Éra Supermanů

• USA Reign of the Supermen (více)

Šest měsíců po smrti Supermana v Metropolis opět vzrůstá zločinnost. Lex Luthor představuje na tiskové konferenci nového Supermana, či spíše Superboye, klon, jak později zjistí Lois, vytvořený doktorem Donovanem z DNA Luthora a Clarka. Tiskovku ale přeruší vpád dalších tří Supermanů, jsou to Eradicator, Steel a Cyborg, kteří bojují mezi sebou. Cyborg pak navštíví Lois a přesvědčuje ji, že je skutečný Superman, jen má teď nějaké náhradní díly. Clarkovo tělo sice zmizelo, ale Lois mu nevěří. Rozhodne se zjistit, kdo jsou tito neznámí, proč tam jsou a jaké je jejich místo ve světě bez Kal-Ela.Metropolis napadnou démoni a zlikvidují Ligu spravedlnosti. Cyborg zachrání prezidentku a je prohlášen pravým Supermanem… (TV Nova)

TwoFace

Přímé pokračování Supermanovy smrti je opět nesmírně povedenou záležitostí, která si stále uchovává vysokou kvalitu předchozích filmů a zároveň překvapivě navazuje i na úplně první film ze série. Velice povedená akce, spletitý příběh a skvělá animace. Sice se od předlohy odklání ještě víc, než první část, ale to je dost možná i dobře. ()

Raziel_cz

Solidní animák, který ale nepřekvapí ničím neokoukaným. Justice League je velmi rychle z obrazu, což zamrzí, když je nejlepší postava Green Lantern a ještě má dabing od Filliona, ale příběh o Supermanových náhradnících je akční a dostatečně poutavý. Konflikt Supermanových náhradníků je hezky přízemní a kdyby zůstalo u něj, hvězdu bych přihodil. Bohužel je do toho vhozen Darkseid a typicky naivní DC agitka o ovládnutí světa. Naštěstí to ale dost táhne Lois Lane a Lex Luthor, je to zaměřené na dospělejší publikum (lidé tu krvácejí a umírají a dokonce mluví sprostě!) a celkem tomu fungují emoce. Ať už smutnější začátek nebo feel-good konec. Dabing je super i bez Conroye, nenudil jsem se, ale od WB Animation a i samotného Sama Liua už jsme dostali řadu lepších a originálnějších věcí. ()

Hapretor

zmatené a nezáživné ... tohle se nepovedlo - od autora jsem zvyklý na mnohem svižnější a nápaditější pecky ... ()

tomik99

Není nic horšího, než když sledujete film a posléze si uvědomíte, že jste ho už viděli jako součást jiného filmu. Tohle opravdu nechápu, proč následně vedení rozhodlo, že dva separátní filmy spojí do jednoho a vznikne "The Death and Return of Superman". Samozřejmě jsem "Reign of the Supermen" viděl jakou součást zmíněného, tříhodinového eposu. Co si budeme vyprávět, druhá polovina je o něco horší, přesto na animák stále velice povedená. Návrat Supermana byl parádní a už snad jen chyběla nějaká klasická hudba. ()

JohnZ87

Pozor na spoilery! Navzdory celkem netradiční zápletce a velkému počtu poměrně zajímavých a neotřelých charakterů film nedokázal zcela naplnit má očekávání a zůstává trochu ve stínu svého předchůdce, který možná nasadil laťku příliš vysoko. The Death of Superman dokázal dobře cílit na divákovy emoce, což se zde daří v daleko menší míře. V Darkseida jsem tajně doufal, ten ovšem zůstal v roli manipulátora v pozadí a tvůrci si ho zřejmě schovávají až do třetího dílu, což naznačuje i potitulková scéna. Roli "záporáka" tak trochu nečekaně přebírá Hank Henshaw aka Cyborg Superman, který sice v závěru působí dostatečně šíleně a odhodlaně, ale ve výsledku budí spíše soucit a pochopení pro muže, který už ztratil úplně vše, na čem mu záleželo a žije už pouze pro pomstu. Akčních scén je ve filmu celkem dost, ale většina z nich není příliš zapamatováníhodná či odlišná už od mnohokrát viděného. Filmu by rovněž slušelo i trochu epičtější finále. Na druhou stranu se jedná o velmi zajímavý snímek, který uvádí v širokou známost i některé méně známé postavy ze supermanovského universa. 75% ()

Bezda22

Sice trochu slabší, než Supermanova smrt, ale furt dobrý. Je tam hodně hluchejch míst a na tu stopáž je blbý, když to chvilkama nudí. Ale jo.. 70% ()

xzajox

Oslava vlajúcich vlasov a plášťov, japonský chaotický štýl, keď sa v každej novej scéne o super týpkovi objaví ďalší ešte viac super mega týpek, no a zopár nezmyselných situácií a dierok v scenári... to je asi všetko, čo by som tomuto animáku vyčítal. Veľmi silným prvkom je tu práve nevedomosť diváka, čiže si dajte pozor na spoilery, lebo o veľa môžete prísť. Každý zo supermanov má nejaké vlastnosti, nejaké slabosti a tajomstvá. Ich postupné odkrývanie som si užil a dobre sa bavil. Príbeh je dobre vymyslený a ten chaos, čo vzniká veľkým množstvom hrdinov a anti-hrdinov tu zvládajú držať na uzde. Fakt slušný DC animák a pobavil aj dodatok po titulkoch :) 75% - 4* ()

sh3riff

Ačkoliv jsem velký fanda podobných filmů, tak první díl byl lepší .. celkově i Superman Doomsday mě víc zaujal .. nebylo tu absolutně nic nového ani zajimavého, příběh byl velmi nudný a silné klišé. ()