211: Volání o pomoc

211

Akční

USA, 2018, 86 min

• Morholt

Cage už má za sebou mnoho mizerných filmů, ale pro většinu platí to, že ho v nich přehrála i krabice od banánů. Tady to ovšem neplatí. S podivem musím konstatovat, že tady byl Cage skutečně nejlepším hercem, což o kvalitě filmu něco svědčí. Každopádně jako v mnoha snímcích kategorie B a C i tady občas zafungovalo kouzlo nechtěného, takže se bylo čemu smát a kupodivu má film docela i solidní tempo plus je tu řada přestřelek, které sice mají pochybnou kvalitu, ale jsou tu a to se počítá. 25%(10.6.2018)

Tenhle Cage mě velmi příjemně překvapil. Nekompromisní béčko, které mě poskytlo větší zážitek než zdejší hodnocení naznačuje. Bankovní lupiči se s tím moc nemažou a výsledkem je spousta mrtvých a vystřílených zásobníků. Zapomněl jsem se podívat zda-li se to celé netočilo v Rumunsku či byl dovezen z této země jen komparz. 50%(25.6.2018)

• Ace.A.T.L.

Tohle bylo hodně slabý. Nicolasi Nicolasi, čemu ses to zase propůjčil... Ne všeno bylo zmrvený úplně. Jsou tam chvíle, kdy to působí, jako normoš film ze života hlídky PD. Ale je jich tam tak hrozně málo, že to film rozhodně nezachrání a nevytáhne nahoru. Některý přestřelky byly až nesmyslný a jednání zloduchů na konci, BACHA SPOILER, kdy nechaji vyběhnout všechny rukojmí s tím, že k jednomu daji nálož, která by zabila max jednoho, možná 2 kolem něj a pak po jednom vybíhaji na otevřenej plac, kterej je navíc dobře osvícenej, nemaji se kde schovat a doufaji, že se "prostřílí", bylo až trapný a celý finále jsem kroutil nevěřícně hlavou... Jen za obsazení Cage je 1* a za těch pár světlých momentů je 1*, ale ta druhá je hoooodně slabá. Takže za mě slabý 2* a NEDOPORUČUJU(13.6.2018)

• mdf

Pokud hledáte obstojné béčko,možná i céčko,tak jste tady správně.Pominu některé scény,které byli možná točeny na mobil,aby se ušetřilo a klišé ve vykreslování postav,než se všichni ocitnou na jednom místě i strejda Cage,který se už do hodně rozpočtového filmu asi nikdy nedostane,kdo ví,ale musím říci,že celý film je na jeho jméně,protože takových stříleček alá 90.léta se točí mraky. tady nehraje špatně i v jedné scéně v dodávce tomu dá grády.Solidní přestřelky sice nejsou jako v Nelítostném souboji,ale na dvě hvězy to dá.(11.6.2018)

(77%) Já si nemohu pomoci, ale mě toto nové béčko dost bavilo. Nízké hodnocení na CSFD mě až tak už moc neirituje. Přestřelky byly natočeny výborně, ani jedna akční scéna mě nepohoršila. I nějaký ten solidní výbuch včetně poutavého úvodu. Snímek měl ale i více kvalit. Třeba herecké obsazení bylo nanejvýš slušné. Nicolas Cage tu není tak znuděný jako v jeho předchozích filmech, zahraje uvěřitelně. Navíc tu dost fungují emoce. Do toho napětí a já nevím co ještě. Děj je sice dost přímočarý, ale zvládnutý. Mapuje běžnou denní situaci policistů atd. Líbilo se mi jak cca 1/3 filmu byla seznamovací, kdy jsme viděli samostatné postavy, které později spojila situace únosců. Hudba byla taková normální. Škoda, že nebyl film delší a nápaditější, určitě se z toho dalo vyždímat ještě víc, přesto jsem velmi spokojený a ještě se k tomu někdy vrátím.(12.6.2018)

• - V prostřihu mezi akcemi můžeme vidět létat „policejní vrtulnik“ typ Mi-2 sovětské/polské výroby, což v USA takový opravdu do akce nelétá. (SsgtJira)

• - Snímek se natáčel v bulharské Sofii. (Yardak)