Ztráta nás změní. Tragédie nás zkouší a síla je náš smysl života... Skutečný příběh muže, který se stal obětí bombového útoku na Bostonském maratonu 2013. Bojoval a přežil, aby si získal srdce obyvatel svého města a stal se symbolem naděje. Jeff Bauman (Jake Gyllenhaal) je bostonský rodák, docela obyčejný muž, který pracuje v lahůdkách a žije v malém dvoupokojovém bytě se svou matkou Patty, závislou na alkoholu. Jednoho dne v místním baru Jeff potká svou bývalou přítelkyni Erin, která obdivuje jeho laskavost a šarm, ale frustruje ji jeho nedostatek zaujetí. Erin mu sdělí, že poběží Bostonský maraton, aby získala peníze pro nemocnici, ve které pracuje. Jeff požádá každého štamgasta v baru, aby finančně přispěl a slíbí ji, že na ni bude čekat v cíli s velkým transparentem. V den maratonu Jeff spěchá, aby se dostal do cíle včas. Jak se Erin přibližuje, na místě, kde čeká Jeff, vybuchne bomba. Jeffovi museli amputovat obě nohy nad kolenem. Když znovu nabyl vědomí, vzpomněl si, že před výbuchem spatřil atentátníka…Patty volá FBI. Ale Jeffova vlastní bitva právě začíná. (JOJ Cinema)

MATTcz

Ve filmu jde vidět lidskost, jde tam vidět že se nemáme vzdát i když nám život nakope zadek. Právě jsem dokoukal film Stronger, který mě motivoval, rozbrečel, rozesmál. Každý na tento film můžete koukat úplně jinak než já. Mě se film opravdu líbil a můžu říct že jsem zatraceně rád že jsem zdravý, že můžu chodit. Ve filmu jde vidět i utrpení rodiny, jak to měli s Jeffem těžké. Je to dojemně skutečný příběh. Ta láska mezi Jeffem a Erin je neskutečná, ano jde ve filmu vidět, ne vidět, přímo cítit jak to muselo být těžké se vyrovnat s tím že má Jeff žít bez nohou. Je to moc krásný film, doporučuji všem se na to podívat je to hezké. A závěrečný soundtrack v podánní Joshe Rittera s písní ,,Homecoming'' mě opravdu vzala za srdíčko. Budu se opakovat, ale rozhodně se na to podívejte! :) ()

ruza727 odpad!

Ja tento film nikomu neodporucam.Od sameho zaciatku same vulgarizmy a vobec ma nenaladil pozitivne,ani mi nic nedal. ()

Jan00

Silný příběh. Bohužel můj dojem pokazilo ideologické kecání o "mariňácích" v závěru filmu. Bylo to zbytečné a inteligentní divák vše pochopí sám...Proto jen 3 hvězdy. ()

Tsukii

Úžasný film, fakt nechápem prečo má len 64%. Prvú polovicu sa to rozbiehalo, kde Jeff Bauman začal byť zúfalý a plno vecí si neuvedomoval. Druhú polovicu som prerevala a dokázala som sa vžiť do Jeffa, čo si zažil, čo mu šlo hlavou a pod. Určite si ho pozriem druhýkrát. ()

sun.eagle

Silný námět, který ale nefunguje jak má, ten tvůrci zamýšlený emocionální dopad se nekoná.  Tvůrci nabízejí chvíli obrovskou osobní tragédii, pak rodinné drama, partnerské neshody, pak oslavuje sílu ducha a nezapomene ani na dávku patriotismu. Dohromady to prostě nefungovalo a nebýt skvělého Gyllenhaala tak bych šel s hodnocením ještě níž. ()

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina