Maloměstská veterinářka si v naději, že podnítí svého dlouholetého kamaráda k nějaké akci, přeje od sněhové koule, aby to byly její nejromantičtější Vánoce vůbec. (tribican)

silentname

"Christmas In Evergreen" je prvým filmom v Hallmark sérii, ktorá už túto sobotu bude mať svoj štvrtý prírastok do kolekcie. Ideálny čas na to pozrieť si všetky filmy a zhodnotiť. A narozdiel od série "A Godwink Christmas", tentokrát budú jednotlivé príbehy spolu prepojené a postavy sa v ňom budú opätovne objavovať. Napriek tomu, že každý jeden film je samostatne nový príbeh s novými hlavnými hrdinami. V prvom filme sa trošku zoznamujeme s mestečkom Evergreen, jeho obyvateľmi a našou hlavnou hrdinkou Allie, ktorá je tu zverolekárkou a práve odchádza za novým životom do Washingtonu. Ale vyzerá to, že nejaká sila ju chce udržať doma. A prinesie jej aj novú lásku v podobe mladého Ryana s dcérou Zoe. Popravde pre mňa film ťahajú dole 2 veci. V prvom rade výkon Ashley Williams, ktorá tak veľmi silí niektoré úsmevy, až to pôsobí maximálne neprirodzene. Je to tak nasilu, že jej výkonu potom absolútne neverím. Občas to síce siliť má, ale niekedy to ani je potrebné, a je toho na mňa moc. A potom hlavná dejová línia je len kopec prekvapivých náhod a zhôd okolností a podobne. Čo film robí zaujímavým je mestečko samotné, magické elementy so snehovou guľou, veľmi prirodzený Santa Claus a jeho dobré srdce. Veci okolo toho ma bavili, no hlavná dejová línia je na mňa plná ťažkých klišé a okrem toho je vysoko predvídateľná. Ale film je príjemne magický. Keby story k tomu bola lepšia, možno by som v tom mohol vidieť aj vianočnú klasiku. Lebo mágia Evergreenu je príjemná. Hodnotenie: C+ ()