povedl v podařeném stand-alone pokračování Jumanji. A nyní se ozývá s Čarodějovými hodinami. Čarodějovy hodiny jsou určitě zajímavá věc. Režíruje Eli Roth, pro kterého se vlastně jedná o první film pro celou rodinu a kromě Blacka ve filmu hraje i perfektní Cate Blanchett. I přesto, že se ale jedná o film na který pravděpodobně může vyrazit celá rodina, je pořád výrazně temnější a více jde do psychicky postav než je zvykem. K Čarodějovým hodinám mám ve skutečnosti hrozně moc výhrad ale zároveň spoustu pozitivních bodů. Rozhodnu se to tedy sepsat co nejvíce srozumitelně: Casting ve vedení Jacka Blacka a Cate Blanchett je výborný a především chválím hlavního klučinu Owena Vaccara, který dokázal uhrát pár silných scén, kde většina ostatních dětských herců selhává. Celkem cool je poté Kyle MacLachan v roli záporáka, který dokáže už jenom svým zjevem vyvolat husí kůži. Eli Roth režíruje a i když má k dokonalému režisérovi pořád daleko, jeho režie je zajímavá. Film se odehrává v 50. letech a ta dobová atmosféra je velice fajn. Hudbu skládal celkem neznámý Nathan Barr a je to škoda, jelikož jeho soundtrack k Čarodějovým hodinám se nádherně poslouchá a bude znít v uších ještě dlouho po shlédnutí filmu. Je to na jednu stranu vlastně roztomilý film, na druhou stranu ale občas nažene celkem pochmurnou náladu a nebojí se takových témat jako fyzická šikana nebo popasování se se ztrátou blízkého. Trošku složitější je to s humorem: Jack Black pořád dokáže většinu hlášek prodat, většina vtípků je ale celkem infantilních a navíc se celkem začnou opakovat (running joke s travnatým lvem, který sere na dvorek není vtipný ani jednou). Efekty jsou většinou celkem slabší a i když je pár magických scén opravdu vizuálně zajímavých, občas byli pravým opakem a už jsem modlil ať se přejde na nějakou dialogovou scénu. A poslední výtka: Občas mi přišlo, že se film vleče, především až v nějaké poslední půl hodině, kde dojde k několika pár WTF rozhodnutím a jednomu velice podivnému CGI batoleti. Přesto všechno jsou Čarodějovy hodiny fajn. A když se takhle rozhoduji mezi 3 a 4 hvězdou, zatím tomu klidně ty 4 s odřenýma ušima dám. Očekávání jsem měl totiž nízko a dostal jsem solidní fantasy, kterou sice táhnou nahoru především Black a Blanchett, ale zároveň mohla dopadnout o mnoho hůř.(18.10.2018)

• oveckaoa

Eli Rothovi muselo tento rok hrábnout v palici nebo musel prodělat lobotomii mozku jinak si nedovedu představit důvod pro to co letos natočil. Už remake Přání Smrti byl těžce průměrný a tohle je snad ještě horší. Celý film je v podstatě kopírka Husí Kůže odtud si to vzalo i Jacka Blacka, který místo , aby natočil Husí Kůži 2 přešel sem (nevím, který spisovatel napsal co dříve a je mě to šumák) jen místo zlé loutky tu máme zlého kouzelníka. Celý humor spočívá v tom, že se Jack Black a Kate Blanchett urážejí (kdyby to byli puberťáci tak to člověk pochopí a přijde mu to vtipné, ale nejsou) a, že se jakýsi oživlý keř ve tvaru lva 3 krát během filmu vyčural nebo vykadil (docela by mě zajímalo co vůbec žral). Herci jsou tragičtí v čele s tím klukem proti ,kterému jsou i děti s Downovým syndromem případně i nějak jinak postižení lepší herci (neurážím je, ale toho kluka) a Jackem Blackem , který přehrává až to bolí. Vše završí konec kdy jakási holka řekne tomu klukovi, že je takový hmyz a myslí to jako kompliment. Optimálně 40, ale jedu na 0 jelikož nevidím žádný přínos v tom, že to vzniklo nemluvě o tom proč to vůbec šlo do kin.(7.12.2018)

Eli Roth a tvorba pro děti - jde to vůbec dohromady? Ledaže by si režisér zahrál na Tima Burtona a jemu podobné a jeho "převlek" ho za necelé dvě hodinky trvání filmu neprozradil. A protože se zdá, že Eli už je na poli hororu/thrilleru nasuchu, tvůrčí tykadla expandoval do fantasy končin, kde mu jsou po vůli Jack Black, Cate Blanchett a Owen Vaccaro, jenž s divákem zavítá v době padesátých let minulého století do čarodějného domu, ve kterém žije na hromádce podivínský strýček i jeho sousedka, co se častují nevybíravými výrazy, ovšem mají se rádi, novému členovi domácnosti nijak neubližují, jen je trápí, že za celou dobu nevypátrali kouzelné hodiny, které mohou odtikat konec světa. Je znát, že Roth k natočení nedostal zrovna nízký rozpočet a levné/špatné herce, tentokrát evidentně pracoval na svém nejambicioznějším kousku, na kterém mohl trhnout uznání. S filmem ovšem nezažijete něco mimořádného, pokud vás třeba partnerka/partner ve stagnujících pasážích a nevyrovnaném tempu vyprávění náhle nepřekvapí felací a vaginálním prstokladem, který by záviděl i Mozart. Ovšem mějte se na pozoru, že vizuálně a výpravně je to na patřičné úrovni, herci jsou zábavní a finální část je kreativně pojata. Literární předloha u nás nemá přísun fanatických obdivovatelů, tudíž není zřejmé, v jaké míře a rozsahu byla převedena na filmový pás oproti knižní podobě. Důležitým hlediskem je, že to je sympaticky natočené, najdou se i temnější pasáže, několik pasáží není úplně bez závady na dětské publikum, nechybí režisérova oblíbenkyně Lorenza Izzo,sám režisér se mihne v miniroličce, triková stránka plní povinný standard. Zdali je toto cesta, jakou by se chtěl Eli Roth napříště ubírat, si musí rozhodnout jen on sám. Je to v jeho tvorbě atypický obratník. 7/10(8.12.2018)

• figliar

Veľké sklamanie. Film nie je ani pre deti, ani pre dospelých. Nejedná sa ani o horor, ani o komédiu, proste je to taká zlátanina, ktorú nezachránilo ani oskarové obsadenie. Pár svetlejších momentov, ktoré mal na svedomí Jack Black, nestačilo vyplniť veľa nudného priestoru a otravný detský hlavný hrdina iba pridával na zdĺhavom čakaní na koniec filmu. Ale keď si to tak vezmem, čo som iné mal od Eli Rotha čakať.(18.12.2018)

• - Ide o prvý film režiséra Eliho Rotha, ktorý nedostal vekový rating R. (Astonko)

• - Spoiler: Když Florence Zimmerman (Cate Blanchett) mluví o tom, že roztavila hodinky Salvadora Dalí, tak je to reakce na jeho slavný obraz „Persistence paměti“. (Puxina)