211: Volání o pomoc

211

Akční

USA, 2018, 86 min

• Kenji

Niežeby bol Cage nejakou zárukou akčnej kvality, časy The Rock a Con Air máme už dávno za sebou, ale tento film je jedno veľké sklamanie. To základné čo bije do očí je mizerná kamera. Krumov robil doteraz len TV filmy a je to strašne cítiť, do toho mizerný strih neznámeho Ivanova a nelogický scénar a réžia Shackletona, ktorý nerobil nič prevratné. Plus to natočili v Bulharsku, takže americké malomesto ako z obrázka :D Banda vojnových veteránov, ktorých ofajčil nejaký týpek v AFe sa rozhodne vybrať nejakú banku, kde týpek previedol peniaze. Lebo nemôžeš vybrať akúkoľvek banku keď chceš prachy, vyberieš si to, čo ti patrí. Do toho nastupuje desiatka postáv, akoby sme rozohrávali dvaapol hodinový opus ala Black Hawk Down, alebo minisériu ala Band of Brothers. Ale k Ridleymu Scottovi sa to nedostalo ani k druhej sekretárke a v Bulharsku z toho spravili 80 minút. Takže máme desiatku postáv, ktoré sú nesympatické a vzťahy nefungujú. Cage nie je Willis v Skautovi, a ten jeho parťák mi bol tak nesympatický, že hockto z Vareného vína by bol lepší. ( asi ) Máme tam policajtov, černocha, ktorého šikanujú, jeho matku doktorku a bandu čo ide vykradnúť banku. Vykradnú ju, na odlákanie pozornosti vyhodia do luftu kaviareň, ale keďže Cage stojí pred bankou a nikam sa mu nechce, tak mladý Roberts z JAGu začne páliť a mení sa to na obliehanie banky. Nejaké tie prestrelky. Lenže to je tak 20 minút do konca a čas na nejaké drama a stupňovanie napätia nie je čas. Čiže žiadne vyjednávanie o prepustení rukojemníkov, žiadne naťahovanie času. Nič, len sa zotmie zrazu. Jej a to som zabudol spomenúť totálne nesympatickú blondínu, akože z Interpolu, ktorá chodí hore dolu a vyšetruje a v podstate by tam nemusela byť. Záver. Naši ex-military lupiči veľa rozumu asi nepobrali, lebo únikový plán ktorý zvolili inak ako ich smrťou skončiť nemohol. Najskôr prepustia rukojemníkov. Jeden z nich má vo vrecku bombu, ktorú odvážny policajt odhalí a odbehne s ňou tri metre a vybuchne. Vtedy vybiehajú ex-mil lupiči, po jednom, bez krytia, každý k inému autu. Proti nim stojí desiatka policajtov, všetci M4 alebo M16. Padne jeden, potom beží druhý a potom posledný. Ten beží smerom ku Cagovi, ktorému medzitým zomrel kolega, ktorý si zobral jeho dcéru s ktoru sa Cage nerozpráva, kvôli matke ktorá umrela na rakovinu, a dcéra je akurát prvý deň tehotná, a kolegu viezli do nemocnice k doktorke ktorá je matka černocha, ktorého šikanovali a musel jazdiť s Cagom na zadnom sedadle ako osveta. Kruh sa uzavrel a toto ste ani nemuseli vedieť. Posledný ex-mil lupič prestrelka s Cagom, ktorý minul asi 15 zásobníkov do Beretty, ale na opasku mal len dva. Nakoniec zločinca zabije černoch. Všetko ako má byť Sofia v Bulharsku je opäť v bezpečí.(22.6.2018)

• mdf

Pokud hledáte obstojné béčko,možná i céčko,tak jste tady správně.Pominu některé scény,které byli možná točeny na mobil,aby se ušetřilo a klišé ve vykreslování postav,než se všichni ocitnou na jednom místě i strejda Cage,který se už do hodně rozpočtového filmu asi nikdy nedostane,kdo ví,ale musím říci,že celý film je na jeho jméně,protože takových stříleček alá 90.léta se točí mraky. tady nehraje špatně i v jedné scéně v dodávce tomu dá grády.Solidní přestřelky sice nejsou jako v Nelítostném souboji,ale na dvě hvězy to dá.(11.6.2018)

• Wacoslav1

Cage je poslední dobou překvapivě v pohodě a to platí i zde, takže v něm problém není. Problém je v těch ostatních kteří ze sebe už moc snahy nevydali štábem počínaje a herci konče. Je to celé takové šíleně rutinní a stokrát viděné. Plusem je aspoň hodně akce a tak nehrozí, že u toho usnete nudou. Tak aspoň, že tak.35%(14.6.2018)

• Morholt

Cage už má za sebou mnoho mizerných filmů, ale pro většinu platí to, že ho v nich přehrála i krabice od banánů. Tady to ovšem neplatí. S podivem musím konstatovat, že tady byl Cage skutečně nejlepším hercem, což o kvalitě filmu něco svědčí. Každopádně jako v mnoha snímcích kategorie B a C i tady občas zafungovalo kouzlo nechtěného, takže se bylo čemu smát a kupodivu má film docela i solidní tempo plus je tu řada přestřelek, které sice mají pochybnou kvalitu, ale jsou tu a to se počítá. 25%(10.6.2018)

• Ace.A.T.L.

Tohle bylo hodně slabý. Nicolasi Nicolasi, čemu ses to zase propůjčil... Ne všeno bylo zmrvený úplně. Jsou tam chvíle, kdy to působí, jako normoš film ze života hlídky PD. Ale je jich tam tak hrozně málo, že to film rozhodně nezachrání a nevytáhne nahoru. Některý přestřelky byly až nesmyslný a jednání zloduchů na konci, BACHA SPOILER, kdy nechaji vyběhnout všechny rukojmí s tím, že k jednomu daji nálož, která by zabila max jednoho, možná 2 kolem něj a pak po jednom vybíhaji na otevřenej plac, kterej je navíc dobře osvícenej, nemaji se kde schovat a doufaji, že se "prostřílí", bylo až trapný a celý finále jsem kroutil nevěřícně hlavou... Jen za obsazení Cage je 1* a za těch pár světlých momentů je 1*, ale ta druhá je hoooodně slabá. Takže za mě slabý 2* a NEDOPORUČUJU(13.6.2018)

• - V prostřihu mezi akcemi můžeme vidět létat „policejní vrtulnik“ typ Mi-2 sovětské/polské výroby, což v USA takový opravdu do akce nelétá. (SsgtJira)

• - Snímek se natáčel v bulharské Sofii. (Yardak)