Rust Creek

Rust Creek

Drama / Thriller / Horor

USA, 2018, 108 min (Alternativní: 103 min)

Jen McGowan

Candi Guterres

Kostýmy:

Alexis Scott
  • majo0007

Ozaj amatérske divadlo za pár šupov točené tuto pri Váhu. Najväčší kredit mali asi za demolition oldie Jeepu do jarku. Hneď ma chytali "tušáky odpadu" pri Sawyerovej (to je hlavná, nie moc pohľadná ženská) sebevrave... Milá Jen, toto si dojebala! A bacha! - na kyselinu len s mliekom, odporúča chemický odborník neľútostne 0/100. Rust in Peace!(7.1.2019)

• Baru.Paprcka

slabota...jediný, co je na tom filmu děsivý je skutečnost, že se to vlastně mů že celkem běžně stát...jinak když ti řeknou, že v noci bude zima, tak první věc co uděláš je, že zahodíš mikinu...a pak taky když kolem letí helikoptéra, tak na ní samozřejmě začneš křičet, protože je jasný, že tě uslyšej...bože...film je za mě ztráta času... 1/5(22.7.2019)

• TheDude

Snímek se tváří první desítky minut jako klasický oběť - lovec/lovci thriller, aby se vyloupnul v edukaci o přípravě prvotřídního perníku a taky trochu plytkého chemického mudrování u potůčku. Na oběti, krásné dívce z města zatoulané do hororového feelu temného hluboké lesa, člověku pramálo záleží a ani se o ni nebojí. Protože lovcům padouchům se za nehet nevešel ani kousek vidláckého charisma nebo schopnosti. Ke dnešnímu dni má film pro mě nepochopitelně 86% tomatometer a já dlouho neviděl shnilejší čerstvé rajčátko.(20.1.2019)

• oveckaoa

Ženská jede do Washingtonu na pohovor k nové práci a po cestě se ztratí kdesi v prdeli světa. Co čert nechtěl pomůžou jí dva chlápci, kteří jsou dealeři drog a chtějí si s ní vrznout což ona odmítá tak, že se pobijou a ona uteče do lesa kde jí pomáhá výrobce drog. Standartní survival, kterému bych dal za normálních okolností 3 hvězdy, ale ta pasáž kdy ženská místo, aby utekla pomáhá výrobci drog vařit matroš je tak tupá a nereálná , že za ni hvězda dole.(21.7.2019)

"Rust Creek" podľa mňa tak trochu nemá ujasnené priority o tom, čo chce vlastne s filmom urobiť. Na jednu stranu tu máme dievča, ktoré prepadnú dvaja muži a potom sa im ukrýva v lese. Mohol by to byť dobrý survival film. A v úvode to tak pôsobí. No potom ako ju nájde neznámy muž, ktorý ju zoberie k sebe, stane sa film niečím úplne iným. Znamená, že je to zle? Nie nevyhnutne, no film s tým nevie poriadne pracovať. Myslím si, že je okey ako sa buduje vzťah medzi Sawyer a Lowelom. No film potreboval podľa mňa trošku viac povedať, čo sa vlastne stalo s jeho rodinou. Vidíme zhorený dom a Sawyer sa chce pozrieť na nejakú fotku, no potom ju od toho zastaví. Nikdy sa nedozvieme čo sa stalo, nikdy nezistíme nič. Takisto si vezmime policajta Nicka. Jeho príbeh sa podľa mňa vôbec neukončí. Film potreboval nejaký reálny záver. A potreboval niečo pridať do stredu pokiaľ chcel, aby scénky fungovali. Možno mohli spolu Sawyer s Lowelom viac komunikovať, aby jej vysvetlil čo sa udialo a čo sa deje teraz. Proste niečo, čo by z toho spravilo relevantnejší príbeh. Lebo takto to pôsobí, ako keby svojim postavám ani nechceli dať nejaký príbeh. Proste len sú. Hotovo. Herecké výkony sú celkom okey, no neviem či by so svojimi zraneniami bola Sawyer skutočne schopná tak bežať. To je dosť otázne. Ja viem, že to tu rozoberám až na detaily, no film nebol dostatočne zaujímavý na to, aby som tie detaily nezačal riešiť. Pretože podľa mňa sme mali veľkú prednášku o tom, ako sa dajú robiť drogy a dokonca to Lowel našu hrdinku aj učí. No možno by som chcel vedieť viac niečo o jeho minulosti. O jeho bratrancoch a podobne. Vďaka tomu film vypálil naprázdno. Takže odporúčať nemôžem, ale jedno pozretie bolo okey. A ku koncu je pár dobrých scénok, ktoré stáli za to. Hodnotenie: C(11.1.2020)