Pat a Mat znovu v akci

Jan Chvojka

Tomáš Eiselt

Zvuk:

Karel Štulo

Osobně bych ocenil méně prvoplánových gagů a více starého dobrého kutění. Chápu, že dětem to stačí, ale stejně. Přišlo mi zajímavé pozorovat, jak se děti a dospělí smějí jiným věcem. V některých epizodách jsem se ale zasmál třeba jen jednou, naštěstí taková sekačka byla fakt nabitá :-) Celkově mě Pat a Mat ve filmu bavilo o něco více, než toto. Dabované předěly hodnotím kladně za předpokladu, že je to jen "lepidlo" pro kino.(15.6.2018)

Hlavnou otázkou a zároveň problémom číslo jedna pre mňa je, prečo, ak už ide o celovečerák, sme sa dočkali "iba" zlepených epizód seriálu? To nešlo vymyslieť skutočne niečo zmysluplné pre celovečernú stopáž? A ak teda nešlo, prečo potom všetko pozliepať a poslať do kín? Ale čo, máme tu Pata a Mata na veľkom plátne, čo je svojim spôsobom tiež udalosť. Znova sa ocitajú v patových situáciách a tradične všetko končí matom. Prečo sú ale v intermezzách počuť ich hlasy? Strácajú tým na osobitosti a osobne som tieto vsuvky úplne ignoroval.(21.6.2018)

"Pat A Mat Znovu V Akci" bolo asi najväčším očakávaním tohto mesiaca. Mám rád túto dvojku, videl som všetky ich spoločné akcie, a sú podľa mňa fakt fantastickí. Preto som sa potešil, keď bolo avizované, že sa spolu objavia v novom filme. Alebo teda upresním - keď budeme mať ďalších niekoľko krátkych filmov na veľkom plátne. Myslím si, že v prípade "Pat A Mat Ve Filmu" to fungovalo veľmi dobre. Takže sme si sadli s manželkou do kina, pozreli si to a mám pocit, že toto boli asi najslabšie epizódy, ktoré som zatiaľ mal možnosť vidieť. Aj keď nemám pocit, že by tam bola nejaká, ktorá by bola vyslovene zlá, alebo slabá, tak jednoznačne je tu cítiť, že predtým to fungovalo lepšie. A najmä možno aj z titulu, že som takým veľkým fanúšikom, tak som už jemne zospoilovaný. Ale možno najlepšie bude si rozobrať jednotlivé príbehy ako také. Tak poďme na to. "Krtkovia - tento diel je celkom vtipný, má dobré nápady a funguje skoro po celý čas, len záverečná scénka je podľa mňa trošku hlúpa a mimo. "Kosačka" - Mám pocit, že je to vtipné, záverečné vyvrcholenie je absurdné, no tak komické, že sa na ňom nedá nezasmiať. Jediné, čo by som ale povedal je skutočnosť, že celé by sa to dalo vyriešiť jednoduchšie kúpením modernej robotickej kosačky. A mňa to rušilo, keď som videl jednoduché riešenie jednoduchého problému. Ale koniec koncov, Pat a Mat vedia skomplikovať čokoľvek. "Komín" v mojich očiach tento funguje skvele. Má dobrú komédiu, zaujímavé riešenia a pobaví. Jediný problém mám však so skutočnosťou, že je tu viacero scénok, kde môžeme vidieť lanká, na ktorých je upevnený Mat, keď padá zo strechy a rovnako je na nich upevnený aj dron. A je to vidieť. A je to dosť rušivé, lebo to uberá tú mágiu stop motion. Ale vtipné je to dosť na to, aby som povedal, že za pozornosť stojí. "Stavanie plota" je vtipné, má veľmi dobrý záver a je to jeden z dielov, kde vidíme Pata a Mata robiť skutočne veci, tak ako by to reálne spravili. Takže jeden z najlepších. "Včely" Až na jednu scénku s klobúkmi je toto môj najmenej obľúbený diel zo všetkých. A myslím tým absolútne. Včely vyzerajú ako čierne bodky, záveru som neporozumel a neprišlo mi to veľmi vtipné. "Kolotoč" - Highlight celého filmu. Je to energické, je to vtipné, všetko lieta naokolo a myslím si, že má to kopec vynikajúcich momentov, ktoré dojdu do skvelého finále. Pre mňa najvtipnejší diel. "Čistenie odpadu" Tento diel je fajn, ale je dosť blbé ak viem 5 minút pred koncom ako to nakoniec dopadne a to uberá tomu humoru. Plus sú tu opäť absurdné momentky, ktoré pre mňa vôbec nefungujú. Takže jeden z tých slabších. Bezpečnostný systém Môj druhý najobľúbenejší diel. Opäť sú Pat a Mat absolútne sami sebou, má to asi absolútne najvtipnejšie zakončenie zo všetkých týchto príbehov a má to dosť energie na to, aby to udržalo v pozornosti. "Skalka" Uspokojivé zakončenie a to najmä vďaka tomu, že tu máme absolútne famózny vynález na prenášanie obrovských kameňov. V úvode trošku pomalšie, no čím ďalej tým viac energie to má a prejde to do super finále. Toľko teda k jednotlivým epizódam samostatne. Celkovo to funguje a okrem toho tu sú ešte aj krátke 30 sekundové skeče, ktoré sú tiež celkom vtipné, no tieto časti sú dabované. Ja som to videl v slovenčine, takže sa o to postarali Lukáš Latinák a Dano Dangl. A hoci je to zvláštne vidieť Pata a Mata rozprávať, tak je to vtipné a má to pár dobrých hlášok. Čo by som ešte ale vytkol je fakt, že miestami v týchto príbehoch sa menia susedia svoje domy. Tomu úplne nerozumiem. Vždy býval Pat vľavo a Mat vpravo. No tu som si všimol, že v epizóde s čistením odpadu je to opačne. Divné. Takisto mi tu chýbala ikonická hudba, ktorá tieto príbehy robila vynikajúcimi už od začiatku. Hudba tu je dobrá, dáva tomu dobrú energiu, no neustále som chcel počuť tie staré známe skladby. A objavia sa tu len veľmi málo. Ako celok som teda spokojný, no myslím si, že asi by som viac doporučil staršie diely alebo film z roku 2016. Hodnotenie: B(30.6.2018)

Výborný film. 80% /Videl v kine - Cinemax Prešov/. -- Tak pred týždňom som si pozrel Pat a Mat vo filme, a vôbec som neľutoval že som si to pozrel (Ako by som mohol keď som seriál v detstve miloval). Tak som sa rozhodol že na druhý diel pôjdem do kina a tiež som neľutoval, ale kde zatiaľ v jednotke sa mi páčil na 100% každý diel, tak v dvojke jednotlivé epizódy boli lepšie a niektoré zase horšie. Takže v kine som sa nenudil a odporúčam si ho pozrieť v kine, a keď nie v kine tak doma. Keď bude film na nete tak si ho určite a rád znovu pozriem. Tie minútové skeče medzi krátkymi filmami boli skvelé, a zo všetkých som sa smial u nich najviac. Dobrý nápad, aj keď som si myslel že Pat a Mat budú rozprávať vkuse 75 min.(6.7.2018)

V prvom filme spred dvoch rokov sa tvorcovia aspoň snažili pozliepať večerníčkové rozprávky do filmového celku, v tomto prípade si nedali žiadnu námahu, dokonca má každý príbeh svoje úvodné i záverečné titulky. Pôsobí to rušivo a neprofesionálne. Našťastie epizódky sú úplne nové a vcelku zábavné na čo sme u týchto dvoch diletantoch zvyknutí.(1.11.2018)