Mafie vraždí jenom v létě (TV seriál)

• Itálie

La mafia uccide solo d'estate

Mafia Only Kills in Summer

Mafia zabíja len v lete

Komedie / Drama

Itálie, 2016–2018, 21 h 55 min (Minutáž: 46–70 min)

Tvůrci:

Pif

Luca Ribuoli

Claudio Gioè, Anna Foglietta, Francesco Scianna, Edoardo Buscetta, Angela Curri, Nino Frassica, Domenico Centamore, Valentina D'Agostino, Nicola Rignanese, Gaetano Bruno, Pif, Dario Aita, Orio Scaduto, Aurora Quattrocchi, Marcello Fonte, Alessandro Piavani, Adriano Chiaramida, Matilde Piana, Eleonora De Luca, Paride Benassai, Roberto Bonura, Mary Cipolla, Pino Corrado, Ivan Giambirtone, Simona Malato, Claudio Castrogiovanni, Sergio Vespertino, Andrea Castellana, Enrico Gippetto, Francesca Giordano, Pierangelo Gullo, Goffredo Maria Bruno, Gianluca Caldironi, Carmelo Galati, Fabio Costanzo, Gino Carista, Giovanni Carta, Ilenia D'Avenia, Chiara De Bonis, Roberto Burgio, Roberta Caronia, Claudio Collovà, Cosimo Coltraro, Maurizio Cucé, Massimo D'Anna, Maurizio Bologna, Mauro Farfaglia, Francesco Paolo Glaviano, Rosolino Basile, Leonardo Campanella, Francesco Caputo, Gioacchino Castellana, Lia Ceravolo, Claudio Crisafulli, Davide Daluiso, Bruno Di Chiara, Salvo Dolce, Ottavio Amato, Maurizio Marchetti, Marco Feo, Carlo Ferreri, Dario Frasca, Massimo Geraci, Sergio Grossini, Cocò Gulotta, Gaetano Ingala, Christian Laiontini, Daniele Pilli, Enzo Lombardo, Giulia Maenza, Antonio Orlando, Mangano Maurilio, Chiara Romilda Migliore, Mimmo Mignemi, Alberto Molonia, Pietro Pace, Vanni Pensato, Tommaso Peri, Salvatore Petrotta Reyes, Antonio Puccia, Quinzio Quiescenti, Natale Russo, Maurizio Sazio, Alfio Sorbello, Giuseppe Spata, Rosario Tedesco, Marcello Velardi, Stefania Blandeburgo, Claudia Gusmano, Vincent Riotta, Daniele Perrone, Maurizio D'Anna, Elio Pagano, Gianluca Valente, Antonio Alveario, Rosalba Battaglia, Giuseppe Battiloro, Ettore Belmondo, Carmelo Cannavò, Alice Canzonieri, Sandra Caraglia, Katia Castellano, Martina Catalfamo, Chiara Cavalieri, Bruno Crucitti, Fulvio D'Angelo, Monica Dugo, Alessia Giuliani, Alberto Giusta, Piero Lo Cicero, Davide Lo Coco, Benedetto Lo Monaco, Giuseppe Lo Piccolo, Antonino Macaluso, Paola Migneco, Nick Nicolosi, Rosario Petix, Gabriele Provenzano, Antonio Tallura, Emanuela Trovato, Claudio Varsalona, Peppe Voltarelli

Scénografie:

Marta Maffucci

Kostýmy:

Eva Coen
  • Kleinbauer

Naprostá chujovina pro dutohlavy a pasanty psychiatrických a geriatrických ústavů, kteří slintají beze změny nad miskou ústavního blafu jako nad takovým báječným pořadem, jako je Mafie vraždí jenom v létě. Jak jsem se nechal nachytat, ó jéé. Koncentrace trapností a neuvěřitelně hloupých dialogů na mentální úrovni žáčka první třídy opepřená lascivními oplzlostmi pro vilné seniláky, které ze sebe tlačí televizní hvězdy věhlasu, jenž nepřekročí práh venkovského televizního studia. Satira, komedie? Já opravdu nevím, drama to tedy rozhodně není, jak nějaký trouba uvedl v tiráži snímku. Největší prča přijde na závěr každého dílu, když se divák dozví, že dílko je věnováno všem statečným lidem, kteří bojují proti mafii.(1.11.2019)

• brasek

Prvý diel ma nudil, ale zasmial som sa asi pät raz. Je to však málo na čiernu komédiu a rozhodne nie som navnadený na ďalšie časti. Celovečerný film však po 20 minútach mi pripadal podobne, ale trval len 90 minút, takže v seriály bude asi viac balastu.(9.1.2019)

V porovnání se stejnojmenným filmem o mnoho zajímavější a chytlavější příběh. Drama propletené černým humorem a nechybí ani láska. Za mě skvěle propracovaný snímek a nedivím se, že se po skončení první série, rozhodli autoři natočit sérii druhou. Seriál se vším všudy.(9.10.2018)

5(3.7.2019)

Naprostá špica z modelu zvaného seriál. Drobné nedostatky by se sice našly, ale takovou chuť udělat "retro", které mě dostane jak malýho kluka obří porce zmrzliny, jsem ještě fakt neviděl. Tolik radosti, smutku, lásky, něhy ale i bolesti, smíchané do těžce uvěřitelného koktejlu světa, kde se mysticita prolíná s opravdovosti, který lze pít, snad vždy a všude, s vlahou chutí, moudrým nadhledem, dětskou bezelstností a říznutý nezbytnou sebeironií. Kdyby naše seriály dostaly alespoň hlt této dobroty, tak by se možná dalo na ně někdy dívat (bohužel bez hereckých výkonů a nezbytné filmařiny to samozřejmě nikdy nepůjde). Siciliané si prošli dozajista svým peklem, které má však obrysy snad duhové grotesky, kdy kotle jsou nabarveny na růžovo. Katarzaistické. Nebojte se umět vyjádřit své city, než nenávist pohřbí vaše smysly.(11.6.2019)