Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Svět, ve kterém musíme žít pohledem populárního komentátora Jindřicha Šídla. Pravdy, lži a alternativní fakta kolem nás v týdenní video-glose s originální grafikou Tomáše Dusila. (Televize Seznam)

Recenze (52)

Adam Bernau 

všechny recenze uživatele

Na fanouška Arsenalu dobrý. Možná by se slušelo část pozornosti přesměrovat z oblíbených politických fackovacích panáků zpět k jinak nepovšimnutým a jen zdánlivě marginálním wtf zprávám. Já vím, je to těžký, když ti mamrdi toho za každý týden tolik nachčijou... co takhle navýšit minutáž a rozšířit tématáž? ()

kukkik 

všechny recenze uživatele

Pořad tvářící se jako profesionálně stvárněná satira, ve skutečnosti však velice často trapné pokusy o žert, rozčilující střih a témata, chodící málo do hloubky. Pořad zkrátka předpokládá, že divák bydlí v Praze či v Brně a taky to pro něj točí, kdo bydlí jinde má holt smůlu, jelikož si připadá, jako třetí kolo u vozu. Je to trochu podpásovka ale nějak se mi nedaří přenést přes to, že člověk věnující se profesionálně žurnalistice má takovou vadu řeči.. To je v pořadu, který je celý vlastně jeden dlouhý monolog, značně rušící element. 3/5 ()

Reklama

salahadin 

všechny recenze uživatele

Svižné a vtipné glosy politického dění. Ti, které Šídlo evidentně píchl šídlem do oka, se ozývají s nenávistnými komenty. A tak to má asi být. Politická satira je ale svébytný žánr. Mně třeba vůbec nevadí, když se Šídlo pustí do mnou preferované politické frakce - protože to beru oproti některým zde přítomným prapablbům nejapným, s nadhledem. A ten nadhled - se mi zdá - vidím i ve Šťastném pondělí. A velmi kladně hodnotím fakt, že Šídlo si klidně udělá prču i sám ze sebe, což je sympatické. A přesně to jeho kritici neumí. ()

riza-do 

všechny recenze uživatele

Tak trochu česká verze Last Week Tonight. A jak to tak u českých verzí něčeho skvělého bývá, není to tak skvělé. Na druhou stranu to není ale žádný propadák, prostě dobrá politická satira (s jejímiž názory souzním) a zaplácnutí něčeho, co v Česku prostě chybělo. Ať si však o Šídlovi myslím veskrze profesně dobré věci a uznávám ho, ta vada řeči mi prostě do televize nesedí. Doslova mi to tahá uši. ()

mcleod 

všechny recenze uživatele

Šťastné pondělí představuje jeden z mála příkladů výborného politického humoru, který má příjemný nadhled, je zároveň trefný (i do vlastních řad) a stále i dost originální. Co mě ale definitivně přesvědčilo o kvalitě tohoto pořadu, je nadšení Jindřicha Šídla pro devadesátkovou hudbu... kdo ví, tomu netřeba víc dodávat :-) I když k výběru konkrétních kapel bych asi měl co říct, ale nebudeme si to kazit, že ano :-)) ()

Zajímavosti (2)

  • Pořad se vedle první hlavní části skládá ještě z rubrik „Křižovatka Václava Dolejšího“, „Studia Jablunkov Konstantina Sulimenka“ a nakonec „Devadesátek Jindřicha Šídla“. Politikou a aktuálním děním se primárně zabývá Jindřich Šídlo a Václav Dolejší, zatímco Konstantin Sulimenko vybírá nepodstatné a humorné zajímavosti z domova i ze světa. V „Devadesátkách“ Šídlo vzpomíná na svoje milované mládí a navštěvuje místa, kde tenkrát bylo líp. (MartyBaumann)
  • Pořad získal pro rok 2018 cenu českého internetu Křišťálovou lupu v kategorii „Online video“. (P. J. D.)

Reklama

Reklama