Comic Girls (TV seriál)

こみっくがーるず

Comic Girls

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2018, 12x24 min

Dobře, poslední dva díly mě dokázali dojmout, takže nemůžu nechat průměrné hodnocení... Jinak hned na úvod řeknu, že Kaos-sensei je pro mě nejroztomilejší postavou celé této jarní sezóny a hodně u mě zážitek z tohohle anime tahala nahoru. Zkrátka přesně opačný prožitek, než co tady popisuje kolega Hellierer. Tohle je přesně ten případ naprosto tragické a ubrečené roztomilé postavy, která u mě budí soucit a když pak vidím jak moc se snaží, tak jí prostě musím fandit a když se jí pak něco povede, tak jsem dojatý, pyšný a spokojený. Říkám tomu Yurika efekt, protože tohle jsem u sebe poprvé pozoroval na stejnojmenné postavě v anime Rokujōma no shinryakusha!? Takže já si celou Kaos neskutečně užíval, bavila mě, ale chápu, že ne každý tohle snáší, protože já zase třeba blbě snáším ubrečené, zženštilé chlapce, nebo třeba "pasti"... Co se zbytku týká, tak bylo zajímavé sledovat děvčátka, která byla prakticky živým vyobrazením klišé, která symbolizují styl mangy, kterému se věnují. Takže se tu vyskytují např. děsivá autorka hororových příběhů, na svůj věk vyzrálá autorka erotiky atp. Také se mi líbila animace a hudba. Jistě, sice některé vtípky nebyly tak vtipné, ne vždycky jsem se bavil, nebo sledoval se zaujetím, ale díky výše zmíněnému faktu, tedy že mě to nakonec dojalo tomu dám s klidným svědomím 6,8/10(22.6.2018)

Comic Girls. Anime o partě holek, které dýchají pro mangu a žijí spolu v ubytovně pro děvčata jim podobným. Koncept nijak převratný, ale mohla by z toho vzniknout nějaká fajn roztomilá podívaná, ne? No tak napůl. Při sledování budete mít dva stavy. Při jednom si budete říkat, jak je to vlastně celé hrozně roztomilé a fajn. No při druhém si ale budete klepat do čela, jak může být hlavní protagonistka tak nesnesitelně otravná a s ní vlastně i celé anime. Moc k tomu nepřidávají ani klasické japonské narážky. Nutno však říct, že opening je naprosto kouzelný. Mé pocity jsou tedy takové polovičaté a proto taky dávám průměrné hodnocení 2,5* , zaokrouhleno nahoru.(21.6.2018)