Šťastné pondělí (TV pořad)

Talk-show / Komedie

Česko, 2016, 10 min

Jindřich Šídlo

Jsem rád, že se od dob České sody někdo konečně znovu pustil do politické satiry. Bohužel mi humor Šťastného pondělí příliš nesedí. Satira by měla být popichovačná, ale neměla by nikdy sklouzávat až k hejtu. Zatímco Česká soda často obsahovala vulgární a leckdy až brutálně černý humor, který se neštítil ničeho a nikoho, dokázala ho podat s maniakální lehkostí Petra Čtvrtníčka. Oproti tomu Jindřich Šídlo je jistě skvělý novinář, jeho satirické novinové komentáře čtu moc rád, ale ta snaha vypadat před kamerou jako česká verze Johna Olivera na mě prostě působí příliš nuceně a těžkopádně. Ale někdy se u toho zasměju, to zase jó.(4.12.2019)

• easaque

+1* mám rád publicistiku, mám rád stránky Seznamu a nakonec sdílím se Šídlem většinou politické názory. Ale jeho "trapná" forma prezentování mi nepřijde tak šťastná, natož směšná. A proto tato velmi slabá známka. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ](3.1.2019)

Není to za sto procent, ale podobná tvorba čistě pod záštitou svobodné produkce a svobodného člověka v hlavní roli v českém prostoru prostě chybí. Líbí se mi humor a zároveň určité prozření, které člověk při sledování zažije. Je to smělé, progresivní a vtipné. Zkrátka skvěle, jen tak dál, Jindřichu!(15.2.2018)

Svižné a vtipné glosy politického dění. Ti, které Šídlo evidentně píchl šídlem do oka, se ozývají s nenávistnými komenty. A tak to má asi být. Politická satira je ale svébytný žánr. Mně třeba vůbec nevadí, když se Šídlo pustí do mnou preferované politické frakce - protože to beru oproti některým zde přítomným prapablbům nejapným, s nadhledem. A ten nadhled - se mi zdá - vidím i ve Šťastném pondělí. A velmi kladně hodnotím fakt, že Šídlo si klidně udělá prču i sám ze sebe, což je sympatické. A přesně to jeho kritici neumí.(29.1.2020)

Pořad tvářící se jako profesionálně stvárněná satira, ve skutečnosti však velice často trapné pokusy o žert, rozčilující střih a témata, chodící málo do hloubky. Pořad zkrátka předpokládá, že divák bydlí v Praze či v Brně a taky to pro něj točí, kdo bydlí jinde má holt smůlu, jelikož si připadá, jako třetí kolo u vozu. Je to trochu podpásovka ale nějak se mi nedaří přenést přes to, že člověk věnující se profesionálně žurnalistice má takovou vadu řeči.. To je v pořadu, který je celý vlastně jeden dlouhý monolog, značně rušící element. 3/5(20.1.2020)

• - Pořad získal pro rok 2018 cenu českého internetu Křišťálovou lupu v kategorii „Online video“. (P. J. D.)