poster

Náš Jake

 • Česko

  Dítě jako každé jiné

  (festivalový název)
 • USA

  A Kid Like Jake

 • Nový Zéland

  A Kid Like Jake

Drama

USA, 2018, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lacike
  **

  Film o zaujimavej teme okolo ktorej cely cas chodi tak strasne opatrne po spickach az mate pocit, ze sa tam vlastne nic nedeje. Najviac ma srali rozhovory v ktorych jedna aj druha strana nieco naznacuje, ale na plnu hubu to ani jeden z nich nepovie. P.S: Jim Parsons nie je dobry herec a ked sa skonci Big Bang Theory, tak sa na neho rychlo zabudne. 4/10.(28.8.2018)

 • grosek
  **

  Velké zklamání. Čekala jsem mnohem víc, protože tématika je to výborná a řekla bych, že v mnoha ohledech i aktuální. Čekala jsem, že se bude děj hodně točit kolem Jakea a projevů jeho chování... a on se kolem něj točil... ale postava Jakea se tam vyskytovala naprosto minimálně a všechny zvěsti o jeho chování a projevech jsme se dozvídali spíše zprostředkovaně, ve stylu "jedna paní povídala, že Jake je nějaký divný a rád se převléká do holčičího". Všechno bylo v režii rodičů a někdy i postav pro film a příběh naprosto zbytečných. Ze začátku jsem taky nemohla uvěřit jediné slovo Jimu Parsonsovi. V průběhu filmu se to ale zlepšilo a spíše mi byla velice nesympatická Claire Danes. Myslím si, že kromě Octavie Spencer bylo herecké obsazení jedním velkým omylem. Octavia mě jen přesvědčila o tom, že ji vidím ráda v jakékoli roli, třeba i ve vedlejší. Film měl velký potenciál, ale bohužel jej nedokázal naplnit. Co však hodnotím kladně je to, že film poukazuje na to, jak je americká společnost elitářská. Zápisy do školek a tíhnutí po soukromém vzdělávání a výchově dětí (už ve školce!) je směšný. Kdyby šlo v těchto soukromých školkách (s příšerně vysokým školným) o nějaké alternativní vzdělávání, neřekla bych snad ani půl slova. Ale tady se jedná o školky, kde dítko přijde k zápisu v kvalitním obleku či sáčku, aby udělalo dojem. Jedná se o školky, kde rodiče píší přijímací esej... je to systém postavený na hlavu a je dobře, že to tento film divákům ukázal.(23.12.2018)

 • Lovely.Bones
  *****

  Ach, jak je tenhle film naprosto krásný... tolik slz. Zjednodušeně, film portrétuje americké rodičovství 21. století, kde mimo všechny běžné problémy musí rodiče ještě řešit jejich syna Jakea, který... prostě není jako ostatní čtyřletí chlapci. Bylo hlavně prima vidět Claire Denis, protože jsem jí naposledy viděl v roce 2013 ve filmu "As Cool as I Am", kde mi přišla velmi milá a přirozená. To je i tady a navíc podává naprosto skvělý výkon v roli matky, na kterou se hrne stres ze všech stran a při vypjatých scénách netekly slzy jenom na tváři Claire, ale i na té mojí. JIm Parsons hraje jejího manžela a podává dobrý a přirozený výkon, ale hlavním přídělem na filmu z jeho strany je produkce, protože by bez jeho oblibě divadelní předlohy dost možná tento film ani nevznikl. Syn Jake se v divadelní hře ani neobjeví a i tady je minimálně. Octavie a Priyanka hrají kamarádky Claire, každá má pár scén, ale podávají výkon naprosto adekvátní velikosti jejich role. Trochu bych to přirovnal k loňskému "Wonder", který byl ovšem zaměřen na velké množství postav, kdežto v "A Kid Like Jake" se soustředíme 95% stopáže pouze na rodičovský pár. Příjemná a opravdová rodinná dramata vždy ocením a tohle je jedno z nejpovedenějších, co jsem za dlouhou dobu viděl. Nemohu víc než doporučit (a už tomu tak i dělám u všech mých známých).(1.7.2018)

 • Slartibarkfast
  **

  Jako psychologické drama to bylo vymyšleno dobře a i téma bylo celkem k zamyšlení. Naprosto mne však minulo herecké obsazení, kde jsem prostě nebyl schopen akceptovat ústřední dvojici jako pár. A ta přehrávaná hysterie a mimika Claire Danes, kterou mám jinak docela rád, ta mi ten film doslova zhnusila. Je sice fakt, že dostat se do tak svízelné situace je dost komplikované a opravdu nevím, jak bych to řešil, být v jejich kůži, ale přesto, slabota. Čekal jsem daleko víc a z ukázek to vypadalo lákavěji, než to nakonec bylo. 40%(27.11.2019)

 • venison
  ****

  Opět nechápu nízké hodnocení v rámci ČSFD.. Jasně člověk by možná řekl, že tenhle film bude více o "zvláštním dítěti" než o jeho rodičích, ale o to více mi tohle zatím málo zpracovávané téma, přišlo zajímavější.. "Náš Jake" je především o vzájemné ne/domluvě rodičů na společné výchově trošku "jiného" syna a celkovém zpracování jednotlivců, když musíte přijmout fakt, že se váš syn odlišuje.. Jako velké plus také vnímám netradiční obsazení - (Julie) Claire Danes a (Sheldona Coopera) Jim Parsons.. Oba se zde odkloňují ze svých standardních hereckých charakterů, což je prostě super.. Navíc (byť s podivem) mezi nimi chemie rozhodně funguje :-)(27.12.2018)

 • - Natáčelo se v New York City (New York, USA). (griph)