Mezi světy

• USA Between Worlds (více)

Hlavní postavou filmu je Joe (Nicolas Cage), řidič kamionu, smolař, pronásledovaný vzpomínkami na zemřelou manželku a syna. Potom však potká Julii (Franka Potente), ženu, která je schopná komunikovat se zemřelými. Julie využije Joa v zoufalé snaze najít ztracenou duši své dcery Billie (Penelope Mitchell) ležící v kómatu. Ale duch Joeovy mrtvé ženy Mary (Lydia Hearst) se ukáže silnější a zmocní se těla v odhodlání vyřídit si své nevyřízené účty ve světě živých... (mac000)

Adramelech

Dobré duchařské téma bylo pokažené slabým scénářem, což je veliká škoda. Jak skvěle by se takový příběh dal rozehrát v rukou schopnějších tvůrců! Scéna, jak chlápek při souloži předčítá své partnerce z pornografické knihy, byla komická, ba přímo trapná. Zakončení filmu pokládám za totální fiasko. – Mimochodem, vymístění do astrálu vyvolané hypoventilací v důsledku škrcení je docela kuriozitou, ale není to nesmysl. Nicméně k podpoře tohoto procesu se mnohem častěji používá hyperventilace, která se nacvičuje v kurzech holotropního dýchání. ()

Matli

Hrozná kravina, ale ja toho Cageho prostě žeru 🤣. Hvězdičku za Franku Potente (nostalgická vzpominka na Lola běží o život) a hvězdička za sexuální scény 😁. 30% ()

MickeyStuma

A máme tu zase něco o reinkarnaci. Nadpřirozený romantický thriller mající však s nadpřirozeným romantickým thrillerem pramálo společného. Jedná se o nezávislý film, který tak podle toho také vypadá. Scénář jako by byl splácán na koleně, ve kterém autor ani nemá sebemenší snahu vysvětlit, proč se určité věci dějí tak, jak se dějí a v jakém smyslu. O dramatizaci sice nouze není, ale napětí se každou minutou kouše do rtu. Dějový zmatek se odvíjí tak rychle, že pokud divákovi náhlé zazvoní telefon a podívá se kdo otravuje, za těch pár vteřin přijde o tolik věcí, že v tu ránu nepochopí už vůbec nic. Komediální chvilky jakoby nemohly dosáhnout své zábavnosti a naopak momenty dramatické spíše budí dojem trapného úsměvu. Nicolas Cage, který se poslední dobou právě dal na nezávislé filmy, dělá co mu scénář dovolí, ale v takovéto chaotické zběsilosti má stejně divák problém všemu náležitě porozumět. Naprosté šílenství nenahrazuje slabý příběh, který je těžkopádnější než jak vypadá. Jedinou otázkou v tuto chvíli je ta, jak skvělá byla původní myšlenka tohoto projektu. V daném odvětví určitý potenciál má, ale to by nesměla být natočena tak levným chaotickým způsobem. Námět je dobrý, ale zpracován skutečně trestuhodně. ()

rublik05 odpad!

Je mi jasné, že Nicolas Cage bral tuhle roli jenom proto, aby si dokázal, že je stále chlapák, který zvládne půlku filmu prosouložit s ženskýma a ještě je za to dobře zaplacen. Žádný jiný smysl mi jeho role, respektive celý film nedává. Původní myšlenka je svým způsobem zajímavá, i když nikterak výjimečná, bohužel zpracování je zcela mdlé, ujeté a nelogické. Scénář absolutně o ničem, jen jedna velká přiblblá nuda. Nevěřil jsem vlastním očím, v jaké hrůze je Cage schopný hrát. 0/10. ()

Kushina

Film více o sexu, než o nějakém větším a zajímavějším příběhu. Vesměs to celé bylo jen o šukání, krom toho to bylo zmatečné a zdlouhavé. Cage vypadal jako naprostý bezďák, který jen chlastal kouřil a šukal, takže to plusové body také nenasbíralo. 35% ()

david141474

Je to teda šílenej film s ještě šílenějším Cagem, hlavně na konci. Děj je chvilkama zajímavej a chvilkama ne. Některé postavy jsou zajímavý a některé ne, ale Nicolas Cage měl solidní vizáž jako kamioňák. Herci solidní, hlavně teda hlavní ženská postava, která zahrála dvě úplně jiný osoby v jednom těle. Nápad je zajímavej, jenže provedení je horší. Soundtrack pomalu ani nezazněl. Cage podává zajímavou roli, jeho postava se na konci filmu úplně zblázní a už je vám určitě jasný kam to vede dál. 7/10 Nápad zajímavej, jenže provedení je horší. ()

allegria odpad!

Základní myšlenka o tom, že "všechno je možný" je docela dobrá, ale tím to končí. A Nicolas Cage se snad už musel úplně zbláznit. Nikdy jsem ho moc nemusela, ale tady se z něj až zvedá žaludek. ()

sitmin

Tak tuhle surrealistickou magořinu jsem si fakt užil. V mnohém mi to připomínalo Davida Lynche, ale v takové low budget studentské verzi. Nick se opět vydal experimentální cestou a jeho herecké psycho mě tu pobavilo mnohokrát. Rozhodně bych to zvládl bez Franky Potente, která to asi nějak nepochopila a její výkon byl dost slabý, ale jinak mi to přišlo skoro až super. Zajímavý experimentální střihy, kamera, super soundtrack a zajímavá, i když mentální, zápletka. Nebyl to top film, ale protože je teď cool týrat Nicka, dávám 5. ()

viax

Nápad je to fakt dobrý, Nikolas je ujetý kamioňák, snaží se, co může, ale film prostě nemá šťávu. Závěr trochu překvapivý. ()

gauchingman odpad!

1) V obsahu je uvedeno, že Julia je žena, která je schopná komunikovat se zemřelými, ale nic takového jsem ve filmu nezaznamenal. - - - 2) Inkarnace libovolných duší do libovolných těl patří jednoznačně do kategorie "b" (možná i "c"). - - - 3) "Přiškrť mě trošku, brouku, já udělám pořádek na onom světě!" Tohle může vymyslet buďto dement, nebo někdo, kdo na rozsáhlou grupu dementů vědomě cílí. - - - 4) Co měla znamenat závěrečná scéna, kdy je náš hrdina zase kluk a zastřelí násilnického otce??? ()