Svět, ve kterém musíme žít pohledem populárního komentátora Jindřicha Šídla. Pravdy, lži a alternativní fakta kolem nás v týdenní video-glose s originální grafikou Tomáše Dusila. (Televize Seznam)

Adam Bernau

Na fanouška Arsenalu dobrý. Možná by se slušelo část pozornosti přesměrovat z oblíbených politických fackovacích panáků zpět k jinak nepovšimnutým a jen zdánlivě marginálním wtf zprávám. Já vím, je to těžký, když ti mamrdi toho za každý týden tolik nachčijou... co takhle navýšit minutáž a rozšířit tématáž? ()

buchannon

Není to bůhvíjak skvělý pořad, ale sledovat se dá. Líbilo se mi vtipné glosování Tomáše Rosického, jakožto "geniálního záložníka, kterého jsme my fanoušci vždycky milovali..." :) Na Televizi Seznam je pár pořadů, které nejsou špatné a proto nechápu tak nízkou sledovanost tohoto kanálu, je 30x nižší než u TV Srračkandov Járy Soukupa, což je s podivem. Zřejmě se u nás najdou jedinci, které stále baví nekonečná řada převelice inteligentních pořadů a dokola se opakující německé televizní klenoty. ()

kukkik

Pořad tvářící se jako profesionálně stvárněná satira, ve skutečnosti však velice často trapné pokusy o žert, rozčilující střih a témata, chodící málo do hloubky. Pořad zkrátka předpokládá, že divák bydlí v Praze či v Brně a taky to pro něj točí, kdo bydlí jinde má holt smůlu, jelikož si připadá, jako třetí kolo u vozu. Je to trochu podpásovka ale nějak se mi nedaří přenést přes to, že člověk věnující se profesionálně žurnalistice má takovou vadu řeči.. To je v pořadu, který je celý vlastně jeden dlouhý monolog, značně rušící element. 3/5 ()

riza-do

Tak trochu česká verze Last Week Tonight. A jak to tak u českých verzí něčeho skvělého bývá, není to tak skvělé. Na druhou stranu to není ale žádný propadák, prostě dobrá politická satira (s jejímiž názory souzním) a zaplácnutí něčeho, co v Česku prostě chybělo. Ať si však o Šídlovi myslím veskrze profesně dobré věci a uznávám ho, ta vada řeči mi prostě do televize nesedí. Doslova mi to tahá uši. ()

Isherwood

Fascinující přímý přenos ve vyčerpání formátu, kde jde vidět, že i John Oliver vlastně jenom umně klouže po bulvárních plochách, jenomže tady vyhrává ego, a i když neupírám Jindřichu Šídlovi unikátní komentátorské schopnosti, nutnost mít za zády úderného dramaturga je zde do očí bijící. Pragocentrismus tak moc „over the top“, až si říkám, jestli to není naschvál. Po té obří čistce na Streamu, kdy zůstal Šídlo osamoceně s Jankem Rubešem, je absence schopnějšího tvůrčího zázemí až příliš markantní. Koukám už jen sporadicky a vždycky mě to vytáčí čím dál víc. ()

• Pořad získal pro rok 2018 cenu českého internetu Křišťálovou lupu v kategorii „Online video“. (P. J. D.)
  • Pořad se vedle první hlavní části skládá ještě z rubrik „Křižovatka Václava Dolejšího“, „Studia Jablunkov Konstantina Sulimenka“ a nakonec „Devadesátek Jindřicha Šídla“. Politikou a aktuálním děním se primárně zabývá Jindřich Šídlo a Václav Dolejší, zatímco Konstantin Sulimenko vybírá nepodstatné a humorné zajímavosti z domova i ze světa. V „Devadesátkách“ Šídlo vzpomíná na svoje milované mládí a navštěvuje místa, kde tenkrát bylo líp. (MartyBaumann)