Středa 17:00, Jarda: Marek se Míše svěří, že se bojí počínající demence. Místo Jardy přijde jeho žena Vlaďka. Oznámí Markovi, že má poměr a chce od Jardy odejít. Jardovi to řekla, ale ten zprávu vytěsnil. Marek jí odchod od muže v rekonvalescenci nedoporučuje. (HBO Europe)

TroiMae

Ježíši Kriste, tak teď si vzpomínám, proč jsem se na první řadu nemohl dodívat. Kvůli takovým lapsům. Marek je terapeutem manžela, řeší jeho potíže s pamětí po úraze, závislost na ženě i jeho předchozí četné nevěry. A onen manžel je zrovna v době sezení u zubaře, tak přijde manželka. Místo něj. Jako že aby to sezení nepropadlo. „Že bych si s váma promluvila, jak mu to u vás jde.“ „Aha, tak prosím,“ a vybídne ji, aby se posadila. To je jak Hra o trůny. A příště může přijít jeho tchýně. A pak mu řekla, že má poměr s jiným mužem a chce od manžela odejít. Terapeut nehnul ani brvou a prý, zda nechce vodu. Tak jsem zvědavý, jak na příštím setkání s tím manželem bude jako správný rogerián autenticky dělat, že o ničem neví. Také terapeutovi vysvětlí, že manžel neví, že tu je, a že schůzku manžela se zubařem domluvila schválně a manželovi namluvila, že si to on popletl. Terapeut je v pohodě a neřeší to. Hlavně že jí pak říká, že je jeho klientem nyní její manžel. Tak proč dává sezení jí (a zřejmě zdarma?). A pak jí vysvětluje, že nemá od manžela odcházet, že by se zhoršil, že má počkat pár týdnů. Možná by ještě mohl rozhodovat o tom, jak často spolu mají spát. Tak ona přeci není manželova ošetřovatelka. A co ohledy na ní, když manžel jí byl asi stokrát nevěrný? ()