Edge (TV film)

Western

USA, 2015, 63 min

• baclajean

Nečítal som ani jednu zo 61 kníh série Edge od George G. Gilmana, takže som k filmu pristúpil z pozície čisto filmového "zvedavca". Hlášky, ktoré zrejme mali byť vtipné, ma však príliš nerozosmiali, spôsob, akým Max Martini hovoril, tiež nenadchol. Myslím, že jedna hviezdička je verným odrazom toho, ako na mňa snímka zapôsobila.(19.2.2017)

Shane Black dokazuje, že i na ploše pouhé hodiny, může vzniknout kvalitní a řádně krvavý western, na klasické téma pomsty.(2.12.2018)

Přímočarý krvavý western televizního ranku s pár dobrými herci (nečekaně nevyužitá Strahovski). Max Martini překvapivě velmi dobrý drsňák! Škoda, že režisér Shane Black si nepohrál více se scénářem (zejména s peprnými dialogy), přesto bych pár dílů s Edgem uvítal.(3.2.2017)

Nahláškovaný, zběsilý a krví nasáklý twist na všechna westernová klišé. Místy jsem měl skoro pocit, jestli na tom nějak neparticipovali pánové od Cranku. Škoda, že to po pilotu nepokračovalo – příběh byl rozjetý dobře a Max Martini by si svůj seriál zasloužil. A týdenní dávku Shanea Blacka bych si dal sakra líbit.(2.11.2018)

Mám trochu opačný pohled. Zcela obyčejný western. Rukopis Shane Blacka poznáme podle několika povedených vtípků, ale i ty vtípky jsou o poznání slabší než v jeho kultovních počinech (Poslední Skaut). Pokud jste si tento film stáhli v domnění, že byste mohli objevit skrytý televizní poklad výborného scenáristy, tak si těch 50 minut života můžete v klidu ušetřit na něco jiného. Viděl jsem to včera a už si z toho skoro nic nepamatuju.(26.11.2016)