Silnější

• Nizozemsko

Stronger

Drama / Životopisný

USA, 2017, 116 min

Stronger je poměrně průměrné konzumní drama, které toho nenabídne víc, než jen pohled do zákulisí rodinného kruhu Jeffa Baumana, oběti bostonského atentátu a jeho dilema a těžkosti po této události. Jake to hraje skvěle, já jsem si nad jeho výkonem pobrečela. Režisérská taktovka ale občas působí až moc americky, takže velkou hloubku od toho nečekejte.(8.2.2018)

Filmu by víc slušel název Boston Strong. Člověk by hned věděl, o čem příběh pojednává a dle mého by to přitáhlo více diváků, kteří takhle nemají třeba doteď o filmu ani potuchy. Ale je možné, že tvůrci se raději snažili nekopírovat děj výborného filmu Patriots Day a místo toho se zaměřili čistě na životní trable postavy Jakea Gyllenhaala, jež by klidně šlo naroubovat na úplně jiné neštěstí. Jake si již tradičně krade celý film pro sebe, do této vděčné role opět dal maximum a stejně tak tradičně bude opomíjen v oscarovém klání za pár měsíců, na to je Stronger až příliš marketingově neambiciózní a co je důležitější zejména pro mě, až moc obyčejný, jelikož podobných filmů je každý rok jak hub po dešti a David Gordon Green z této škatulky úplně nevyčnívá. Ale zklamání to není.(2.1.2018)

Stronger byl pro mě žhavým želízkem v ohni na rok 2017. Na film jsem se těšil a jasně jsem viděl výborné procítěné drama. Film se mi líbil, ale ze žhavého želízka se stalo "pouze" dobré drama se vším všudy. Hodně dělá Gyllenhaal, který si opět říká o Oscara. (Kterého měl dostat už v roce 2013 za Zmizení, 2014 za Slídila, 2015 za Demolition a 2016 za Noční zvířata.) Proto se film dělí na silné scény, a scény s Jakem. Bostonský výbuch totiž zažijeme v prvních deseti minutách a zbytek filmu koukáme na inspirující, těžký příběh muže, který ztratil obě nohy. Lidé ho vidí jako hrdinu a on samotný nechápe proč. Upřímně, kdyby hlavní roli měl někdo jiný, tak to jsou tři hvězdičky a průměrný film. Tím, že roli má výborný Gyllenhaal, tak je to na čtyři hvězdičky a film je nadprůměrný. Snímek není depresivní jízdou do naší lidskosti, ale je upřímný, smutný a závěr dojímá. Přesto se neubráním pocitu, že to mohlo být mnohem lepší. Explicitní scény výbuchu tu být ani nemusely. Režisér točí samé komedie, takže nechybí ani jedna humorná scéna v autě. Představoval jsem si to mnohem procítěnější, i když i takhle emoce fungují. Nakonec nemohu dát čtyři hvězdičky, protože i přestože se mi několik scén moc líbilo a něco mi zůstane v hlavě. Tak stejně mi to stačí vidět pouze jednou. (72 %)(7.1.2018)

Vždycky mě neuvěřitelně překvapí Jake Gyllenhaal a to hlavně svým hereckým umem, protože to prostě umí. Když srovnám jeho poslední filmy, tak v každé roli byl jiný a svý a to na něm obdivuji. Ať už je z něj namakaný zápasník, nebo vyhublý slídil a nebo beznohý hrdina Bostonu, pokaždé je to jiný člověk a můžete si toho všimnout v jeho výrazu, opravdu mi dělalo hodně práce poznat v roli Jeffa alespoň troche Jakea. Nicméně jeho I tak skvělý herecký výkon nevyváží průměrné a nezajímavé zpracování filmu. Film se snaží být vtipný a hrát na city, ale nefunguje to natolik, aby mi hlavní postavy bylo líto, přála bych, aby šel příběh vice do hloubky, aby se postavy vice otevřely a vice zahrály na city diváka, ale to film bohužel nedělá.(11.5.2018)

• Davies182

Byl to panečku ale vykutálený nápad, obsadit do vedlejší role tu nejburanštější americkou famílii pod sluncem! Sympatie nula nula prd. Jake ale skvělý, ždímání slz zrovna bohužel fungovalo (až sem se styděl) a subjektivně to má rozhodně méně než ty dvě hoďky. Průměr. A hrozně mi vadí to tlačení do oscarových nominací.(14.1.2018)

• - Jedná se o zpracování autobiografické knihy od Jeffa Baumana, jednoho z přeživších bombového útoku na Bostonský maraton 16. dubna 2013. Autor knihy při útoku přišel o obě nohy. (raikonen16)

• - Mnoho vedlejších postav ve filmu hraje sebe sama, včetně většiny lékařského personálu. Např. Dr. Jeffrey Kalish, který odstranil obvazy z nohou Jeffa Baumana, odstranil ve filmu i obvazy z nohy Jakea Gyllenhaala. Ve filmu se objeví i stejné rehabilitační techniky a sestry z centra Spalding Rehab, kde se léčil skutečný Jeff Bauman. (Dr Lizal)

• - Jake Gyllenhaal (Jeff Bauman) nosil pri natáčaní hnedé šošovky. (belinko)