Hledá se princezna

Oleh Malamuž

Jaroslav Vojcešek

Dario Vero

Jegor Olesov

"The Stolen Princess" ma nakoniec veľmi príjemne prekvapilo. Nečakal som od filmu moc, no mám pocit, že mi priniesol celkom príjemnú oddychovú rozprávku na sobotné ráno. Má to dobré postavy, má to charizmu a okrem toho to má hlavných hrdinov, ktorí mi boli od začiatku sympatickí a fandil som im. Okrem toho mám pocit, že sa aj animácie na tomto filme dostali na celkom obstojnú úroveň. Nie je to síce Disney kvalita, no má to v sebe kvalít dosť. Vyzerá to veľmi kvalitne. Niektoré scénky sa možno dajú trošku predvídať a vieme ako to nakoniec dopadne, no je to podľa mňa dobrá rozprávka s dobrým dobrodružstvom pre deti aj dospelých. Ak si chcete s deťmi pozrieť rozprávku a neviete čo vybrať, tak toto nebude zlá voľba. Myslím, že si to užijete. Hodnotenie: B+(16.3.2019)

Taková průměrná pohádka, která nebyla špatná, ale ani nebyla zábavná. Co se animace týká, tak mě nejvíc překvapilo opakované zařazení pohledu z první osoby což například, na rozdíl od již jinými zmíněných zpomalovaček, v kresleném filmu neznám. Bylo to takové zvláštní, občas trochu uspěchané (hlavně ten konec) s příběhem, který by dítě mohl i bavit, dospělého však nejspíš zase tak moc nezaujme. 5/10(22.6.2018)

• oveckaoa

Ukrajinci na to šly logicky proč se snažit o něco nového, když můžou vykrást něco starého a úspěšnějšího. Takže princezna Mila se nápadně podobá princezně Fioně ze Shreka (dokonce je zde i několik zpomalených scén a la Matrix jako bylo ve Shrekovi)její otec král králi Haroldovi z pohádky Na Vlásku a celý animák se nápadně podobá animáku Ledové Království dokonce zde máme i obra, ale místo ledového, který byl v Ledovém Království zde máme kamenného. Máme zde i bojového chipmunka, který se nápadně podobá těm z předposledního dílu Doby Ledové. Bohužel humor zde absolutně není jelikož v kině nás bylo cca 15 a nesmál se nikdo. 40 procent za animaci, která je opravdu kvalitní,za postavu žáby, která jediná bavila ( a to tam měla zhruba jen 5 minut stopáže) a za jednu českou píseň a tu scénu kde se odehrávala.(19.5.2018)

Vizuální zpracování na slušné úrovni, i když na Pixar to nemá;). Příběhově fajn, ale nějaké zásadní zvraty nečekejte. Trochu mi v tom scházel humor. Ne, že by nebyla snaha, ale fakt povedených vtípků je tam jen pár. Celkově lehoulinký nadprůměr, ale jsem rád, že takový slušný animák mohl vzniknout i na Ukrajině;)(13.5.2018)

Vykradačka. Po horší grafické stránce je to podobné Na vlásku a Ledovému království, jinak po dějové stránce nic předvratného jako všechno v tomto animáku. Postavy rozplizlý a nevtipný, záporák nesympatický, divný světy s ještě divnějšimi potvorami. Hlavní postava Ruslan se podobá Finnovi, princezna zase z Anně z Disney animáků (viz výše). Ale je to prostě pohádka, která sice neohromí a ani neurazí. Jen se divim že ty rusáci prostě nemají kreativnější nápady - prostě okopírujeme animaci z americké produkce a trošku to sladíme do ruské klasiky (stejnej případ Sněhová královna). P.S. No dobře je to Ukrajinský :-)(19.10.2018)

• - V čaes 18:08 v originálním znění zazní píseň „Do zirok“ („До Зірок“) od ukrajinského hudebního dua Vremya i Steklo (Oleksij Zavhorodnij, Nadija Dorofejeva), kteří zároveň namluvili hlavní postavy v tomto filmu. (BMW12)