Reklama

Reklama

Hledá se princezna

  • Ukrajina Vikradena princesa: Ruslan i Ljudmila (více)
Animovaný / Fantasy / Komedie
Ukrajina, 2018, 85 min

Obsahy(1)

Pouliční herec Ruslan a mladá princezna Mila by se na první pohled zdáli jako zcela rozdílné osoby, spojuje je však stejná touha změnit svou předurčenou životní cestu. Ruslan je po svém otci herec, jehož nebaví hrát divadlo pro pár kolemjdoucích a spíše by se chtěl stát udatným rytířem. Mila zase nechce přijmout úlohu princezny, která si musí vzít někoho, koho nemiluje, a aby ji ještě dotyčný řídil její život. Náhodná srážka na noční ulici svede oba dohromady a Ruslana nenapadne nic chytřejšího než se vydávat za rytíře, aby krásnou a neznámou dívku oslnil. Ta se mu svěří se svými pocity a on ji vezme na noční dobrodružství městem, po němž se oba do sebe zamilují. Ve chvíli, kdy si mají dát polibek, se však zjeví černokněžník Černomor a Milu unese, aby její lásku přetvořil v temnou magii. Ruslan se tedy spolu ještě se svým věrným přítelem Nestorem vydává na nebezpečnou cestu plnou zkoušek a překážek, aby zachránil svou milovanou. Ta se ale jen tak lehce uvěznit nenechá a způsobuje Černomorovi jedno příkoří za druhým. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (25)

corpsy 

všechny recenze uživatele

Sme v dobe, keď už málo čo vzbudí extázu z diváckeho hľadiska. Toto nieje taška, toto je plný vagón rozprávkového a komediálneho klišé. Ale predsa to len nejako funguje. Trápne vtípky a momenty striedajú tie, v ktorých sa objaví niečo, čo vyčarí úsmev nielen v rámci humoru. Je to nehollywoodska hollywoodska zábava, z oblasti nám zemepisne blízkej, takže vlastne celkovo pochvala, ale spôsobom, že nabudúce to urobte nie lepším, ale inovatívnejším spôsobom. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Ukrajinci na to šly logicky proč se snažit o něco nového, když můžou vykrást něco starého a úspěšnějšího. Takže princezna Mila se nápadně podobá princezně Fioně ze Shreka (dokonce je zde i několik zpomalených scén a la Matrix jako bylo ve Shrekovi)její otec král králi Haroldovi z pohádky Na Vlásku a celý animák se nápadně podobá animáku Ledové Království dokonce zde máme i obra, ale místo ledového, který byl v Ledovém Království zde máme kamenného. Máme zde i bojového chipmunka, který se nápadně podobá těm z předposledního dílu Doby Ledové. Bohužel humor zde absolutně není jelikož v kině nás bylo cca 15 a nesmál se nikdo. 40 procent za animaci, která je opravdu kvalitní,za postavu žáby, která jediná bavila ( a to tam měla zhruba jen 5 minut stopáže) a za jednu českou píseň a tu scénu kde se odehrávala. ()

Reklama

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Taková průměrná pohádka, která nebyla špatná, ale ani nebyla zábavná. Co se animace týká, tak mě nejvíc překvapilo opakované zařazení pohledu z první osoby což například, na rozdíl od již jinými zmíněných zpomalovaček, v kresleném filmu neznám. Bylo to takové zvláštní, občas trochu uspěchané (hlavně ten konec) s příběhem, který by dítě mohl i bavit, dospělého však nejspíš zase tak moc nezaujme. 5/10 ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"The Stolen Princess" ma nakoniec veľmi príjemne prekvapilo. Nečakal som od filmu moc, no mám pocit, že mi priniesol celkom príjemnú oddychovú rozprávku na sobotné ráno. Má to dobré postavy, má to charizmu a okrem toho to má hlavných hrdinov, ktorí mi boli od začiatku sympatickí a fandil som im. Okrem toho mám pocit, že sa aj animácie na tomto filme dostali na celkom obstojnú úroveň. Nie je to síce Disney kvalita, no má to v sebe kvalít dosť. Vyzerá to veľmi kvalitne. Niektoré scénky sa možno dajú trošku predvídať a vieme ako to nakoniec dopadne, no je to podľa mňa dobrá rozprávka s dobrým dobrodružstvom pre deti aj dospelých. Ak si chcete s deťmi pozrieť rozprávku a neviete čo vybrať, tak toto nebude zlá voľba. Myslím, že si to užijete. Hodnotenie: B+ ()

Alementina 

všechny recenze uživatele

Nechapu, jak takova pekna pohadka tady ma tak nizke hodnoceni, takze ji rada pomuzu do cervenych cisel... Je to vtipny, v neotrelem obalu zabaleno to tradicni klise, ma to spoustu odkazu na dalsi pohadky.. Detem se to moc libilo! A mne jako dospelakovi taky. A jeho ukrajinska pohadka, koukam a smekam. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (1)

  • V čaes 18:08 v originálním znění zazní píseň „Do zirok“ („До Зірок“) od ukrajinského hudebního dua Vremya i Steklo (Oleksij Zavhorodnij, Nadija Dorofejeva), kteří zároveň namluvili hlavní postavy v tomto filmu. (BMW12)

Reklama

Reklama