211: Volání o pomoc

• Nový Zéland

211

Akční

USA, 2018, 86 min

(77%) Já si nemohu pomoci, ale mě toto nové béčko dost bavilo. Nízké hodnocení na CSFD mě až tak už moc neirituje. Přestřelky byly natočeny výborně, ani jedna akční scéna mě nepohoršila. I nějaký ten solidní výbuch včetně poutavého úvodu. Snímek měl ale i více kvalit. Třeba herecké obsazení bylo nanejvýš slušné. Nicolas Cage tu není tak znuděný jako v jeho předchozích filmech, zahraje uvěřitelně. Navíc tu dost fungují emoce. Do toho napětí a já nevím co ještě. Děj je sice dost přímočarý, ale zvládnutý. Mapuje běžnou denní situaci policistů atd. Líbilo se mi jak cca 1/3 filmu byla seznamovací, kdy jsme viděli samostatné postavy, které později spojila situace únosců. Hudba byla taková normální. Škoda, že nebyl film delší a nápaditější, určitě se z toho dalo vyždímat ještě víc, přesto jsem velmi spokojený a ještě se k tomu někdy vrátím.(12.6.2018)

• blackkocour

Za sedmero špatnýma filmama a devatero špatnými herci, byl jeden zdatný princ Nicolas, který se ničeho a nikoho nebál. A protože se ničeho a nikoho nebál, nebál se vydat na dobrodružnou cestu do dalekého světa, a nemusel pro divné stvoření a černých saňí, chodit daleko. Každým dnem se vydává se svým nebojácným valachem s č. GBG-69-18, na nebezpečnou cestu za amatérskýma snědýma a podržce zarostlýma teroristama, se šikmookejmaa prodavačema šmejdské elektroniky Banti a překupníkem s bílým masem. Sovětský Vladymyr, kuje pikle se svýma análníma sondama, na chrabrého jinocha, který svým kalašnikem AK-47, mizerně střílí všechny třista třicet třemi stříbrnými kulkami do černých palic, zaprodanýma s pikem vyfetlýma jeskyňkama. Král Stallone a jeho panoch Bautista, si na druhé straně města zase plánují svůj druhý útěk z Westminsterského opactví, kde vládce zlý a fialový skřet Anos, s hráběma posekanou bradkou. Svět, kde vládne to největší zlo světa, se musí náš Nicolas chrabně utkat, a porazit zlo nad dobrem! Pohádku O strastiplným a zadutým Nicolasovi z Hroštic, můžete zakoupit na telefonní číslo 211. A uvidíte samy jaká nadpřirozená a zpíčená nekvalitná průjmovka, pro všechny věkové kategorie, to je. Tohle číslo použijte jen v té chvíli, pokud z téhlé novely dostane rakovinu prvního stupně, a pokud zavoláte do 20 minut, dostanete zlatou šlehu z pytle Prince Nicolase zcela zdarma!(7.2.2020)

• Wacoslav1

Cage je poslední dobou překvapivě v pohodě a to platí i zde, takže v něm problém není. Problém je v těch ostatních kteří ze sebe už moc snahy nevydali štábem počínaje a herci konče. Je to celé takové šíleně rutinní a stokrát viděné. Plusem je aspoň hodně akce a tak nehrozí, že u toho usnete nudou. Tak aspoň, že tak.35%(14.6.2018)

• Ace.A.T.L.

Tohle bylo hodně slabý. Nicolasi Nicolasi, čemu ses to zase propůjčil... Ne všeno bylo zmrvený úplně. Jsou tam chvíle, kdy to působí, jako normoš film ze života hlídky PD. Ale je jich tam tak hrozně málo, že to film rozhodně nezachrání a nevytáhne nahoru. Některý přestřelky byly až nesmyslný a jednání zloduchů na konci, BACHA SPOILER, kdy nechaji vyběhnout všechny rukojmí s tím, že k jednomu daji nálož, která by zabila max jednoho, možná 2 kolem něj a pak po jednom vybíhaji na otevřenej plac, kterej je navíc dobře osvícenej, nemaji se kde schovat a doufaji, že se "prostřílí", bylo až trapný a celý finále jsem kroutil nevěřícně hlavou... Jen za obsazení Cage je 1* a za těch pár světlých momentů je 1*, ale ta druhá je hoooodně slabá. Takže za mě slabý 2* a NEDOPORUČUJU(13.6.2018)

• honajz

To vám byla pohádka, jak zlí pánové, kteří chtěli jen své poctivě vraždami a sabotážemi vydělané prachy, ale furt se jim do toho pletli stateční ředitelé bank, odvážné servírky, agentka Interpolu, která se musí děsně hustě tvářit a jednou vystřelí z pistolky, odvážná černošská (jak jinak) doktorka, polda, co se ženou čekají narození dítěte (vůbec žádné klišé, ne ne), ve škole šikanovaný černošský teenager (už ale vůbec ne klišé, ani trochu), a do toho statečný polda s věčně vykuleným výrazem, jako když má zácpu. Ale naši zlí kluci se nedají, mají velký plán, jak se k penězům dostat - nejdřív vyhodí do luftu restauraci, pak nechají jedno ze svých, aby parkoval v osamoceném autě a pak sám osamoceně asi hodinu střílel na plácku před bankou (koho zajímá, kde furt bere schovaný za poštovní schránkou ty zásobníky, že?, asi je někdo nacpal do té poštovní schránky, a že těch zásobníků muselo být), a zbytek partičky, který jindy střílí ženské zezadu, tady najednou drží rukojmí a čeká, až přijede SWAT, aby je mohli efektně sejmout a pak - pak si nastojte! zahrají na Butche Cassidyho a Sundance Kida a vběhnou s pytli peněz přímo do největší palby před bankou a čekají, že se jim to podaří proběhnout a vyhnout se kulkám. A jakože mají dobře našlápnuto - jeden z nich třeba stojí sám uprostřed plácku, střílí po něm SWAT i policajti, ale nikdo se ne a ne trefit, to je k vzteku, co? Až ten malý černoušek najde odvahu, a nakonec naše super agentka z Interpolu s drsným výrazem v xichtě vystřelí taky z pistolky. No a to bychom měli, většina jich přežije, staří samozřejmě zase ne, ti se v rámci eutanázie sami obětují (Loganův útěk na vás!), ale děti se rodí dál, a tak to má být... Logiku a všechny ty nekonečné zásobníky ve filmu nehledejte.(2.6.2019)

• - V prostřihu mezi akcemi můžeme vidět létat „policejní vrtulnik“ typ Mi-2 sovětské/polské výroby, což v USA takový opravdu do akce nelétá. (SsgtJira)

• - Snímek se natáčel v bulharské Sofii. (Yardak)