Šťastné pondělí (TV pořad)

Talk-show / Komedie

Česko, 2016, 10 min

Jindřich Šídlo

Politická satira reflektující dění posledního týdne. Petrem Čtvrtníčkem sice Jindřich Šídlo není (a asi ani nikdy nebude), ale i tak jde o pochvalyhodný počin, jen houšť...(7.11.2018)

Fascinující přímý přenos ve vyčerpání formátu, kde jde vidět, že i John Oliver vlastně jenom umně klouže po bulvárních plochách, jenomže tady vyhrává ego, a i když neupírám Jindřichu Šídlovi unikátní komentátorské schopnosti, nutnost mít za zády úderného dramaturga je zde do očí bijící. Pragocentrismus tak moc „over the top“, až si říkám, jestli to není naschvál. Po té obří čistce na Streamu, kdy zůstal Šídlo osamoceně s Jankem Rubešem, je absence schopnějšího tvůrčího zázemí až příliš markantní. Koukám už jen sporadicky a vždycky mě to vytáčí čím dál víc.(12.11.2018)

Na fanouška Arsenalu dobrý. Možná by se slušelo část pozornosti přesměrovat z oblíbených politických fackovacích panáků zpět k jinak nepovšimnutým a jen zdánlivě marginálním wtf zprávám. Já vím, je to těžký, když ti mamrdi toho za každý týden tolik nachčijou... co takhle navýšit minutáž a rozšířit tématáž?(15.2.2018)

• easaque

+1* mám rád publicistiku, mám rád stránky Seznamu a nakonec sdílím se Šídlem většinou politické názory. Ale jeho "trapná" forma prezentování mi nepřijde tak šťastná, natož směšná. A proto tato velmi slabá známka. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ](3.1.2019)

Není to za sto procent, ale podobná tvorba čistě pod záštitou svobodné produkce a svobodného člověka v hlavní roli v českém prostoru prostě chybí. Líbí se mi humor a zároveň určité prozření, které člověk při sledování zažije. Je to smělé, progresivní a vtipné. Zkrátka skvěle, jen tak dál, Jindřichu!(15.2.2018)

• - Pořad získal pro rok 2018 cenu českého internetu Křišťálovou lupu v kategorii „Online video“. (P. J. D.)