What They Had

What They Had

USA, 2018, 101 min

Podľa mňa celkom dobrá rodinno - vzťahová dráma. Samozrejme je to komorné nie v najlepšom zmysle slova, teda že veľa vecí je tam iba načrtnutých, niektoré vyšumia do prázdna, a niektoré sa riešia veľmi jednoducho, ale pointu a emóciu to má, nehovoriac o hereckých výkonoch. Michael Shannon je výborný vždy, Hilary Swank je záruka kvality a Blythe Danner síce nemá veľa priestoru, ale veril som jej všetko. 7,1/10.(13.2.2019)

"What They Had" je podľa mňa celkom dobre napísaná a solídne spracovaná vzťahová dráma. V prvom rade musím povedať, že tu máme veľmi dobré obsadenie, vďaka čomu film získava body, má dobre napísaný príbeh a má dobré zvraty, ktoré sú pre mňa zaujímavé a dokážem oceniť. Okrem toho je treba povedať, že nie je nič horšie ak si nosíme krivdy z detstva a dospievania do svojich dospelých rokov. Najmä ak to súvisí s rodinou. Rodičia si vždy myslia, že pre svoje deti chcú to najlepšie, no niekedy sa zabudnú opýtať na ich názor. A to je pravda. Michael Shannon je vynikajúci. Dal do toho absolútne všetko a veril som mu to každým momentom. Aj ten hnev a frustráciu, aj tú bolesť, ktorú prežíval. Hillary Swank je tiež veľmi dobrá a takisto musí riešiť dosť závažné problémy a otázky vo svojom živote. Čo potom povedať k Robertovi Forsterovi? Nemám iného slova len, že dal do svojej role absolútne všetko. A záver filmu si ma získal rovnako. Možno posledných pár sekúnd sme nepotrebovali, ale aj tak to bolo dobré zakončenie. Čo filmu trošku uberá body pre mňa je fakt, že nie je to veľmi originálne. Téma je síce celkom neopozeraná, no tieto vzťahové drámy poznáme a väčšinou končia rovnako. A táto nie je výnimkou. Nemôžem povedať, že by to bolo nezaslúžené, alebo že by nefungovala. Ale rozhodne neponúka niečo, čo by sme nevedeli nájsť v iných filmoch. Napriek tomu si ale myslím, že za pozornosť film stojí a má niekoľko vynikajúcich momentiek. Som rád, že v ňom nerozvádzali žiadne klišé, že má uveriteľné dialógy a pôsobí, že to písal človek, ktorý vedel čo chce povedať a aj ako. Pozrite si to a uvidíte sami. Hodnotenie: B+(19.2.2019)