The VelociPastor

Komedie / Horor
USA / Čína, 2017, 75 min

Po tom, čo kňaz stratí svojich rodičov, odcestuje do Číny, kde získa záhadnú schopnosť, ktorá mu umožňuje zmeniť sa na dinosaura. Spočiatku ho táto nová moc desí, ale prostitútka ho presvedčí, aby ju použil na boj proti zločinu. A nindžom... (razboj)

JASON_X

Už malou chvíli po začátku ("car on fire") je jasné, že tenhle film se bude snažit učinit z extrémně nízkého rozpočtu přednost a na svém brutálním amatérismu založit svůj imidž. A jde mu to dobře, většinu času jsem se usmíval, jednou se dokonce od srdce rozchechtal (závěrečná bitka nindžů a transformovaného velocipastora), scénář je báječně švihlý, muzika příjemně punkrocková, hříšnice Carol lepá a herecké výkony všech zúčastněných na amatérský nízkorozpočťák více než slušné. Ale po zkouknutí mi přece jenom došlo, že tuhle roztomilůstku si už nejspíš podruhé nikdy pouštět nebudu a že se z ní opravdu těžko stane kult, jako třeba z mnohem promakanějšího Kung Fury, nebo mnohem rafinovanějších Birdemiců. ()

zdepapepa

Na parodii je to málo svérázné - šlo z toho podle mě vytěžit daleko více, ať už více případy 4th wall breaků (viz [VFX: hořící auto]) nebo hloupých a zároveň memetických dialogů (viz "Čína JE na východ.") Na "so bad, it's good" kult je to pro změnu málo vážné a nikdo z herců/hereček příliš nepřehrává. Vzpomněl jsem si u toho na, také novodobé, Kung Fury, ovšem to mělo rozum a šlo cestou krátkometrážní. Rozhodně však má VelociPastor co nabídnout co se týče nápadů na gagy. ()

Eliott

Na film se koukněte jen na vlastní nebezpečí a doporučuju i úplné zhulení. Už od začátku je jasné, že to bude celé natočené schválně špatně a párkrát se sice zasmějete, ale výsledek je slabý. ()

beso74

Pre mňa osobne sklamanie. Plagát (ako je u podobnej kategórii filmov zvykom) láka na niečo, čo neexistuje, podobne sú na tom špeciálne efekty a triky,. Predstavte si scénu z Avatara, keby namiesto záverečnej epickej bitky by bolo akurát tak napísané a teraz sa 30 minút režú hlava-nehlava. Na strane druhej, herecké výkony (hlavne ústredná dvojica) sú vcelku prijateľné a film prekvapil zopár podarenými scénami. Verím tomu, že si nájde množstvo spriaznených duší, moja to však bohužiaľ nebude, dve hviezdičky s ohľadom na mikro (skôr nano) rozpočet. Suma sumárum - obyčajný, internetom nafúknutý, sofistikovane sa tvárciaci úlet. ()

honajz2

Ano, mohlo to být promakanější, mohlo tam být víc šílených nápadů, protože v prostředku jako by trochu došla fantazie, ale jinak jsem se bavil skvěle. Už z úvodní scény jsem chytl záchvat smíchu a zbytek filmu v tom více či méně pokračoval. Nejvíc top je ale závěr, kde se Velocipastor rve s nindži a v závěru (to snad ani nemá smysl označovat jako spoiler) urve hlavu vůdce jakéhosi náboženského gangu, drží ji nad sebou, řve a do toho se tam objeví citát od Gandího. A pak se to přesune do nemocnice, která vůbec nepřipomíná nemocnici a přijde tam člověk s nejhorším kostýmem doktora v dějinách kinematografie... Ale co to tady budu suše popisovat, koukněte na to sami. Pokud máte rádi ten typ humoru, kde se smějete tomu, jak je ve filmu úplně všechno špatně a příšerně amatérské (tady záměrně, samozřejmě), nejspíš budete spokojení. Za mě se to může hrdě zařadit mezi Žraločí tornáda, Turbotarantule, či cokoli od Tromy. Na plný počet to buď chtělo zkrátit, nebo vymyslet víc šíleností. Nebo přidat Neila Breena. Takhle je to za 4* ()

• „Může za to autokorekce v mém telefonu. Vážně, byl jsem na filmové škole, potřeboval jsem si udělat úkol a neměl žádné nápady. Bylo to v dobách filmů jako Grindhouse (2007) a Machete (2010), no a když mi mobil opravil ‚velociraptor‘ na ‚veloci pastor‘, pomyslel jsem si, že to je dostatečně pitomé, aby to byla sranda,“ prohlásil Brendan Steere, jak se zrodila myšlenka na film. (Duoscop)
  • Při velmi bedlivém pozorování lze vidět v čase 42:36, že se nejedná o reálnou končetinu velociraptora, ale pouze o rukavici. (samik81)