Důstojníka americké policie Mika Chandlera čeká nelehký úkol. Když se při rutinní kontrole nachomýtne k bankovní loupeži, musí se postavit přesile dobře vycvičených a ozbrojených profesionálů... (TV Prima)

Trailer 1

castor

Nicolas Cage přišel o manželku, odcizil se lehce s dcerou, a coby policista města Chesterford brázdí ulice plné bezpráví. Jen je u toho víc zadumaný a zlomený než dřív. Úvod s rozjetím několika linií vůbec nevypadá zle. Velmi záhy je svědkem zběsilého střílení a několika povedených momentů. Jakmile se ovšem „rafinovaná“ bankovní loupež přehoupne do své druhé poloviny, logika si dává dovolenou. Po zuby ozbrojení profesionálové se začnou chovat velmi pofidérně (a začnou z banky vybíhat jak pomatené srnky), s tvůrci to vypadá, že se sebrali a odešli z placu a nechali se nahradit nějakými náhodnými kolemjdoucími. Vystřílené zásobníky vystřídají tupé momenty, kdy některé jsou nechtěně komické – třeba jako nahrávání vzkazu manželce a nenarozenému potomku. Velká škoda. ()

Big Bear odpad!

Jauvajs... No jo, když mně zmátly ty taktický mundůry na ukázkách z rádoby Afghanistánu. Tohle bylo špatné, fakt špatné! Tak špatné, že to nefungovalo ani jako guilty pleasure. Cage má závěr kariéry opravdu smutný a asi by se už na to měl vykašlat. Ale měl bych pro něj něco jiného. Teď jak je ke stáru odulý, začíná čím dál více připomínat Elvise. Kdyby něco udělal s hárem a nechal si dorůst kotlety, s těma černejma poldovskejma brejlema by se mohl účastnit těch Elvis soutěží o nejlepšího dubléra! Film ani nemá cenu jakkoliv rozebírat. Strašný. Nevím, proč Afroamerický týnejdžr tam ještě nekojil z flašky opuštěného tygříka v ZOO, nebo nepomáhal vrátit z pláže do vody příbojem vyvržené velrybí mláďátko. Mohlo by to být o to dojemnější a my, ti hnusný rasistický běloši, kterým je nutno neustále naprosto debilním způsobem ve filmech ukazovat, že ti s jinou barvou pleti jsou stejní lidé jako my, by si konečně uvědomili, že Afroameričané jsou taky správňácký jako my. My to totiž asi nevíme. Bože. Tahle dementní potřeba vychovávat uvědomělou společnost dělá víc zla než užitku. Na závěr jen ujistím útlocitné, při natáčení nebyla potrhána ani ušpiněa žádná americká vlajka.   PS. Docela by mne zajímal psychologický profil těch, kteří téhle koncentrované čiré hrůze dali * * * * !  - ODPAD ()

Real Tom Hardy

"I NEED C-4 EXPLOSIONS, JUST FOR OLD TIME'S SAKE." ------------- Po zhliadnutí Looking Glass som dostal malú porciu nádeje, že po tých zhruba desiatich posledných filmoch, ktoré boli ťažkotonážne, bezútešné sračky, sa tu rysuje vidina lepšieho zajtrajška. Neviem, čo som si vlastne myslel. 211 je rovnaká haraburda, ako vyššie spomenuté nepodarky. Film sa zaoberá bankovou lúpežou z roku 1997, známou aj ako North Hollywood Shootout. Slušná akcia a prestrelky, fajnový Cage a viacero tupých a zbytočných pokusov o prehĺbenie a rozšírenie deja. Nič viac. A tak je to možno v rámci možností filmu aj lepšie, viac by totiž nezvládol. Veď nezvládal už ani to, čo mal aktuálne naložené. ()

Wacoslav1

Cage je poslední dobou překvapivě v pohodě a to platí i zde, takže v něm problém není. Problém je v těch ostatních kteří ze sebe už moc snahy nevydali štábem počínaje a herci konče. Je to celé takové šíleně rutinní a stokrát viděné. Plusem je aspoň hodně akce a tak nehrozí, že u toho usnete nudou. Tak aspoň, že tak.35% ()

Xmilden

Tenhle Cage mě velmi příjemně překvapil. Nekompromisní béčko, které mě poskytlo větší zážitek než zdejší hodnocení naznačuje. Bankovní lupiči se s tím moc nemažou a výsledkem je spousta mrtvých a vystřílených zásobníků. Zapomněl jsem se podívat zda-li se to celé netočilo v Rumunsku či byl dovezen z této země jen komparz. 50% ()

• V prostřihu mezi akcemi můžeme vidět létat „policejní vrtulnik“ typ Mi-2 sovětské/polské výroby, což v USA takový opravdu do akce nelétá. (SsgtJira)
  • Snímek se natáčel v bulharské Sofii. (Yardak)