Svět je tvůj (festivalový název)

• Francie

Le Monde est à toi

• Nový Zéland

The World Is Yours

The World Is Yours

Krimi / Akční / Komedie

Francie, 2018, 94 min

Zajímavé nahlédnutí do bizarních poměrů francouzských drogových gangů. Většina postav ve filmu jsou buď totální magoři anebo totálně vyfetovaní magoři. Skoro všichni nosí hnusné fotbalové dresy a i na předávky drog chodí v bermudách a žabkách. Na film jsem si zašel hlavně kvůli Vincentu Casselovi – ten je vždy zárukou kvality –, ale také kvůli Isabelle Adjani, kterou jsem dlouho v ničem neviděl. Druhá jmenovaná má ve filmu takovou zvláštní roli nesympatické a vypočítavé matky, která mě zas tak nebavila. Oproti tomu Cassel si celý film krade pro sebe – sice se zde objevuje jen ve vedlejší roli, ale jeho postava je tou nejzábavnější z celého filmu. Dost mě bavil i britský gangster v podání Sama Spruella, kterého přece jen nakonec doběhnou jeho nejhorší obavy, hehe. Celkově se jedná o hodně bláznivou oddychovku, která díky svému tempu nemá moc času nudit a na prostoru 94 minut vás v pohodě zabaví. Sice nejde o nic objevného, ale za vidění to stojí.(7.7.2018)

Škoda, že Gavras netočí víc... mimo jeho hudební klipy, podruhé a opět trefa. Není to ta nejinteligentnější gangsterka, nejchytřejší, nejlíp sesmolená dohromady, ale má svoje vlastní kvality, dokonce až překvapivě málo elementu násilí, na režisérův vkus, ale hádám, že to celé je záměrně odlehčenější. Francouzský vypalovačky, humorný vsuvky (Cassel mě dostával, nečekal jsem ho v takové roli) v rytmu moderního vzájemnýho out-fuckingu, jak je tomu zvykem nejen v gangsterské komunitě. Slušná a podhodnocená záležitost s příjemnými novými (Leklou, Amamra) i starými (Adjani) tvářemi. Francouzské tím správným aktuálním způsobem.(13.6.2019)

Slušná francouzská gangsterka z prostředí drogových dealerů s vynikající Isabelle Adjani a potěší i Vincent Cassel, ikdyž spíš jen ve vedlejší roli. Hlavní hrdina mi byl trošku nesympatický tím jaký byl hloupý Ňouma a svou chybou se dostal do nepěkné situace, ale nutno uznat že finální vyjebávka s divákem je působivá a velmi nečekaná. Vtipné mi to však příliš nepřišlo, ale zábavný a úsměvný film rozhodně je a Oulaya Amamra je velko kočka! 70%(24.10.2019)

Film, ktorý poteší rolou Cassela ako Illuminate snílka a vecí s tým súvisiacich. Prakticky jeho postava sa vo veľkej miere stará o zábavu. A to je na opravdovú komédiu málo. Snímok je technicky zvládnutý veľmi dobre. Zvyšok hercov je OK, rejža sa občas snaží snímok ozvláštniť, aj mu to ide, ale z priemerného hodnotenia tento snímok u mňa nevytrhne.(4.7.2018)

Francouzský Ocean's Eleven, kde je Danny trochu uťápnutej moula s psycho-matkou, co vypadá jako figurína ve výloze HáeMka, Terry Benedict v podání odporně slizkýho britskýho drogovýho dealera, Tess jako krásná imigrantka z chudinský čtvrti a Vincent Cassel ne jako lišák, nýbrž vyžilej seladon se slabostí pro konspirační teorie. Perfektní kombinace. Budete jim v tom překupování drog fandit stejně jako celej velkej sál na KVIFF. Bylo to boží.(4.7.2018)

• - Celosvětová premiéra filmu proběhla 12. května 2018 na filmovém festivalu v Cannes. (Stoka)