poster

Climax

 • Francie

  Climax

 • Slovensko

  Climax

Drama / Horor / Taneční / Hudební

Francie, 2018, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Goldbeater
  ****

  Nejlepší taneční film od Dirty Dancing! Nasnímané je to neuvěřitelně. Kamera krouží kolem postav, dělá dlouhé nájezdy, kotrmelce, salta, plazí se vzhůru nohama, shlíží vertikálně dolů - až se vám z toho chvílemi točí hlava. Noé si hravě dělá z diváka srandu, ať už pomocí závěrečných titulků, co nejsou vůbec v závěru, nebo třeba díky střihu - v jednu chvíli ukazuje opravdu dlouhé scény na jeden záběr, aby poté kontrastně ukázal sled scének s velkým množstvím zcela okatých a agresivních střihů. Struktura tohoto snímku je zkrátka naprosto polymorfní a úplně se vymyká zažitým konvencím. A rozhodně to dokáže diváka strhnout, pobavit, znechutit, znepokojit a vyděsit - tedy jistě vše, co Noé zamýšlel.(7.7.2018)

 • Bazinga2563
  ****

  I CAME HERE JUST FOR THE EXPERIENCE filmik. prasečinka, jak má být! sice plné nepřesností, když se ale při sledování moc nemyslí a soustředíte se pouze ten vrcholný EXPERIENCE, nabije vás nečekané poznání (prozreni?opojeni?vyvrcholeni?znechuceni?). nejde o dej, o film, ale o to, co si z nej vezmete. at uz jsou to blitky, zvlastni otazky typu: kondomy uz ve Francii nejsou in? nakupovat drogy pro 30 kamosu (ale myslim, ze jich bylo min) zni jako dobra investice penez? bydlet uprostred totalni prdele s bandou neznamych lidi v ubytovne se jednema dverma je gut? dve misy sangriy pro 30 lidi jsou rebelstvi?, urcite to bude aspon neco. treba to ze fet smrdi. jo a pekne rozdeleni na FAZE a tanec k sezrani! (videno na kviff)(8.7.2018)

 • Burnol
  *****

  KVIFF 2018: Noé opět znechutil a šokoval kinosál, přičemž se pravděpodobně jedná o jeho divácky "nejvstřícnější" film. Vizuálně obohacující snímek/trip diváka pohltí a nevytrhne až do úplného finále (pokud ve vás ovšem nevyvolá až tak silnou nevolnost, že odejdete ze sálu). V roztančeném Climaxu netančí jen herci, ale především levitující kamera, doplněna podmanivým, halucinogením svícením, odkazujícím na Argentovu Suspirii, která je mezi dalšími VHS s klasikami, jejichž vliv můžeme v Climaxu pozorovat, na poličkách v úvodu filmu, kde se představují hlavní "hrdinové". Po zhlédnutí Climaxu už bude každá sklednička sangrie jiná.(9.7.2018)

 • RUSSELL
  ****

  Filmy Gaspara Noého mají svůj vlastní žánr – to prostě nikde jinde neuvidíte. Climax obsahuje všechny pro Noého typické trademarky, které fanoušci tohoto šíleného inovátora dozajista ocení. Jinak jde v podstatě o komorní drogově taneční úlet, ze kterého budou nezasvěcení návštěvníci kin houfně utíkat již během první třetiny. Experimentální žánr jako takový rád nemám, ale filmové experimenty lidí jako Noé si vždy s chutí pustím. Kamera je zde využita naprosto geniálně a některé sáhodlouhé záběry jsou vskutku úžasné – ačkoliv je jasné, že je v nich schováno vícero střihů. Pokud vás zajímá, jak to asi vypadá, když je někdo na hodně špatném tripu, tak je Climax pro vás tím správným filmem. Pokud vás ale nebaví sledovat plejádu nesympatických existencí, které celý film jen tancují, chlastají, fetují a řeší sex a posléze jim všem začne hrabat z nástupu LSD – to celé navíc extrémně nekonvenčně natočené –, tak se tomu obloukem vyhněte. Ještěže nepiju sangrii... P.S.: Kolega Filmmaniak přišel se zajímavou výzvou. V úvodní scéně s prostřihy rozhovorů s aktéry filmu jsou po stranách k vidění nějaké knihy a DVDčka. Někdo by mohl myslet, že je to jen nějaký náhodný výběr Noého oblíbených děl – my si ale myslíme, že všechny tituly tam jsou vybrány zcela záměrně, a že jejich prvky či přímá inspirace by měly být ve filmu patrné. Namátkou zmíním, že se tam nachází tituly jako Possession, Suspiria, Zombi či Eraserhead. Minimálně první dva filmy jsou v Climaxu zcela patrné hned z prvního zhlédnutí, takže věřím, že i vše ostatní tam nějakým způsobem bude figurovat. Koho to zajímá, pusťte se do rozpitvávání!(7.7.2018)

 • POMO
  ****

  Takhle zvrtnutý večírek jsme tu ještě neměli. Geniální muzikálové jednozáběrové intro, zopár keců pro poznání postav a jde se na to. Pro účastníky/nešťastníky nežádoucně efektivně namíchaná sangria umí kouzla. Koulervoucně vtahující tripový zážitek z Noého filmografie nejpodobější Enter the Void, ale tentokrát na prostoru pár místností a jedné chodby. Tančení a jančení, kolektivní paranoja, halucinogenní šílenství. Napínavé a místama až děsivé, na Noého však nakonec v sexu i násilí docela umírněné. Čtyři hvězdy v rámci festivalové atmosféry (rozuměj konstantním hladu po inovatívních věcech), ale jinak je to stejně bezobsažná a do své formy zahleděná blbina s rádoby filozofickým vhledem jako většina jeho filmografie. [Cannes](16.5.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace