Silnější

Stronger

Drama / Životopisný

USA, 2017, 116 min

Film tak pateticky natočený, tak zdlhavý, taký selský. Ako hovorí názov, silný príbeh o silnom mužovi, ktorý sa nevzdal, aj keď mal na to nábeh. Je zaujímavé sledovť tú linku v pozadí, čo sa mu deje v hlave, ako rozmýšľa a ako zvláda tlak. Jake v úlohe štandartný a u niekoho isto vzbudí aj emócie. 3 z 5(4.2.2018)

Stronger je poměrně průměrné konzumní drama, které toho nenabídne víc, než jen pohled do zákulisí rodinného kruhu Jeffa Baumana, oběti bostonského atentátu a jeho dilema a těžkosti po této události. Jake to hraje skvěle, já jsem si nad jeho výkonem pobrečela. Režisérská taktovka ale občas působí až moc americky, takže velkou hloubku od toho nečekejte.(8.2.2018)

Jake Gyllenhaal je môj veľký obľúbenec a i vtomto kuse hrá štandartne nadštandartne. Podľa názvu filmu som síce očakával niečo na štýl, že chlapík bude ukážkou mentálnej sily a nezlomnej vôle, ale neprekážalo mi sa dívať ani na obyčajného týpka z buranskej rodiny plnej alkáčov. Film je napumpovaný emociami, ktorými na divákovi absolútne nešetrí a to som asi dnes večer potreboval- vypustiť paru a emočné tlaky, takže na nejaké nedostatky a posolstvá filmu kašlem a dávam za statočné a silnejšie štyri. 80%(9.12.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,211,129 Tržby Celosvetovo $7,074,489▐ David Gordon Green je na svojom režisérskom poste ako na hojdačke, a tak pôsobí aj tento film. Miestami dosť urvané, alebo lepšie povedané agresívne voči divákovi, hlavne čo sa týka správania rodiny zdecimovaného chlapca po bombovom útoku. Nie je to správne vyvážene, nedokáže to vystihnúť podstatu daného utrpenia. Jake Gyllenhaal tiež bojuje zo svojou postavou a nevie sa tak úplne v nej nájsť. /40%/(16.2.2018)

• Morholt

Z mého pohledu je problémem už sám námět. Lidí, kteří přišli z různých důvodů o končetiny, tu byly a budou miliony a já pořád nechápu, proč by tohle mělo být v něčem speciální. A nepřesvědčil mě ani film. Člověk by čekal na dané téma nějaké hlubší psychologické drama zobrazující vnitřní boj člověka, který se snaží srovnat se svým postižením. Ale na to se tady takřka vůbec nehraje. To, že divák může s hlavním hrdinou alespoň nějak soucítiit, je především zásluha excelujícího Gyllenhaala, ačkoliv nemá prakticky co hrát. Zdatně mu přihrává Tatiana Maslany, která pro mě byla příjemným překvapením a hodně mě bavila Miranda Richardson v roli Baumanovy matky, která se snažila svého syna využívat coby cvičenou opici. Po hříchu je to ona, kdo je nejzajímavější postavou filmu. Bez herců by to byl hluboký podprůměr. S nimi jen mírný. 40%(20.2.2018)

• - Jake Gyllenhaal (Jeff Bauman) nosil pri natáčaní hnedé šošovky. (belinko)

• - Jedná se o zpracování autobiografické knihy od Jeffa Baumana, jednoho z přeživších bombového útoku na Bostonský maraton 16. dubna 2013. Autor knihy při útoku přišel o obě nohy. (raikonen16)