Reklama

Reklama

Silnější

  • USA Stronger (více)
Trailer 1

VOD (1)

Ztráta nás změní. Tragédie nás zkouší a síla je náš smysl života... Skutečný příběh muže, který se stal obětí bombového útoku na Bostonském maratonu 2013. Bojoval a přežil, aby si získal srdce obyvatel svého města a stal se symbolem naděje. Jeff Bauman (Jake Gyllenhaal) je bostonský rodák, docela obyčejný muž, který pracuje v lahůdkách a žije v malém dvoupokojovém bytě se svou matkou Patty, závislou na alkoholu. Jednoho dne v místním baru Jeff potká svou bývalou přítelkyni Erin, která obdivuje jeho laskavost a šarm, ale frustruje ji jeho nedostatek zaujetí. Erin mu sdělí, že poběží Bostonský maraton, aby získala peníze pro nemocnici, ve které pracuje. Jeff požádá každého štamgasta v baru, aby finančně přispěl a slíbí ji, že na ni bude čekat v cíli s velkým transparentem. V den maratonu Jeff spěchá, aby se dostal do cíle včas. Jak se Erin přibližuje, na místě, kde čeká Jeff, vybuchne bomba. Jeffovi museli amputovat obě nohy nad kolenem. Když znovu nabyl vědomí, vzpomněl si, že před výbuchem spatřil atentátníka…Patty volá FBI. Ale Jeffova vlastní bitva právě začíná. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (128)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,211,129 Tržby Celosvetovo $7,074,489▐ David Gordon Green je na svojom režisérskom poste ako na hojdačke, a tak pôsobí aj tento film. Miestami dosť urvané, alebo lepšie povedané agresívne voči divákovi, hlavne čo sa týka správania rodiny zdecimovaného chlapca po bombovom útoku. Nie je to správne vyvážene, nedokáže to vystihnúť podstatu daného utrpenia. Jake Gyllenhaal tiež bojuje zo svojou postavou a nevie sa tak úplne v nej nájsť. /40%/ ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

| Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 6.4 miliónov $ | Niet divu, že je to prepadák. Na základe plagátu, ktorý ma spolu s menom Gyllenhaala navnadil, som čakal príbeh plný mentálnej sily a znázornenia boja o znovuchodenie. Stronger je ale úplne iný typ scenára, a tak si každý musí o tom urobiť obraz sám, či je to správny spôsob spracovania skutočného príbehu. 3 len pre to, že Jake hrá opäť ako o život... ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Po Marathon: The Patriots Day Bombing a Patriots Day třetí ambiciózní film věnovaný teroristickému útoku během bostonského maratonu. Gordon Green zvolil namísto mozaikovité rekonstrukce události z různých hledisek komornější přístup a natočil velmi intimní portrét jednoho člověka.___Výborná je zejména první hodina, velmi syrově, skoro v reálném čase zachycující lékařské úkony, které musí Jeff podstupovat (sundávání obvazů patří zásluhou Gyllenhaalova herectví k nejbolestivějším scénám, co jsem letos viděl). Sledujeme jednotlivé fáze jeho léčby a jeho prohlubující se depresi, nepochopení blízkých (kteří oproti podobným filmům nejsou vždy milí a ve všem nápomocní) i jeho nevděk (protože jej ponižuje odkázanost na pomoc druhých) a nahlížíme do zákulisí přípravy vítězoslavných okamžiků jako je zahájení utkání NHL. Namísto patetické oslavy hrdinství, která byla prezentována veřejnosti, vidíme bolest, stud, únavu, nejistotu, rezignaci (v tematizaci toho, co a za jakou cenu dělá člověka hrdinou, připomíná Stronger některé pozdní filmy Clinta Eastwooda).___Většina sick-flicks vypráví o hrdinech, kteří díky milujícím bližním a solidnímu materiálnímu zabezpečení nemusejí bojovat s ničím jiným než svým zdravotním stavem. Jeff má jako příslušník pracující třídy, jehož přítelkyně si není jistá, zda s ním chce zůstat (před útokem se v podstatě rozešli), spoustu jiných starostí a namísto toho, aby získával sílu a šířil lásku, padá na dno. Kameraman Sean Bobbitt hodně využívá (tělesných) detailů a záběrů s malou hloubkou ostrosti, takže stejně jako Jeff pořádně nevíme, co se děje kolem, náš i jeho „dosah“ je výrazně limitovaný, což prohlubuje frustraci.___Druhá polovina už není tak semknutá, protože se Greenovi nedaří najít klíč k tomu, jak propojit tři roviny vyprávění (Jeff jako člověk s osobním traumatem, Jeff jako partner, Jeff jako člověk inspirující druhé), a poslední minuty jsou plné laciného patosu, kterému se sympaticky věcný film jinak vesměs dokázal vyhnout. Místo u moře tak sice zůstává nejkomplexnějším a nejpravdivějším dramatem o vztazích a traumatech z poslední doby, ale jestli se chcete dojmout a zároveň nemít pocit, že vás někdo zneužil, tohle je taky dobrá volba (a Gyllenhaal zaslouží přinejmenším nominaci na Oscara, kterého měl získat už za Slídila). 75% ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Jake dělá co může, ale příběh jeho (real-life) postavy zkrátka neposkytuje plodné podhoubí pro oslavu hodnot, na kterých chce stavět. Ať už je to jejím rodinným zázemím nebo neurčitým a nerozhodným postojem ke vztahu s přítelkyní i tělesné rekonvalescenci, žádný z motivů film nikam smysluplně neposouvá. A mávání vlajkou na stadionu ho taky moc nevyzvedne. Nadprůměrné hodnocení s odřenýma ušima pouze díky Jakeovi. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Ohľadom bombového atentátu na Bostonskom maratóne 2013 ma viac zaujal Deň patriotov s Markom Wahlbergom. Stronger občas ponúkne inovatívnu scénu (hororová pasáž tesne po výbuchu) a snaží sa ukázať pre zdravého človeka bežné veci, ktoré sú ale pre telesne postihnutého takmer až nezdolateľné (dávanie dole obväzov, WC, sprcha). Za to dole klobúk. Bohužiaľ, film má strašne veľa mínusov. Je hrozne dlhý a nudný. Výkon Jakea Gyllenhaala je veľmi nesympatický (Jake to zároveň produkoval). Scenár hrozne nezáživný. No skutočnou bombou je až hrdinova rodina. Ak by to bola paródia alebo satira, nepoviem. Lenže je to film aj o sile rodiny. Prečo ju potom režisér ukazuje ako bandu hajzlov, ožranov, miestami ako keby až negramotných primitívov, otravných hulvátov, blbcov a hlučných kreténov, to je mi záhadou. Ak tvorcovia chceli vzdať týmto filmom hrdinovej rodine poklonu, myslím si, že im to hrubo nevyšlo a v skutočnosti ju do špiku kostí vyurážali a ako bonus to zaznamenali na film, aby sa to dochovalo budúcim generáciám. Spomínate si na bandu stroskotancov okolo Hilary Swank v Million Dollar Baby? Tak niečo také (jediný, kto má aspoň trochu rozumu je Clancy Brown, ale to sa od najpragmatickejšieho bachara zo Shawshanku dalo čakať). V neposlednom rade ma irituje americká posadnutosť zbraňami, vojnou a patriotizmom. Pripadá mi to tak, že sa strašne, ukrutne boja a týmto to maskujú. A to sa mi na tom ako Európanovi hnusí. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (7)

  • Natáčelo se ve státě Massachusetts v USA. (BMW12)
  • Jedná se o zpracování autobiografické knihy od Jeffa Baumana, jednoho z přeživších bombového útoku na Bostonský maraton 16. dubna 2013. Autor knihy při útoku přišel o obě nohy. (raikonen16)

Související novinky

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (více)

Reklama

Reklama