Dietrichová, Hollander a Lubitsch. Nádhera. Jediný Ernestův film, který jsem viděla více jak 2x a určitě ne naposled, přesto pro mne slovní humor, kostýmy nebo výprava neztrácejí na kouzlu nebo situace na napětí. Škoda jen, že putování melodie není původní, čímž ale rozhodně nechci s řetězením písně "Isn't It Romantic?" z Mamoulianovy komedie "Miluj mne dnes v noci" srovnávat.(21.9.2011)

Brilantní cvičení v dvojsmyslných dialozích a skrytých gestech. Přesto podivně polovičaté, kde melodrama a humor moc neladí - tedy v porovnání s jinými Lubitscheho filmy. Je vidět, že byl nějaký materiál vystříhán, protože některé scény jako by pořádně nenavazovaly. Pořád je to skvělé, jen místy trochu pocuchané.(20.12.2018)

• Svadbos

Sklamanie pre dvojicu Dietrich-Lubitsch. Film nie je hoden účasti trojice hviezd. Je to jediný film Marlene Dietrich, ktorý režíroval Ernst Lubitsch (hoci rok predtým bol producentom filmu „Desire“). Čakali by ste, že predvedú to najlepšie iskrenie, ktoré v nich je, ale film je príliš silený a tým je majstrovstvo v háji. Je to jeden z Marleninich najneohybnejších, najnedotklivejších výkonov. Táto rola jej nedávala nič na prácu, iba vyzerať úplne vystrašene, že jej manžel odhalí jej tajomstvo. Bola jej pridelená nuda, pretože keď má vyjadriť emocionálny nepokoj, odrapotá svoj part veľmi nepresvedčivo. Čo sa akcie týka, film zachádza do spoločnosti služobníctva, v ktorej sa nachádzajú aj Ernest Cossart a Edward Everett Horton, ktorí akoby hrali pre školkárov. Tento film sa veľmi nelíši od najlepších Lubitschových filmov, ale je veľmi utlmený. Je to druh kultivovaného milostného trojuholníka, z ktorých každá z troch strán má svoju časť hry na piano. Herbert Marshall a Melvyn Douglas, ktorých výkon sa skladá z zdvihnutia obočia a najmenších zmien modulácie hlasu, uskutočňujú premúdrelú konverzáciu, ktorá bola povinnosťou vo „vyleštených“ komédiách 30-ych rokov.(2.10.2011)

I romantické melodrama může obsahovat dávku cynismu a díky němu se stát lidštějším. Ernst Lubitsch patřil k těm několika výrazným evropským filmovým tvůrcům, kterým se podařilo v meziválečném období úspěšně dobýt Hollywood a vnést do něj i pro něj kvalitnější způsob tvorby. Anděl je udělaný s láskou, cynismem, noblesou a precizní pečlivostí. Láska a osudové ženy jsou věčná a vděčná témata. Lásku vyhledáváme, po lásce prahneme, láska nás uspokojuje, láska nás bodá, láska nás nechává v trýzni osamění. Láska dodává tu správnou příchuť životu. Lásku velebíme a zatracujeme. Lásku využíváme a poddáváme se těm mámivým chvilkám, kdy si každý na chvíli může připadat jako král a vyvolený. Láska proklouzává mezi prsty a zanechává bolení hlavy. Láska je všemocný lék i zákeřně plíživý jed. Láska může mít trojúhelníkovitý tvar. Hlavní postavou a jednou stranou trojúhelníku je žena Maria Barker (elegantní Marlene Dietrich). Je to žena osudová a šarmantní, je ženou uctívanou, zanedbávanou i nespokojenou. Touží po hřejivém světle zamilovaných očích a slovech lásky. Pocity nespokojenosti vyplňují lechtivé příběhy pokušení, dráždění a chtíče. Láska je světice i nebezpečný zločinec na lidských citech! Druhou stranou trojúhelníku je Mariin manžel Sir Frederick Barker (sympatický Herbert Marshall), úspěšný britský politik. Miluje, plní své významné společenské a politické povinnosti, má uznání a respekt, a přesto ho zasáhne dosud neznámý pocit strachu. Láska je rozmarná nevěstka, která trestá každé zaváhání! Třetí stranou trojúhelníku je Anthony Halton (zajímavý Melvyn Douglas), který hledá povyražení a zábavu. A nalezne spalující a dlouho nepoznaný cit. Nechce se nechat odehnat mávnutím ruky a jako lovecký ohař se pustí po každé stopě. Láska je krutý posměváček! Z dalších rolí: Barkerův oddaný sluha Graham (Edward Everett Horton) a majitelka speciálního pařížského salonu a ruská velkokněžna Anna Dmitrijevna (Laura Hope Crews). Život nám občas předloží déjà vu. Zde snad až s cynickým pohledem připravuje pro muže kdysi dávno prožité a důvěrně spletité osudové toužení. Žena dokáže milovat dva muže, ale kdo to může pochopit? Láska je potřebná. Láska je vzrušení v podbřišku, podlamování nohou a pocit beztíže v objetí polibku. Kdo by se těchto prožitků chtěl vzdát? A to i přesto, jak ctihodný a chvályhodný je vzájemný respekt a úcta. Ale kde je ta závrať?!(11.7.2016)

Z dobové recenze ve Variety: "Dietrich is glamour in double dress. This time she is wearing eyelashes you could hang your hat on and every now and then the star flicks 'em as though a dust storm was getting in her way." Angel je špičkové melodrama se špetkou komedie, které velice silně graduje a končí naprosto úžasnou scénou, kdy se božská Marlene rozhoduje, kterému muži dá přednost. Posledních deset minut jsem málem nedýchal. 90%(7.10.2007)

• - Marlene Dietrichová se často s režisérem nepohodla. Jednou Lubitsch po několikátém opakování záběru prohlásil, že je spokojen načež Dietrichová řekla: ,,Já spokojena nejsem. Ráda bych to zkusila znovu." Lubitsch byl zdvořilý jako vždy. ,, TY nejsi spokojena, dobře, tak to natoč tak, abys byla spokojena. Já jdu domů." Načež oblékl kabát a odešel. (Sinecod)