Náš Jake

A Kid Like Jake

USA, 2018, 92 min

Silas Howard

Daniel Pearle (scénář, divadelní hra)

Roger Neill

Paul Bernon, Jim Parsons

Michael Taylor

Scénografie:

Sara K. White

Kostýmy:

Amela Baksic
  • PocahontasM

Zajímavé téma. Nicméně mi snímek přišel nudný. Nikdo ve filmu nevyjádřil nic úplně a pořád dokola jen samé náznaky. Chytrý divák už od začátku vše chápal, věděl o čem film je a byl znuděn, protože nic nového film nenabídl-nepřekvapil. Studená atmosféra. Nemohla jsem se ani moc vcítit do postav. Jiný herce vybrat.(10.9.2018)

• Lacike

Film o zaujimavej teme okolo ktorej cely cas chodi tak strasne opatrne po spickach az mate pocit, ze sa tam vlastne nic nedeje. Najviac ma srali rozhovory v ktorych jedna aj druha strana nieco naznacuje, ale na plnu hubu to ani jeden z nich nepovie. P.S: Jim Parsons nie je dobry herec a ked sa skonci Big Bang Theory, tak sa na neho rychlo zabudne. 4/10.(28.8.2018)

Nijak objevné, nic neřešící, ale tak nějak lidské.(25.6.2018)

Ach, jak je tenhle film naprosto krásný... tolik slz. Zjednodušeně, film portrétuje americké rodičovství 21. století, kde mimo všechny běžné problémy musí rodiče ještě řešit jejich syna Jakea, který... prostě není jako ostatní čtyřletí chlapci. Bylo hlavně prima vidět Claire Denis, protože jsem jí naposledy viděl v roce 2013 ve filmu "As Cool as I Am", kde mi přišla velmi milá a přirozená. To je i tady a navíc podává naprosto skvělý výkon v roli matky, na kterou se hrne stres ze všech stran a při vypjatých scénách netekly slzy jenom na tváři Claire, ale i na té mojí. JIm Parsons hraje jejího manžela a podává dobrý a přirozený výkon, ale hlavním přídělem na filmu z jeho strany je produkce, protože by bez jeho oblibě divadelní předlohy dost možná tento film ani nevznikl. Syn Jake se v divadelní hře ani neobjeví a i tady je minimálně. Octavie a Priyanka hrají kamarádky Claire, každá má pár scén, ale podávají výkon naprosto adekvátní velikosti jejich role. Trochu bych to přirovnal k loňskému "Wonder", který byl ovšem zaměřen na velké množství postav, kdežto v "A Kid Like Jake" se soustředíme 95% stopáže pouze na rodičovský pár. Příjemná a opravdová rodinná dramata vždy ocením a tohle je jedno z nejpovedenějších, co jsem za dlouhou dobu viděl. Nemohu víc než doporučit (a už tomu tak i dělám u všech mých známých).(1.7.2018)

Jim Parsons je prostě pořád Sheldon, což mě u toho filmu trochu rušilo. Jak už tu bylo psáno - ničím převratné, ani objevné, ale má to něco do sebe.(22.8.2018)