Šťastné pondělí (TV pořad)

Talk-show / Komedie

Česko, 2016, 10 min

Jindřich Šídlo

Účinkují:

Jindřich Šídlo

Pořad tvářící se jako profesionálně stvárněná satira, ve skutečnosti však velice často trapné pokusy o žert, rozčilující střih a témata, chodící málo do hloubky. Pořad zkrátka předpokládá, že divák bydlí v Praze či v Brně a taky to pro něj točí, kdo bydlí jinde má holt smůlu, jelikož si připadá, jako třetí kolo u vozu. Je to trochu podpásovka ale nějak se mi nedaří přenést přes to, že člověk věnující se profesionálně žurnalistice má takovou vadu řeči.. To je v pořadu, který je celý vlastně jeden dlouhý monolog, značně rušící element. 3/5(20.1.2020)

Jsem rád, že se od dob České sody někdo konečně znovu pustil do politické satiry. Bohužel mi humor Šťastného pondělí příliš nesedí. Satira by měla být popichovačná, ale neměla by nikdy sklouzávat až k hejtu. Zatímco Česká soda často obsahovala vulgární a leckdy až brutálně černý humor, který se neštítil ničeho a nikoho, dokázala ho podat s maniakální lehkostí Petra Čtvrtníčka. Oproti tomu Jindřich Šídlo je jistě skvělý novinář, jeho satirické novinové komentáře čtu moc rád, ale ta snaha vypadat před kamerou jako česká verze Johna Olivera na mě prostě působí příliš nuceně a těžkopádně. Ale někdy se u toho zasměju, to zase jó.(4.12.2019)

Není to za sto procent, ale podobná tvorba čistě pod záštitou svobodné produkce a svobodného člověka v hlavní roli v českém prostoru prostě chybí. Líbí se mi humor a zároveň určité prozření, které člověk při sledování zažije. Je to smělé, progresivní a vtipné. Zkrátka skvěle, jen tak dál, Jindřichu!(15.2.2018)

Fascinující přímý přenos ve vyčerpání formátu, kde jde vidět, že i John Oliver vlastně jenom umně klouže po bulvárních plochách, jenomže tady vyhrává ego, a i když neupírám Jindřichu Šídlovi unikátní komentátorské schopnosti, nutnost mít za zády úderného dramaturga je zde do očí bijící. Pragocentrismus tak moc „over the top“, až si říkám, jestli to není naschvál. Po té obří čistce na Streamu, kdy zůstal Šídlo osamoceně s Jankem Rubešem, je absence schopnějšího tvůrčího zázemí až příliš markantní. Koukám už jen sporadicky a vždycky mě to vytáčí čím dál víc.(12.11.2018)

Na fanouška Arsenalu dobrý. Možná by se slušelo část pozornosti přesměrovat z oblíbených politických fackovacích panáků zpět k jinak nepovšimnutým a jen zdánlivě marginálním wtf zprávám. Já vím, je to těžký, když ti mamrdi toho za každý týden tolik nachčijou... co takhle navýšit minutáž a rozšířit tématáž?(15.2.2018)

• - Pořad získal pro rok 2018 cenu českého internetu Křišťálovou lupu v kategorii „Online video“. (P. J. D.)