Ztráta nás změní. Tragédie nás zkouší a síla je náš smysl života... Skutečný příběh muže, který se stal obětí bombového útoku na Bostonském maratonu 2013. Bojoval a přežil, aby si získal srdce obyvatel svého města a stal se symbolem naděje. Jeff Bauman (Jake Gyllenhaal) je bostonský rodák, docela obyčejný muž, který pracuje v lahůdkách a žije v malém dvoupokojovém bytě se svou matkou Patty, závislou na alkoholu. Jednoho dne v místním baru Jeff potká svou bývalou přítelkyni Erin, která obdivuje jeho laskavost a šarm, ale frustruje ji jeho nedostatek zaujetí. Erin mu sdělí, že poběží Bostonský maraton, aby získala peníze pro nemocnici, ve které pracuje. Jeff požádá každého štamgasta v baru, aby finančně přispěl a slíbí ji, že na ni bude čekat v cíli s velkým transparentem. V den maratonu Jeff spěchá, aby se dostal do cíle včas. Jak se Erin přibližuje, na místě, kde čeká Jeff, vybuchne bomba. Jeffovi museli amputovat obě nohy nad kolenem. Když znovu nabyl vědomí, vzpomněl si, že před výbuchem spatřil atentátníka…Patty volá FBI. Ale Jeffova vlastní bitva právě začíná. (JOJ Cinema)

Grázl83

Zbytecny film s pretazenou delkou. Prvni polovina me docela bavila, ale potom to slo rychle dolu a Jeff me zacal vylozene srat. ()

Dexter666

Prišlo mi to skôr ako pohľad do rodiny priemerného amerického sedláka. Všetci hrali tak neznesiteľne sprostých Američanov, ako by to bola suma všetkých vtipov o nich. Vrátane Jeffa. Bez urážky k tomu, čo sa mu stalo, je to asi fakt kretén, vo februári tohto roka sa so ženou rozviedli. ()

rigby

Okázalá hysterická oslava amerického hrdinství. Opakující se stereotypy použité ve spoustě jiných filmů, přímočará hra na slzy, hvězdy stříkající na všechny strany, pruhy tekoucí všemi směry. Drama člověka, jehož síla nakonec zvítězí nad vším a stane se národním hrdinou. A nakonec zvítězí i nad láskou. Možná to chtělo uchopit trochu jinak, aby to nebyl takový nudný šedý film, který snadno zapadne. ()

hufnagel

Posledných 20 minút bola úplná hrôza.ale čo,ked potrebujeme hrdinov,tak sa vyrobia.Jake Gyllenhaal to však zahral úplne bravúrne. ()

Astonko

Od tohto filmu som toho neočakával veľa, no nedostal som vlastne nič. Kým život Jeffa Baumana a jeho zážitky týkajúce sa Bostonského maratónu sú smutné rovnako ako aj dychberúce, tento film nedokáže vyvolať žiadny z týchto, ani iných, pocitov. Možno akurát tak, s takou mierou hádania sa, hnev nasmerovaný na jeho rodinu. Trochu to zachraňuje herecké obsadenie 4/10 ()

bonovox

Ďalší silný snímok o bombovom atentáte na bostonskom maratóne z roku 2013. Po Patriots Day ďalší pohľad na danú udalosť, tentoraz z pohľadu človeka, ktorý útok prežil ale prišiel o nohy, ale i tak sa v očiach národa stal hrdinom. Jake je v hlavnej úlohe presvedčivý. Trochu mi ake predsa v závere vadil až príliš veľký americký patriotizmus. ()

Kivis

Silnější měl potenciál být silnějším filmovým zážitkem, než se mu ve skutečnosti daří. První útrapy s hendikepem po návratu domů se smrksnou defacto na pár tvrdých pádů. Poměrně klišoidní milostná zápletka okořeněná "jen" o hendikep hlavního hrdiny. Ani jeho psychické výkyvy nejsou tolik nahoru a dolů, aby to diváka opravdu pohltilo a se zatajeným dechem sledoval, co bude dál. Herecké výkony s výjimkou hlavní role mi přijdou jako šedý průměr. Největší slabinou je však scénář a režie. V dialozích se objevuje pár perliček, které jen utvrzují v pocitu, že film měl na víc. Už jsem u několika lehce nadprůměrných filmových zážitků kvůli Gyllenhaalovi zaokrouhlil na čtyři hvězdy, ale tentokrát to neudělám. Silnější totiž i přes skvělý Gyllenhaalův výkon zůstává pouze průměrem. ()

kotrlak

Je sice dobrý že se člověk i v dnešní době může stát hrdinou, třeba jen proto že přijde o hnáty kvůli nějakejm čečenskejm muslimskejm shitheads. Na druhou stranu je mu tohle "hrdinství" hovno platný, takže místo entuziastickýho mávání vlajkou na stadionu by bylo lepší všechny ty muslimský hajzly řádně lustrovat a dát jim tvrdě najevo že ve vyspělým kapitalismu pro ně není místo...ale to samozřejmě nejde ve společnosti kde maj pořád slovo marxistický liberálové. Takže další beznohý "hrdinové" se určitě zas objeví.... ()

Mates Hradecky

Jake Gyllenhaal tradičně skvělý, zbytek nestojí ani za čivaví štěk. Opět nám bratři Američané otloukají o naše české hlavy svoje národní gerojenství. ()

Bogrant

Nad skutočným Baumanom sa ľahko súcití, na výkon jeho predstaviteľa Gyllenhaala sa dobre pozerá, no celý film je len obyčajným americkým sentimentom, ktorý sa síce ešte drží v úzadí počas pobytu v nemocnici, no po jej opustení tu máme znova to isté dokola, čo sa deje pri všetkých "hrdinoch", ktorých je na svete bohužiaľ dosť, a preto tento film nie je ničím iný a zvláštny. Navyše je to dosť nesympatické, v rodinných kruhoch to škrípe, prejavy zlosti a úzkosti sú dosť prehnané a záver znova typicky gýčovský. Jedinou dobrou scénou je jazda autom a jediným naozaj smutným momentom je posedenie so záchrancom Carlosom. ()

adzedan13

Jeden z nejhezčích a nejsilnějších filmů, které jsem viděla. Jeff Bauman je neskutečně silný člověk a i přesto všechno, čím si prošel, neztrácí svůj smysl pro humor. Jake Gyllenhaal to zahrál bezvadně a jestli za tohle nezíská Oscara, tak už nevím! ()

Konev

Tak jsem čekal nějaké opravdové drama, nachystal kapesník... a místo toho to bylo nezáživné vyprávění o životě jednoho z mnohých postižených. Možná, že by se napsalo více dramat právě o nich. Pro mě byla nejvíc zajímavá postava Carlose, muže s kloboukem. ()

Pierre95

Komentář od M.I.K.E. - přesně má slova a znova nebudu psát, co tu již je. Jake prostě opět nezklamal, to je asi jediné velké + filmu. Zbytek jsou ty + malá, velmi malá ... ()

michaelsokol

Viz. tron - líp bych to neřekl! Od druhé poloviny klasická americká masturbace, kdy chtějí ukázat, že jen jim se dějí všechny špatnosti světa. Jeffova rodina krajně nesympatická, matka by zasloužila pár facek a Jeff vlastně taky. Jestli byl záměr vyvolat tyhle pocity v divákovi, povedlo se, bojím se ale, že to bylo myšleno přesně naopak. Za mě dvě hvězdičky čistě za první polovinu filmu. Pak to šlo jen a jen dolů. ()

kjama

Měla jsem veliký soucit s hlavním hrdinou, ale bylo to kvůli té jeho příšerné rodině. Jediná normální je tam Erin. ()

Marky__

Film je hodně emoční, nicméně pro mě tak nějak divně civilní/strohý/jednoduchý, nevím..asi to bude režisérem... Jake Gyllenhall je můj snad nejoblíbenější herec a to už hodně dlouho a mám pocit, že díky tomuto filmu zestárl o pěkných pár let - měl by trochu odlehčit témata a být zase trochu víc happy. Jinak cesta/znovuzrození Jeffa Baumana po bombovém útoku je určitě zajímavá, silná a inspirující a je dobře, že se dostane k lidem díky tomuto snímku, o tom žádná. ()

Cuffini

Pomatení Amíci. Když přijdeš o nohy, hrozně chceš vystupovat jako opice před davy diváků, všichni na tebe šahají, řvou na ulici a z nějakého pro mě nepochopitelného důvodu tě berou jako hrdinu. Takže jsem s Jackem soucítila. Hrdina, kdo to vlastně je? Hm. Asi určitě ne někdo, kdo se denně ožírá s vymletýma kámošema a má rodinu bandu debilů, takže "rodina je vždy na prvním místě" je naprosto největší klišé a lež celého života a navíc odmítne jediného člověka, který se pro něj vzdal všeho a nemyslel jako jediný jen na sebe. No takový je život. Tenhle film je jako sám život. Plný selhání, debilů, špatného chování a pocitu nejistoty, nepochopení. Ne každý má totiž sluníčkového ducha, který na sobě bude denně makat, postovat motivační citáty a i kdyby mu zbyla jenom hlava, tak by denně bojoval, věřil ve své sny a nakonec dokázal něco, co celý člověk třeba ani nikdy nedokáže, protože bagr... ()

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina