Čarodějovy hodiny

Scénografie:

Jon Hutman

Kostýmy:

Marlene Stewart

"The House With A Clock In Its Walls" hodnotím asi z dvoch uhlov pohľadu. Na jednej strane si spomínam na časy, keď som mal tak 10 rokov a miloval som sledovanie seriálu ako "Are You Afraid Of The Dark?" a s mojim o 2 roky mladším bratrancom sme si v noci rozprávali strašidelné príbehy. A toto ja dokáže film príjemne oceniť. Má dobré momentky. Barák sám o sebe vyzerá super a má aj dobré interiéry. Postavy sú dostatočne zaujímavé na to, aby som ich chcel sledovať, no na druhú stranu by som si to asi pozrel v originálnej verzii bez dabingu. Možno by to bolo lepšie, lebo niektoré veci sa podľa mňa prekladom dokázali stratiť. Ale postavy majú dostatok elementov, ktoré ma držia. Možno by som ocenil, keby z toho chcel Eli Roth menej komédie a chcel tam dať viac strašidelných momentiek. Koniec-koncov, aj tie ma najviac pri sledovaní hororov na Super-Maxu kedysi držali najviac. Takže v tomto smere si myslím, že to mohlo byť tajomnejšie, mohlo to viac vyťažiť zo svojho konceptu a neísť cestou komédie. Viem, že deti potrebujú humor, ale zase nie na úkor filmu. Moja manželka sa pri sledovaní nudila a celkom som jej rozumel. Keď však film začne vyťahovať svoje strašidelné karty, tak si viem predstaviť, že ako dieťa by som sa možno aj trošku bál. Ako dospelý je to však trošku iná story. Vizuálne zaujímavé, ale akosi som nemal pocit, že by tam boli nejaké výrazne strašidelné scénky, ktoré by ma aj reálne vydesili. To nie. Je však vo filme pár dobrých zvratov v druhej polke filmu, ktoré ma skutočne podarili. A dokonca film posúvajú do oveľa zaujímavejšej roviny. Čo mi však najviac vadilo v tomto filme boli filmy s exkrementami. Tie sa mohli skutočne vyhodiť, lebo minimálne 3x pokazili scénku, ktorá reálne by bez nich fungovala lepšie. Viem pochopiť všetkých, ktorí film zakopú. Obzvlášť fanúšikovia hororu. No ja to neviem urobiť. Film je pohodovým sledovaním a ušlo mi to fajn. Prvá polka nudnejšia, no zase som chcel spoznať poriadne tieto postavy. Druhá polka so všetkými zvratmi ma skutočne zobrala. Žiadny highlight roku 2018, no uspokojivé. Hodnotenie: B(12.10.2018)

• EvilPhoEniX

Pokud se něčemu v kině letos vyhnout, tak to bude nový Eli Roth, který natočil svůj nejhorší film a pro mne bohužel i nejslabší film, který jsem v kině letos viděl. Jsem teda překvapen, že se jedná o jeho nejvýdělečnější počin.Film jsem viděl v kině už před týdnem a úplně jsem na něj zapomněl, takže píšu o něm až teď (Po týdnu!), což nevěstí nic dobrého. Eli Roth je režisér, který natočil Green Inferno, Hostel, Death Wish a Knock Knock, tedy povětšinou drsné brutální filmy a nyní natočil hororové rodinné fantasy pro děti kolem 6 let ! Nevadí mi teen komedie pro 15 leté, ale rodinný horor pro ty nejmenší na to už opravdu nemám. Hlavní chlapec je otravný, Jack Black přehrává jak běda, jediná Cate Blanchet je sympatická. Nelíbilo se mi prostředí školy, barák vizuálně sám o somě ušel, ale ta magie a oživlé postavičky to byla infantilnost nejvyšší míry V kině jsem doslova trpěl, nudil se a kdybych neměl ČSFD tak nejspíš i z kina odejdu. Pokud máte děti či malé sourozence, tak adekvátní volba, pro dospělé kor pro fanoušky hororů poměrně bolestná záležitost. Bohužel, lituji peníze za kino po delší době. 30%(30.9.2018)

The House with a Clock in Its Walls je solídnym filmom, ktorý sa s ľahkosťou môže stať klasikou dnešnej mládeže. Meno Eli Roth bolo pre mňa prekvapením počas úvodných titulkov keďže som nemal tušenia, že práve on sa zhostil réžie tohoto filmu, ktorý je mierený predovšetkým pre mladistvých. A mám pocit, že práve on dodal tomuto filmu nutnú dávku energie a hororu, ktorá vystraší mladších divákov a pobaví tých starších. Mojou najobľúbenejšiu súčasťou filmu je bezosporu Cate Blanchett, ktorá je absolútne fantastická - čo je samozrejmosťou - no nečakal som, že sa jej (alebo komukoľvek inému) podarí v tomto filme zaslziť mi oči. Cast celkovo, je skvelo zvolený, a predvádza dobré výkony, no na Cate sa nikto nechytá, a tá si v mojich očiach kradne film pre seba. Príbeh až tak mnoho nového neponúka, no má niekoľko lekcií či myšlienok z ktorého sa mládež môže poučiť bez toho aby boli prílišne očividné a otravné. Pravdepodobne, mojou jedinou a nie tak vážnou výčitkou voči tomuto filmu je fakt, že na film v ktorom sú hodiny podstatnou súčasťou, hudba tikanie až tak nevyužíva - čo som tak trochu očakával z trailerov. Inak, film funguje ako hodinky, nenudí, ubieha s ľahkosťou a ponúka dostatok čarov a mágie aby očaril. Solídna réžia a herecké výkony posúvajú The House with a Clock in Its Walls do sekcie kvalitných filmov, a to som veru nečakal predtým ako som usadol do sedačky. 3.5*(23.9.2018)

Skvela stylizace do pohadkoveho sveta, prekvapive dobry Jack a neprekvapive sladka Cate. Bud ona nebo zaporak toho mohli ukazat vic, jinak jsem se celou dobu dobre bavil. No a i kdyz tenhle film nebudu nosit v hlave jako stredoskolskou lasku, za jedno pobaveni Carodejovy hodiny stoji. (Vancouver, Kanada)(24.9.2018)

Podařený dětský film. Takové třeba Jumanji. Je to pro děti, ale ony z toho budou mít pocit, že koukají na něco dospělého. Je to relativně vtipné, roztomilé a odsejpá to. 4*(23.9.2018)