poster

Queer tým (TV pořad)

 • USA

  Queer Eye

Reality-TV

USA, 2018, 43–48 min

 • spaceboyCZ
  *****

  Nevěřil jsem, že jde pořady typu make-over dělat s naprosto lidskou, přirozenou tváří. Queer Eye to dokázal. Co překvapuje ještě víc, že lidé, které byste tipovali na homofoby (třeba ne hlasité) - to je ale prostě jižanská Georgia, tak přijmou tuhle pětici pomalu za svou rodinu. Netflix dokázal sestavit neuvěřitelně fungující tým. Bravo.(10.9.2018)

 • BigDeal
  *****

  Po druhej sérii zvyšujem na 5*. Táto show totiž povyšuje obyčajný žáner make-over na niečo výnimočné. Je to o akceptovaní seba samého i druhých, o vysporiadaní sa s ranami z minulosti, nájdení svojej najlepšej verzie a pomáhaní druhým. Toto je show, ktorá vám navráti vieru v ľudstvo. Slzy sú zaručené.(11.7.2018)

 • Ikedar
  ****

  Je v tom možno niečo z queer teórie, a niektorí z účinkujúcich by sa tomu mohli vzpierať, no v skutočnosti by sa obávali márne. Queer Eye si dobre uvedomuje background svojich žiakov a aj svoje publikum. Päť radcov sa tak dokáže veľmi dobre prispôsobiť svojím subjektom a zvoliť pre nich tú najlepšiu cestu. Napokon je to opäť o tom cítiť sa dobre a používať túto novo nadobudnutú pozitívnu energiu aj v iných oblastiach života. Je v tom láska, je v tom porozumenie, emócie aj dobrá nálada. A funguje to presne ako má. Viac na: http://artyfilmbook.sk/queer-eye-ako-vam-pat-gayov-zlepsi-zivot/(28.8.2019)

 • Sinner.
  ****

  Skupina pěti gayů mění (převážně) hetero chlápky na muže k světu… A daří se jim to velmi dobře! Každý má svou vlastní specializaci a účinkující si podají ve všech směrech. A i když proměny většinou nejsou vizuálně tolik zásadní, je to vždy ku prospěchu věci. A hlavně je to prostředek, jak se naučit něco navzájem, překvapivě oběma směry. Tvůrci se nezaměřují pouze na proměnu, ale dají prostor i závažnějším otázkám (náboženství a homosexualita, napětí mezi černochy a policií). Emočně pak vyčnívá čtvrtý díl, ve kterém se účinkující připravuje na svůj coming out, nejvtipnějším je pak poslední osmý díl, kdy si kluci plní své fantazie na požární stanici.(3.4.2018)

 • Simella
  ****

  Naprosto skvělé! U každého dalšího dílu mám znovu a znovu slzy na krajíčku. Tito kluci mají v sobě obrovskou dávku empatie a neomylný cit odhadnout přesně, co potřebuje v dané situaci člověk slyšet, aby ho to posunulo tím správných směrem - k sebepřijetí, vidění pozitivních stránek života a možnostech, který život nabízí. Někdy stačí tak málo a změníte tím někomu život k lepšímu. Moc fandím tvůrcům i všem účinkujícím.(26.2.2020)